Akcesoria dla psów - przegląd najważniejszych akcesoriów dla psa

Sklepy zoologiczne oferują rozmaite akcesoria dla psów. Cześć z nich to tylko dodatki urozmaicające zabawy. Jednakże niektóre rzeczy są niezbędne. Na przykład te pomagające utrzymać sierść w nienaganny stanie. Inne z kolei służą do rozładowywania energii zwierzaka. W tym artykule opisujemy najważniejsze przybory dla psów. Takie, w które trzeba się zaopatrzyć jeszcze przed sprowadzeniem czworonoga do domu.

Artykuły dla dużych i małych piesków

Akcesoria dla psów można podzielić na kilka kategorii. Do podstawowych należą oczywiście przybory do karmienia. Każdy sklep zoologiczny, stacjonarny czy internetowy, ma w swojej ofercie miski. Wybór jest bardzo duży a ceny atrakcyjne. Dobry opiekun musi wiedzieć, że pies powinien mieć przynajmniej dwie miski. Jedną napełnia się wodą a drugą karmą. Wielkość misek należy dopasować do rozmiarów czworonoga. Wiadomo, że mały psiak będzie miał problemy z jedzeniem z wysokiego naczynia. Tymczasem za mała miska dla dużej rasy nie pomieści odpowiedniej porcji pokarmu. Dla szczeniaków najlepiej kupić mniejsze miski a gdy podrosną zamienić je na większe.

Ważny jest też materiał, z jakiego powstają miski. Do dyspozycji jest kilka opcji. Jednakże najlepsze są naczynia ze stali szlachetnej. Ich mycie nie sprawia najmniejszych problemów. Poza tym są trwałe i posłużą przez wiele lat. Równie dobrym wyborem są miski ceramiczne. Występują w ciekawych wzorach i kolorach. Niezależnie od materiału, każda miska powinna być wyposażona w antypoślizgowe nakładki. Dodatki tego typu sprawiają, że naczynie nie przesuwa się i nie utrudnia jedzenia. Dobrym rozwiązaniem jest umieszczanie misek dla dużych psów na specjalnych stelażach.

Temat naczyń łączy się z pożywieniem. Zatem kompletując wyprawkę nie można zapominać o karmie. Musi pokrywać psie zapotrzebowanie na składniki odżywcze. Poza głównym jedzeniem dobrze jest zaopatrzyć się w zdrowe smakołyki. To nimi właściciel będzie nagradzał psa za dobre zachowanie. Duże znaczenie mają również gryzaki. Dzięki nim ocaleją buty czy inne rzeczy należące do właścicieli. Szczególnie dobrze sprawdzają się miękkie gryzaki. Powstają z suszonych uszu lub wieprzowego podgardla. Produkty wspomniane do tej pory dokładniej opisujemy na naszej stronie. Do tego podajemy aktualne ceny.

Legowisko dla psa, smycze i obroże

Opiekun musi wygospodarować dla psa miejsce do spania. Dotyczy to i dużych i małych zwierząt. Komfortowe warunki zapewnia dobrze dobrane legowisko. Chodzi o dopasowanie do wielkości czworonoga. Odwiedzając sklep, właściciel musi też zadbać o swoją wygodę. Wybierając legowisko łatwe w czyszczeniu i praniu. Najlepsze egzemplarze to te ze ściąganą zewnętrzną powłoką. Można je kupić i w sklepach stacjonarnych i online. Co jest potrzebne poza legowiskiem? Psy różnych ras potrzebują więcej lub mniej ruchu. Tak czy inaczej trzeba wyprowadzać je na spacery. Nie byłoby to możliwe bez obroży i smyczy.

Dla szczeniaków nie warto kupować drogich, ekskluzywnych obroży, bo szybko z nich wyrosną. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem są produkty z dużą skalą regulacji. Ważne jest też to by obroża była zwyczajnie wygodna dla piesków, niezależnie od ich wielkości. Mając to na uwadze wielu opiekunów decyduje się na szelki. Co ciekawe istnieją też specjalne szelki samochodowe. Wpina się je w te same gniazda, co pasy bezpieczeństwa. Szelki tego typu gwarantują spokojną podróż i psu i kierowcy. W przypadku kolizji, tak jak i pasy, mogą uratować życie czworonoga. Zatem zdecydowanie warto w nie zainwestować.

Sklep online z psimi akcesoriami oferuje rozmaite smycze. Warto wiedzieć, jakie kryteria decydują o wyborze konkretnej opcji. Po pierwsze smycz dobiera się do wagi psa. Po drugie liczy się materiał, z jakiego została wyprodukowana. Powinien być odporny na przegryzienia a przy tym bezpieczny dla czworonoga. Do dyspozycji są smycze klasyczne, o jednej długości. Najlepsze do nauczenia psa chodzenia przy nodze. Poza nimi można nabyć wersje regulowane i automatyczne. Trzeba przy tym pamiętać, że tanio nie zawsze znaczy dobrze. Smycze, obroże i legowiska dokładniej omawiają inne artykuły na naszej stronie.

Ważne psie gadżety

Wszystkie opisane powyżej rzeczy oferuje każdy dobry sklep z akcesoriami dla psów. Zarówno internetowy jak i stacjonarny. W takich miejscach dostępne są też inne, absolutnie niezbędne produkty. Takie jak chociażby fuminatory i szczotki. Pierwsze z wymienionych są polecane do wyczesywania szczeniaków i dorosłych osobników krótkowłosych. Tymczasem szczotka to najlepsze narzędzie do czesania ras długowłosych. Nadaje się także do wyczesywania Yorków i innych psów z włosami. W przypadku wspomnianych akcesoriów liczy się też wysoka jakość produktu. Dlatego, że prawidłowe szczotkowanie ma ogromne znaczenie.

Zabawki to również bardzo ważne gadżety dla psów. Za ich sprawą każdy zwierzak znajduje ujście dla rozpierającej go energii. Tym samym nie niszczy mebli, butów i wielu innych rzeczy należących do rodziny. Poza tym zabawki pomagają właściwie wychowywać psy. Gdy czworonóg zachowuje się nie tak jak powinien, zabawka odwraca jego uwagę. Jakie zatem przedmioty można znaleźć w sklepach? Możliwości do wyboru jest wiele. Sporą popularnością cieszą się kule na smakołyki, piłki, sznury do przeciągania. Psiaki uwielbią też piszczące gadżety wykonane z lateksu. Są wytrzymałe, kolorowe i co ważne nie szkodzą zwierzęciu. Nie stanowią też ostatniego punktu na tej liście.

Ważne akcesoria dla psów niektórych ras to również ubranka. Może się wydawać, że stanowią jedynie zabawny dodatek. Coś całkowicie niepotrzebnego. W rzeczywistości wygląda to nico inaczej. Rasy psów z włosami lub te niewykształcające podszerstka potrzebują ubranek na zimę. W przeciwnym razie będą marznąć podczas spacerów. A to z kolei może prowadzić do problemów zdrowotnych. Dlatego też w wielu sklepach, stosunkowo tanio, oferowane są różne ubrania. Powstają ze świetnych materiałów, mają ciekawe kolory i wzory. Tak dotarliśmy do końca naszego przeglądu akcesoriów dla psów. Więcej szczegółów o wymienionych tu rzeczach znajduje się na naszym portalu.