Mokra karma dla zwierząt - lista i opis popularnych produktów

Prawidłowe żywienie psów i kotów wpływa na kondycję ich organizmów. Należy podawać im pełnowartościowe, zbilansowane posiłki. Tylko wtedy będą zdrowe i szczęśliwe. W sklepach można znaleźć wiele produktów dla zwierząt domowych. Na ogromną grupę składa się mokra karma. Polecana przez weterynarzy i miłośników czworonogów. Warto wiedzieć, które propozycje cieszą się powodzeniem. I są najlepsze dla naszych pupili.

Wilgotna karma dla kota

Mokra karma to przede wszystkim mięso wypełniające puszki lub saszetki. Przygotowuje się ją specjalnie dla psów i kotów. Zawiera wołowinę, jagnięcinę, drób, ryby itp. Co już sugeruje nazwa znajduje się w niej sporo wody. W wersji kociej jedzenie jest uzupełniane nieznaczną ilością warzyw i owoców. Najlepsze propozycje dostarczają kotu tłuszcze nienasycone i nasycone, białko, taurynę. Pokrywają zapotrzebowanie na witaminy i mikroelementy. Nie mogą jednak zawierać zbyt dużych ilości węglowodanów. Ponadto karmy magazynujące sporo wody dobrze nawadniają organizm kota. Dlatego są często uznawane za lepsze od suchych.

Kociętom przyjmującym już stały pokarm należy podawać karmy junior. Młodzież ma większe zapotrzebowanie na składniki odżywcze niż dorosłe mruczki. A wspomniane produkty w pełni je pokrywają. Warto teraz sprawdzić, które marki są uznawane za dobre dla kociaków. Jedną z nich jest Royal Canin Kitten w sosie stworzona dla czworonogów od 4 do 12 miesiąca życia. Kolejna propozycja, również w sosie to Concept for Life Kitten. Wielu zwolenników mają także puszkowane karmy Feringa. Spory wybór ciekawych posiłków oferuje marka Animonda. Po pokarmie junior czas na produkty dla dorosłego kota.

Polecane, dobre mokre karmy dla dorosłego kota to między innymi:

  • Catz Finefood – o wielu smakach w tym jagnięciny. Zawiera 70% mięsa oraz podrobów. Dostarcza zwierzakowi wszystkie niezbędne składniki i bardzo mało węglowodanów.
  • Animonda Carny – wołowina i podroby stanowią 65% zawartości. Odpowiednia ilość białka, tłuszczy i niewiele węglowodanów.
  • ZiwiPeak – oferuje ciekawe smaki, na przykład jagnięcina z makrelą. Duża zawartość mięsa i odpowiednio dobrane dodatki.

Przedstawiliśmy tylko kilka przykładów polecanych karm dla kotów. Pełną listę wraz z opisami i cenami można znaleźć na naszej stronie.

Mokra karma dla psa

Jakie jest najlepsze jedzenie dla psa? Za takie uważa się pokarm zawierający 20-40% węglowodanów, 30-50% tłuszczów i 20-30% białka. Dobrze zbilansowany posiłek składa się w 70% z mięsa, 25% to warzywa i owoce a 5% stanowią zboża. Tak skomponowane karmy wypełniają saszetki i puszki znajdujące się na sklepowych półkach. Co ważne nie są mokre tylko z nazwy. Zawierają sporo wody, co przekłada się na dużą przyswajalność. Trzeba też wiedzieć, że są mniej kaloryczne od suchych. W związku z tym pies musi zjeść ich więcej w ciągu dnia. To, jaką ilość jedzenia trzeba podać można sprawdzić na opakowaniu.

Głównym kryterium wyboru pokarmów nie może być cena. Kupienie czegoś tanio nie oznacza dobrej jakości. Karma dla kotów i psów musi być dopasowana do ich wieku. Należy, więc wiedzieć, jakie produkty są zalecane dla szczeniaka. Czołowe miejsca w wielu zestawieniach zajmuje Forthglade Junior. Do wyboru są interesujące smaki, takie jak chociażby kaczka z batatami i warzywami. Równie często stosowana jest karma Animonda GranCarno Original Junior. Zawierająca mięso mięśniowe oraz podroby. Dla szczeniaka średniej bądź dużej rasy przeznaczona jest także Dolina Noteci Premium Junior.

Na koniec pozostała wilgotna karma dla dorosłych psów. Bardzo dobre produkty to:

  • Wiejska zagroda – wiele ciekawych smaków, w tym indyk z jagnięciną. Pokarm dostępny stosunkowo tanio oferujący dobry stosunek ceny, do jakości.
  • Happy Dog Supreme Irland – znakomita propozycja dla psów dotkniętych nietolerancjami pokarmowymi. Tak jak powyższe produkowana z naturalnych składników.
  •  ZiwiPeak – seria produktów dla ras dowolnej wielkości i w każdym wieku. Zawiera nowozelandzkie małże dobrze wpływające na stawy.

Po pełną listę mokrych karm dla psów zapraszamy na naszą stronę. Podajemy skład i ceny najlepszych produktów.