Frisbee dla psa – polecane modele, cena i opinie

Czym jest frisbee dla psa? Na jakiej zasadzie działa dysk do rzucania?

Frizbi jest nazwą dla latających dysków, które cechują się lekkością podczas rzutu. Można uprawiać dzięki nim różne dyscypliny sportu na powietrzu (np. dogfrisbee – pies wówczas łapie dysk, który wyrzuca mu jego opiekun). Frisbee to znakomita zabawa zarówno dla ludzi, jak i czworonogów. Stała się to dyscyplina sportowa tak bardzo lubiana, że na świecie organizowane są liczne zawody we frisbee dla psów. Wszystko za sprawką Waltera Frederica, który wpadł na pomysł latającego dysku, rzucając pokrywką od popcornu.

Frisbee dla psa jest z reguły prostej budowy. W zasadzie, to dysk ok. 25 cm średnicy, który dostępny jest w różnej wadze. Profesjonalne frisbee może być zarówno plastikowe, jak i gumowe. Dyski różnią się od siebie nie tylko wagą, średnicą czy materiałem wykonania, ale również twardością. Zazwyczaj dysk taki potrafi szybować na ok. kilkaset metrów, zależnie od jego rodzaju i siły wyrzutu. Za pomocą siły nośnej utworzonej przez różnicę ciśnienia pod oraz nad frizbi, talerz lata. Dysk wykonuje również ruch obrotowy, co zapewnia mu stabilizację w trakcie lotu.

Warto pamiętać jeszcze o tym, że frisbee dla psa różni się od tego dla człowieka. Frisbee przeznaczone dla ludzi jest przede wszystkim o wiele cięższe. Dysk dla psa jest z kolei lekki po to, by pies mógł bez większego problemu go złapać i aportować. Frizbi dla psów dostosowane jest do psich dyscyplin sportowych takich, jak freestyle czy longdistance. Gdyby dysk dla małego psa był tak ciężki, jak ludzki, mógłby przez przypadek zranić czworonoga. Należy pamiętać, że pies może korzystać jedynie z tych dysków, które są dla niego przeznaczone do zabawy. Jeżeli dysk będzie odpowiedniego wymiaru, na pewno nie zrani psa i nie zrobi mu krzywdy. Nie zapominaj również o tym, że dysk dla psów jest odporny na mechaniczne uszkodzenia. Jeśli szukasz więcej inspiracji, sprawdź także ten artykuł z TOP 5 zabawek dla psa.

O czym pamiętać, kupując frisbee dla psa?

Kupując frisbee dla dużego bądź małego psa, należy dopasować dysk do wielkości swojego czworonoga, ale też do jego umiejętności. Musisz zrobić to bardzo dokładnie tak, by pies nie ucierpiał podczas łapania frizbi. Jeżeli tarcza dysku będzie zbyt mała, nie nada się dla dużego psa. Z kolei, gdy dysk będzie zbyt szeroki, nie poradzi sobie z nim mały piesek. Tak więc pamiętaj, by głównym wyznacznikiem podczas wyboru frisbee dla psa była jego wielkość. Sklep zoologiczny zazwyczaj oferuje frisbee wykonane z różnych materiałów. Z reguły są one elastyczne i miękkie, co ułatwia ich aportowanie.

Warto wiedzieć, że miękkie frizbi ułatwiają naukę psich dyscyplin sportowych. Lżejszy dysk będzie łatwiej wyrzucić, a także lepiej będzie go łapać psu. Pamiętaj, że twardy dysk wcale nie oznacza, że będzie on wysoko szybował w powietrzu. Jednak, na pewno jest bardzie wytrzymały, niż np. ten z delikatnego plastiku. Jeżeli masz dużego psa o silnym ucisku szczęki, warto będzie pomyśleć o twardszym frizbi – oczywiście, gdy skończycie uczyć się na tych lżejszych dyskach.

Popularne modele frisbee dla psa – które wybrać?

Ile kosztuje frisbee dla psa? Jak wybrać jego wagę?

Podczas kupowania frisbee dla swojego czworonoga zwróć uwagę na to, ile waży zabawka. To niezwykle istotny parametr, ponieważ od tego zależeć będzie, czy czworonóg w ogóle będzie w stanie podnieść frizibi. Tak samo, jak laser dla kota, fotelik samochodowy dla psa czy inne siedzisko samochodowe dla psa, frisbee należy dobrać z równie dużą dozą ostrożności. Lekkie frisbee waży ok. 100 g i zazwyczaj służy do nauki aportowania oraz gry w dogfrisbee. Jednak, nie stosuje się takiego modelu podczas oficjalnych zawodów. Można za to doskonale wyszkolić swojego psa właśnie na takim dysku.

Duży pies z czerwonym frisbee w pysku, a także producenci, rodzaje, nauka łapania oraz ceny frisbee krok po kroku
Frisbee dla psa krok po kroku, a także producenci, rodzaje, nauka łapania dla psa oraz ceny i zastosowanie frisbee
Poszukujesz smakowitej karmy dla swojego wybrednego psa?

Poznaj linię pełnoporcjowych karm Carnilove True Fresh, która oparta jest wyłącznie na świeżym mięsie! Mnogość wariantów pozwoli na idealne dopasowanie do Twojego psa! Postaw na wysoką jakość i smakowitość każdego posiłku!

Sprawdź!

Kolejne standardowe wielkości dysków do rzucania to 108 g oraz 130 g. Są one już o wiele twardsze. Te dyski często wykorzystuje się jednak do gry w dog frisbee, podczas zawodów.

Jeżeli szukasz dobrej jakości frisbee dla psa, warto odwiedzić sklep Fajny Zwierzak. Oprócz dysków do rzucania, w asortymencie sklepu znajdziesz również inne gadżety dla zwierząt takie, jak siedzisko samochodowe dla psa, laser dla kota czy fotelik samochodowy dla psa.

Nauka gry we frisbee – jak zacząć i wybrać zabawki dla psa?

Przede wszystkim, powinieneś zacząć od siebie. Nauka łapania dysku przez psa nie będzie efektywna, jeżeli sam nie nauczysz się nim rzucać. W Internecie jest mnóstwo filmików ze wskazówkami krok po kroku, jak poprawnie rzucać psu frizbi. Jeżeli masz wątpliwości co do techniki, zawsze warto będzie zapisać się na specjalne zajęcia ułatwiające opanowanie gry we frisbee ze swoim psem. Dopiero opanowując sztukę rzucania dyskiem, będziesz mógł zacząć uczyć psa łapania i aportowania.

Warto przyzwyczaić psiaka do frizbi i pokazać mu, co to za nowa zabawka. Na początku możesz bawić się w przeciąganie frisbee ze swoim pupilem (o ile model dysku na to pozwala). Jeśli pies polubi tego typu zabawę, dopiero wtedy będziesz mógł spróbować rzucać mu frisbee. Pamiętaj, by za każde przechwycenie dysku przez psa, nagrodzić go za dobrze wykonane zadanie. Aportowania należy nauczyć psa z lotu, a nie z ziemi – będzie to najtrudniejsze wyzwanie, po którego zrealizowaniu będzie można zacząć daleko wyrzucać pupilowi dysk.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 83,2% czytelników artykuł okazał się być pomocny