Karmy mięsne - lista i opis dobrych produktów

Z grupy zwierząt domowych największą popularnością cieszą się psy i koty. Ten fakt potwierdza między innymi ilość produktów tworzonych waśnie dla nich. W sklepach zoologicznych znajduje się wiele zabawek, domków, akcesoriów do higieny. I oczywiście masa pokarmów różnego typu. W tej ostatniej kategorii ważne miejsce zajmują karmy mięsne. Co warto o nich wiedzieć? Które odmiany zbierają najlepsze opinie? Na te pytania odpowiadamy poniżej.

Zdrowe karmy dla psa i kota

Karmy mięsne tworzą bardzo ważną grupę produktową. Pokarm tego typu to podstawa diety psów i kotów. Jego sucha wersja przybiera formę niewielkich chrupek. Będących koncentratem składników odżywczych i kalorii. Odmiana mokra dostarcza mniej energii, ale zwierzęcy organizm lepiej ją wchłania. W obu przypadkach, głównym składnikiem pożywienia jest mięso. Najczęściej używana jest wołowina, jagnięcina, drób i ryby, rzadziej mięso z królika i dziczyzna. W kompozycji występują tylko niewielkie dodatki innych produktów spożywczych. Na przykład warzyw i owoców. Jednakże w wielu przypadkach nie pojawiają się wcale.

Ciekawą odmianą karm mięsnych są wersje bez zboża. Jeśli chodzi o karmienie kotów, to są wręcz zalecane. Dlatego, że pokrywają ich naturalne potrzeby. Koci organizm nie jest przystosowany do trawienia wspomnianych roślin i nie potrzebuje dużo węglowodanów. Natomiast karmy bez zboża przygotowywane dla psów odgrywają nieco inną rolę. Tworzy się je dla czworonogów z nietolerancjami pokarmowymi. Uczulonych na pszenicę, jęczmień, żyto i zawarty w nich gluten. Karmy w przeważającej ilości złożone z mięsa występują też w innych wersjach. Pasujących do rasy, wielkości, wieku i kondycji zdrowotnej zwierzaka.

To tyle, jeśli chodzi o wstępny opis. Czas na dobre propozycje dla szczeniąt i kociąt:

 • Husse Valp Digest – sucha karma dla szczeniaków, jej cena to 140 zł za 7 kg,
 • Brit Pate&Meat Puppy – wilgotna karma dla szczeniąt wszystkich ras, kosztuje 6 zł za 400g,
 • Purizon Kitten – sucha karma dla kociąt kosztująca około 30 zł za kilogram,
 • Feringa Kitten – ta mokra karma zawiera 72% mięsa, za kilogram trzeba zapłacić 24 zł.

Powyższe produkty to rzecz jaska tylko przykłady. Pełną listę najlepszych mięsnych karm dla szczeniąt i kociąt można znaleźć na naszej stronie.

Karmy mięsne warte polecenia

Mokra karma zawierająca głównie mięso to znakomita propozycja dla każdego dorosłego kota. Dostarcza zwierzakowi białko, taurynę, tłuszcze nasycone i nienasycone. Ponadto dzięki zawartości płynu, nawadnia organizm. Jednym z polecanych produktów jest Animonda Carny Adult z wołowiną. Odznacza się dużą zawartością mięsa i podrobów. Kilogram tego pokarmu kosztuje około 10 zł. Warto też zwrócić uwagę na Catz Finefood Bio. Zawiera 94% mięsa, przy czym cena tej karmy jest wysoka. Wynosi około 55 zł za kilogram. Popularnością cieszą się także wysokomięsne produkty ZiwiPeak oraz Feringa.

Nie zapomnieliśmy rzecz jasna o mokrych posiłkach dla psa. Do polecanych wersji należy:

 • Wolf of Wilderness „The Taste Of Canada” – połączenie wołowiny z dorszem i indykiem. Nie zawiera zbóż, co przekłada się na dobre opinie. Cena za kilogram to około 15 zł,
 • Animonda GranCarno Original Adult – występuje w tylko wołowej wersji lub też z dodatkami innych mięs. Za kilogram karmy trzeba zapłacić około 12 zł,
 • Bozita Pate – zwiera wyłącznie naturalne składniki, głównie mięso wołowe, drób lub ryby. Kilogram karmy, bez względu na smak kosztuje około 14 zł.

Do wymienienia pozostały jeszcze mięsne pokarmy suche.

Dobrej jakości, zdrowe, suche karmy dla psów i kotów to między innymi:

 • Orijen Original Dog – chrupki przygotowane dla małych ras. Kilogram kosztuje około 28 zł,
 • Purizon Adult – sucha karma bez glutenu. Kilogram chrupek dla psów kosztuje około 25zł,
 • Smilla Adult – lekkostrawna karma dla kotów. Kilogram pokarmu kosztuje około 11 zł,
 • Wild Freedom – bezzbożowa karma z dużą zwartością mięsa. Kilogram kosztuje około 30 zł.

W tym artykule przedstawiliśmy tylko kilka przykładów polecanych karm mięsnych. Pełną listę produktów, ich opis i ceny można znaleźć na naszej stronie.