Ciekawostki - zobacz, co warto wiedzieć o świecie zwierząt domowych

Każdy opiekun powinien znać najważniejsze informacje na temat swojego zwierzaka domowego. Orientować się, jaki ma charakter, co może a czego nie może jeść, jak dużo ruchu potrzebuje. Warto wiedzieć, na jakie choroby czworonóg może być podatny, kiego go szczepić i odrobaczać. Dobrze jest nieustannie poszerzać wiedzę a także przeglądać ciekawostki. Najlepiej robić to na naszej stronie. Publikujemy wiele interesujących materiałów.

Ciekawe wiadomości o zwierzętach

Ciekawostki dotyczące zwierząt to nieznane wcześniej, interesujące fakty. Ta bogata dziedzina dzieli się na wiele mniejszych kategorii. Cześć zawiera informacje o konkretnych rasach psów, kotów, gryzoni czy ptaków. Opisujące ich charakter, inteligencję czy anatomię. Na przykład nie każdy opiekun zdaje sobie sprawę, że szkielet jego kota składa się z około 250 kości. Ma ich, zatem więcej niż dorosły człowiek. Do ciekawostek zalicza się ponadto doniesienia o najnowszych akcesoriach dla zwierząt. Tak jak i o badaniach nad chorobami czy skutecznych metodach wychowania. Kategorii jest sporo a my szerzej opiszemy kilka z nich.

W kwestii popularności zwierząt domowych Polska nie różni się od reszty świata. Pod dach najczęściej trafiają psy i koty. Co oczywiście nie oznacza, że nie hoduje się innych zwierząt. Sporym uznaniem cieszą się gryzonie, chomiki i świnki morskie. Osoby, które wcześniej nie miały z nimi styczności mogą być zaskoczone pewnymi faktami. Na przykład tym, że zęby gryzoni rosną przez całe życie. Musza być ścierana lub przycinane u weterynarza. Takie informacje okazują się bardzo cenne dla nowych właścicieli. Tak samo jak inne, dotyczące domowych szczurów, szynszyli, koszatniczek, ale też królików miniaturek.

W naszym kraju nie brakuje miłośników akwarystyki. Wszystkiego, co jest związane z hodowlą zwierząt wodnych w akwariach. Jak również uprawą roślin preferujących takie środowisko. Początkujący powinni wiedzieć, że w domowym zbiorniku nie muszą żyć tylko rybki. W dobrze zaaranżowanym środowisku zadomowią się ośmiornice, małże, pożyteczne ślimaki. Oprócz tego można stworzyć osobne krewetkarium. Te z pozoru dobrze znane fakty to dla wielu osób nowinki. Na naszej stronie znajduje się ich znacznie więcej. Dokładnie opisujemy także wspomniane wcześniej gryzonie a także ptaki.

Wieści i porady ze świata psów

Najlepsze ciekawostki to te, które zaskoczą i początkujących i doświadczonych opiekunów zwierząt. Co rzecz jasna nie jest wcale takie proste. Zatem bardzo często są czymś całkowicie nowym dla osób dopiero zbierających wiedzę. Dzięki ciekawostkom staną się lepszymi właścicielami. Spora część naszych materiałów jest poświęcona psom. Gromadzimy wiadomości o żywieniu czworonogów, chorobach, sposobach leczenia. O każdej z tych kwestii w dużej mierze decyduje rasa i wielkość zwierzaka. To naturalnie nie wszystko, co można u nas znaleźć. Sfera naszych zainteresowań jest znacznie szersza.

Miłośnicy psów powinni wiedzieć, że na świecie istnieje około 350 ras tych czworonogów. Polska jest miejscem, gdzie hoduje się wiele z nich. Które zbierają najlepsze opnie? Które są uznawane za najpiękniejsze? Na te pytania odpowiadają właśnie ciekawostki. Istniej kilka ras uważanych za najpiękniejsze. W pierwszej dziesiątce z całą pewnością znajduje się maltańczyk. Niewielki, bardzo sympatyczny psiak. W wielu zestawieniach czołowe lokaty zajmują samoyedy, białe owczarki szwajcarskie czy nowofundlandy. Do ciekawostek zalicza się takie rankingi oraz wiele innych, uwzględniających odmienne kryteria.

Wiele osób zastanawia się jak psy postrzegają świat. Czy rejestrują te same barwy, co człowiek? Niekoniecznie, bowiem zauważają szarości, odcienie błękitu, żółci i zieleni. Tymczasem kolor czerwony jest rejestrowany, jako szary. Ciekawe jest też to jak liczy się wiek psa. Nie jest to wcale tak oczywiste jak może się wydawać. Odnotować trzeba również, że małe rasy żyją dłużej od średnich i ogromnych. Genetyka jest tu decydująca, lecz ważny jest też tryb życia, dieta i ogólny stan zdrowia. W tym akapicie wspomnieliśmy tylko o kilku ciekawostkach z życia psów. Po więcej pasjonujących informacji odsyłamy do naszych innych artykułów.

Fakty i nowości o kotach

Nadal można natknąć się na nieprzychylne opinie o kotach. Mówiące, że są złośliwe, nie przywiązują się do właściciela, kochają tylko jedzenie itp. Prawda jest całkiem inna, co potwierdzają różnego rodzaju nowinki. Choć ma naturę indywidualisty, kot darzy swego opiekuna silnym uczuciem. Pod warunkiem, że nie doznaje żadnej krzywdy ze strony człowieka. Czworonóg potrafi okazać swą miłość na wiele sposobów. Często jest to ocieranie się, mruczenie i ogon uniesiony pionowo do góry. To nie wszystko, kot potrafi wydawać z siebie ponad sto różnych dźwięków. Opiekun powinien rozpoznawać, chociaż najważniejsze z nich.

Powszechnie wiadomo, że koty mają świetnie rozwinięty zmysł wzroku i słuchu. Mimo tego nie każdy opiekun zdaje sobie sprawę, że każde ucho czworonoga ma 32 mięśnie. Kolejna ciekawostka dotyczy kocich wąsów zwanych wibrysami. Potrafią wykryć najlżejszy ruch a nawet zmiany prądów powietrza. To, dlatego nawet domowe mruczki są znakomitymi myśliwymi. Dobrze jest też wiedzieć, że można wyprowadzać kota na spacer. Choć wydaje się to nietypowe i nie zawsze się udaje, nie jest niczym nadzwyczajnych. W sklepach dostępne są specjalne smycze i obroże. Już małe zwierzaki należy do nich przyzwyczajać.

Koty są znane ze zwinności i ogromnej elastyczności. Ich ciała są znakomicie przystosowane do wspinania się na różne powierzchnie. Jak również przeciskania się przez otwory i szpary. Żartobliwie mówi się, że jeśli przeszła głowa to i reszta kota się zmieści. Jednym z powodów elastyczności opisywanego zwierzaka jest pewna cecha anatomiczna. Otóż kot nie ma obojczyka, co z pewnością zaskoczyło niejedną osobę. Powyżej wymieniliśmy tylko kilka ciekawostek. Wiele więcej publikujemy na naszej stronie. Śledzimy nowości dotyczące akcesoriów dla kotów, kwestii weterynaryjnych. Zamieszczamy porady dla przyszłych i obecnych opiekunów.