Zabawki dla psa – jak wybrać dobre?

Wybierając zabawkę dla psa, przede wszystkim sprawdź to, czy jest dla niego bezpieczna. Zwracaj uwagę na sposób wykonania oraz materiały, z jakich została stworzona. Pamiętaj, że zabawki dla psa nie mogą mieć żadnych ostrych elementów. Wybieraj tylko te, które zostały specjalnie wyprodukowane dla zwierząt. Lepiej nie dawać psiakowi zabawki przeznaczonej dla dzieci – może okazać się ona niewystarczająco wytrzymała.

Zalecane materiały to te, które są odporne na gryzienie. Najlepiej sprawdzają się gruby nylon, wytrzymała guma albo kauczuk. Aby sprawdzić, czy materiał jest wystarczająco gruby, ściśnij go – ten odpowiednio gruby nie będzie się uginał ani pod naciskiem twojej ręki, ani szczęki psa. Pamiętaj, że pies nigdy nie powinien bawić się zabawką podczas twojej nieobecności – nawet zabawkę, która wydaje Ci się niezniszczalna, pies może rozgryźć.

Zabawki dla szczeniaka – co polecamy?

Wśród najpopularniejszych zabawek dla szczeniaka wymienia się piłki. Można ich używać do aportowania. Szczeniaki lubią też zabawę w przeciąganie liny – ważnym elementem edukacyjnym tej gry jest to, by pies na nasze polecenie oddawał zabawkę. Wspaniale sprawdzają się też maty węchowe. Szczeniaki uwielbiają również zabawki do gryzienia. Pamiętaj, by dbać nie tylko o radość psa, ale i jego potrzebę gryzienia i edukacji.

Zabawki do gryzienia dla psa

Gryzaki są wspaniałą zabawką dla psa. Pozwalają mu wyładowywać nadmiar energii. Pomagają też zadbać o prawidłowy stan jamy ustnej. Wyróżniamy gryzaki nadające się do jedzenia (np. ucho cielęce), stomatologiczne, z poroża, z drewna i z gumy. Ciekawą propozycją są gryzaki, które można napełnić wodą lub smakołykami. Na co zwróć uwagę podczas zakupów? Ważne, aby zabawki nie były zbyt duże. Zabawka do gryzienia powinna mieścić się w pysku psa. Dlatego inne gryzaki będą stanowiły odpowiednie zabawki dla małych psów, a inne dla dużych ras.

Zabawki logiczne dla psa – jakie wybrać?

Jeżeli chcesz zadbać o rozwój psa, możesz wykorzystać zabawki logiczne. Przykładem takiej zabawki są przesuwne puzzle, mata węchowa czy piłka na przysmaki. Najlepsze zabawki logiczne dla psa znajdziesz na stronie: https://www.empik.com/dom-i-ogrod/pies/zabawa-i-trening-psow,39610104,s. Kupisz tam również gryzaki, piłki i maty węchowe.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej