Akcesoria dla kotów - opisy i testy najpopularniejszych akcesoriów

W najważniejsze akcesoria dla kotów trzeba się zaopatrzyć jeszcze przed sprowadzeniem zwierzęcia do domu. Choć są ważnie, nie chodzi tu tylko o zabawki. By czworonóg czuł się komfortowo, trzeba zagospodarować dla niego przestrzeń. Wyodrębnić miejsce do załatwiania potrzeb fizjologicznych, jedzenia i spania. Nie będzie to możliwe bez zakupu odpowiednich przyborów. I to właśnie na podstawowej wyprawce dla kociąt skupiamy się w tym artykule.

Przybory dla dużych i małych kotków

Akcesoria dla kotów to duża grupa produktów. Dlatego też dzielą się na kilka kategorii. Do podstawowych zalicza się akcesoria do pielęgnacji. Służą między innymi do dbania o sierść i pazury kotów. Kolejną kategorią są przybory do higieny. To dzięki nim czworonogi mogą w komfortowych warunkach załatwiać potrzeby fizjologiczne. W kociej wyprawce nie może zabraknąć misek na wodę i jedzenie. W brew pozorom, koty zwracają dużą uwagę na to, z czego jedzą. Równie ważną grupę stanowią zabawki. To one dbają o komfort psychiczny zwierzaka. To tyle względem wstępu, przechodzimy do dokładniejszych opisów.

Zaczniemy od misek na wodę i jedzenie. Producenci prześcigają się w produkcji rozmaitych misek dla kociaków. Każdy sklep zoologiczny ma w ofercie wiele opcji do wyboru. Pojawia się, więc pytanie, które są najlepsze? Warto stawiać na dwa rodzaje misek dla kota. Pierwszy to te wykonane ze stali szlachetnej i wyposażone w antypoślizgowe nakładki. Są łatwe w czyszczeniu i nie uciekają zwierzakowi spod nosa. Równie dobrym wyborem są miski ceramiczne. Także zaopatrzone w antypoślizgowe podkładki. Ceny obu opisanych wersji są atrakcyjne. Konkretne kwoty można poznać na naszej stronie.

Następne miejsce na niniejszej liście zhamują produkty do higieny. Absolutną koniecznością jest zakup kuwety. Polecane są modele zamykane i wyposażone w filtr węglowy. Dzięki nim po domu nie rozprzestrzenia się nieprzyjemny zapach. Jednak nie każdy kot polubi taką kuwetę. Na szczęście istnieją też inne wersje, odkryte, niskie, wysokie. Już po zakupie ważne jest napełnienie kuwety żwirkiem i ustawienie w ustronny miejscu. Do dyspozycji jest żwirek betonitowy, silikonowy, drewniany lub kukurydziany. Regularne sprzątanie najlepiej przeprowadza się za pomocą specjalnej łopatki. Ją też oferuje każdy sklep mający w asortymencie kocie akcesoria.

Artykuły do pielęgnacji i do zabawy

Dobra szczotka reprezentuje najważniejsze produkty do pielęgnacji kociąt i dorosłych osobników. Musi dobrze zbierać podszerstek a zarazem radzić sobie z włosem okrywowym. Regularne wyczesywanie to większy porządek w domu, ale też dbanie o zdrowie kota. Zakłaczenie może, bowiem przysporzyć wielu kłopotów. Kolejne ważne akcesoria pielęgnacyjne to nożyczki do przycinania pazurów. Należy wybrać takie, które będą cięły równo i nie rozdwajały pazurów. Zawsze należy stawiać, na jakość a tanie rzeczy rzadko należą do najlepszych.

Warto wiedzieć, że przybory do pielęgnacji to również drapaki. Dość dobrze ścierają kocie pazury. Ponadto, gdy skupią uwagę zwierzaka ocalą meble od zniszczenia. To, dlatego są dodatkowo wyposażane w zabawki. Zwyczajne, tanie drapaki to w zasadzie tylko podstawa i część do drapania, z której zwisa zabawka na sznurku. Są też jednak bardziej rozbudowane wersje. Wyposażone w podesty, domki dla kociąt, kilka zabawek itp. Poza drapakami nie można zapominać o legowiskach. Artykuły opublikowane na naszej stronie zawierają rodzaje, ceny i pełniejsze opisy wymienionych rzeczy dla kociaków.

I dla dużych i dla małych kotków ogromne znaczenie mają akcesoria do zabawy. Po pierwsze zaspokajają naturalną potrzebę polowania. Po drugie pomagają opiekunowi nawiązać więź ze zwierzakiem. Do tego pozwalają rozwiązać problemy z jego zachowaniem. Najlepsze zabawki to takie, które przypominają prawdziwą ofiarę. Mają, więc piórka lub sztuczne futerko. Do najpopularniejszych należą specjalne wędki. Warto jednak kupić kilka zabawek a kot sam wybierze swoją ulubiona. I to już koniec naszego zestawienia. Akcesoria dla kotów szerzej opisują nasze inne artykuły. Zawierają testy, ceny i cenne opinie.