Akcesoria dla zwierząt domowych - lista, ceny, opinie

W sklepach zoologicznych i marketach można znaleźć rozmaite rzeczy dla zwierząt. Jest ich wiele, bowiem zostały wyprodukowane z myślą o różnych gatunkach. Spora część z nich to przybory dla psów i kotów. Najpopularniejszych czworonogów domowych. Oczywiście nie zapominamy o gryzoniach, których z roku na rok przybywa pod dachami. Dla nich również przygotowano wiele akcesoriów. Warto, zatem zająć się tymi najważniejszymi.

Podstawowe akcesoria dla zwierząt domowych

W zasadzie każda hurtownia czy też sklep z akcesoriami ma w swojej ofercie artykuły dla gryzoni. Jednym z absolutnie niezbędnych jest klatka dla chomika, świnki morskiej, szynszyli itp. Im większa tym lepiej, staje się wszak mieszkaniem zwierzaka na całe życie. Choć gryzonie domowe są niewielkie, potrzebują sporo miejsca do bytowania. Dobrze jest wybierać klatki z idealnie płaską podłogą. Pręty w tym miejscu mogą zranić pupila. Są też zwyczajnie niewygodne do czyszczenia. Jeśli klatka jest kupowana z myślą o chomikach i świnkach, powinien znajdować się w niej domek. Miejsce, w którym gryzoń będzie wypoczywał.

Sklep stacjonarny czy internetowy z artykułami dla zwierząt oferuje także dodatkowe wyposażenie klatki. Ruchliwe chomiki potrzebują rzeczy pomagających spożytkować rozpierającą je energię. Takich jak kołowrotki czy mostki z drewna. W dobrym sklepie można też odnaleźć solidnie wykonane pochylnie, huśtawki, półki. Natomiast mniej zwinne świnki morskie nie potrzebują wymienionych przyborów. Trzeba za to zapewnić im wygodne legowiska. Oba gatunki zwierząt potrzebują również misek i poidełek. Do tego tematu jeszcze powrócimy. Zanim to nastąpi zajmiemy się jeszcze innymi produktami dla gryzoni.

Najpopularniejsze małe zwierzaki domowe to wspomniane już chomiki i świnki morskie. Kupując je trzeba pamiętać o pewnej kwestii. Zęby owych stworzeń rosną przez całe życie. Dlatego też w klatkach, w których żyją muszą znaleźć się produkty do ścierania uzębienia. Przeważnie są to specjalne naturalne gryzaki złożone z ziaren i ziół. W dobrym sklepie online lub stacjonarnym można znaleźć drewniane i wiklinowe zabawki do gryzienia. Do ścierania zębów nadają się też suszone korzenie lub pędy roślin oraz gałązki. Oczywiście wymieniliśmy tylko przykładowe artykuły dla gryzoni. Po pełną listę odsyłamy na naszą stronę.

Pielęgnacyjne akcesoria dla zwierząt

Wspominaliśmy już o poidełkach i miskach dla gryzoni. Muszą znaleźć się w każdej klatce zamieszkanej przez te małe zwierzaki. Przy okazji zakupów warto zainwestować w niewielkie paśniki na sianko dla świnek morskich. Równie ważne są miski dla psów i kotów. Występują w wielu odmianach, bywają wyposażane w automatyczne dozowniki jedzenia i wody. Dodatki nie są tak istotne jak materiał, z jakiego wykonano naczynia. Najlepiej wybierać produkty wykonane ze stali szlachetnej lub ceramiki. Są łatwe w czyszczeniu i przeważnie mają specjalne podkładki antypoślizgowe.

Miski muszą być dopasowane do wielkości czworonoga. Podobnie jak inne, bardzo potrzebne akcesoria dla zwierząt. Chodzi o smycze występujące w wersji o jednej długości, regulowanym zakresie ruchu lub automatycznej. Uzupełnieniem smyczy jest obroża dla psa, ma ją w ofercie każdy sklep internetowych i hurtownia. Zamiennikiem obroży są wygodne szelki. Przybory zwierzęce tego typu przydają się też właścicielom kotów. Dobrze dobrana smycz, obroża lub szelki to komfort i bezpieczeństwo podczas spaceru. I dla zwierzaka i dla jego opiekunów.

Warto też zająć się artykułami do pielęgnacji zwierząt domowych. Jest to szereg zabiegów, którym poddawane są psy, koty, ale także niektóre gryzonie. Podstawą jest regularne wyczesywanie a by je wykonać potrzebne są szczotki, grzebienie, furminatory. Wybór produktu zależy od rodzaju i długości sierści. Niejeden sklep z akcesoriami, online i stacjonarny, ma szeroki wybór przyborów do czesania. Warto też zaopatrzyć się w nożyczki przycinające zwierzęce pazury. Powyższa lista najpotrzebniejszych rzeczy dobiegła końca. Kompletny spis akcesoriów dla zwierząt wraz z opisami i cenami znajduje się na naszej stronie.