Karma dla juniora - lista i opis karm dla szczeniąt

Obserwowanie i wychowywanie szczeniąt daje dużo radości. Bez względu na rasę, psiaki zawsze są ciekawskie i żywiołowe. Poświęcają dużo energii na codziennie poznawanie otaczającego je świata. Dlatego też w domu opiekunów powinna znajdować się karma dla juniora. Zaspokajająca wszystkie wymagania żywieniowe czworonoga. Listę polecanych produktów i ich opis można znaleźć na naszej stronie. A poniżej kilka interesujących przykładów.

Co cechuje najlepsze karmy dla szczeniaków?

Kiedy karma dla juniora powinna pojawić się w diecie szczeniaka? Należy wprowadzić ją około 4 tygodnia życia, jako uzupełnienie mleka matki. Natomiast głównym pożywieniem staje się od 8 tygodnia życia czworonoga. Gdy już w pełni przyjmuje stałe pokarmy. Podawane posiłki muszą być dopasowane do rasy i wielkości psa. Warto wiedzieć, że opisywana karma jest niezwykle bogatym źródłem składników odżywczych. Zawiera ich o wiele więcej niż jedzenie dla dorosłych zwierzaków. Dzięki temu wspomaga ich wzrost i prawidłowy rozwój. Do tego nie obciąża niedojrzałego jeszcze psiego układu pokarmowego.

Dobra karma dla juniora zawiera niezbędne mikroelementy. Należy do nich wapń, fosfor, miedź, cynk. Bez względu na to czy mokra czy sucha, musi dostarczać witaminy. Jak również nienasycone kwasy tłuszczowe oraz białko. Ponadto polecane karmy dla juniorów muszą być bardzo kaloryczne. Jak długo należy je podawać? W przypadku przedstawicieli małych psów, na przykład jamnika, do około 9 miesiąca życia. Duża rasa a konkretnie zwierzaki do niej należące dorosłość osiągają w wieku 12 miesięcy. Ogromne czworonogi dojrzewają do 18 miesiąca. Wszelkie wątpliwości najlepiej konsultować z weterynarzem.

W sklepach zoologicznych znajdują się różne rodzaje karm. Przede wszystkim dzielą się na propozycje dla małych, średnich, dużych i ogromnych psów. Zanim jednak przejdziemy do ich opisu zajmiemy się jeszcze jedną odmianą. Chodzi tu o uniwersalne pożywienie. Takie, którymi można karmić dowolne rasy. Dobrym przykładem jest sucha karma ZiwiPeak Dog Air Dried Lamb Jagnięcina. Jej głównym składnikiem jest jagnięcina wspomagana dodatkiem wodorostów i nowozelandzkich małży. Ta zbilansowana karma nie jest tania, ceny zaczynają się od 135 zł. Rozwinięcie powyższych informacji znajduje się na naszej stronie.

Karma dla juniora – rodzaje i cena

Czas wymienić najlepsze karmy dla szczeniaków dopasowane do ich wielkości. Na początek zajmiemy się małymi rasami. Jaki pokarm jest polecany dla maltańczyka, yorka czy nieco większego jamnika? Takim produktem jest sucha karma Concept for Life Mini Junior. Kosztuje około 25 zł za 1,5 kilograma. Jest, zatem dość tania i co ważne oferuje dobrą jakość. Oczywiście trzeba wspomnieć także o pokarmie mokrym. Dobre opinie wśród wścieli małych ras zbiera Animonda vom Feinsten Junior. Odznacza się wysoką kalorycznością i dużą zawartością witamin i minerałów. Kosztuje około 22 zł za kilogram.

Kolejna grupę produktową stanowi karma dla szczeniąt średnich ras. Przykładowe rodzaje wysokiej jakości to:

  • Concept for Life Medium Junior – suche chrupki z częściowo hydrolizowanego mięsa kurczaka. Cena karmy to około 16 zł za kilogram.
  • ROYAL CANIN Medium Puppy – dobra, mokra karma w sosie dla szczeniąt do 12 miesiąca życia. Kosztuje około 30 zł za kilogram.
  • Eukanuba Growing Puppy Medium Breed – suche, sześciokątne krokiety z mięsa kurczaka. Za kilogram tego pokarmu trzeba zapłacić około 13 zł.

To oczywiście jeszcze nie koniec naszego przykładowego zestawienia.

Każda duża rasa psa także ma produkty dopasowane do swoich potrzeb. Jest to między innymi:

  • Brit Care Junior Large Breed Lamb & Rice – sucha karma dla berneńczyka i innych dużych ras. Jej cena to przeważnie 20 kg za kilogram.
  • Concept for Life Large Junior – sucha karma z częściowo hydrolizowanego mięsa kurczaka. Kosztuje przeważnie 16 zł za kilogram.
  • Royal Canin Maxi Puppy – mokra karma dla szczeniąt dużych ras, w tym berneńczyka czy bernardyna. Za kilogram tego pokarmu trzeba zapłacić około 28 zł.

Pełna listę najlepszych karm dla szczeniąt, zawierającą opisy i ceny, można znaleźć na naszej stronie.