Zabawki dla zwierząt - poznaj najciekawsze artykuły dla zwierząt domowych

Niejeden sklep z zabawkami dla zwierząt może się pochwalić ciekawą ofertą. Do dyspozycji są akcesoria dla psów i kotów. Równie duża grupę stanowią produkty dla gryzoni. Takich jak chomiki czy świnki morskie. Zabawki pozwalają zwierzakowi domowemu rozładować energię i są lekiem na nudę. Warto, więc poznać najciekawsze z nich. W jakich odmianach występują? Z jakich materiałów powinny być wykonane?

Fajne i bezpieczne zabawki dla zwierząt

Ciekawe zabawki dla zwierząt to bardzo ważne produkty z dwóch powodów. Po pierwsze są lekiem na nudę psa czy kota. Znudzony zwierzak może sprawiać problemy. Niszczyć meble i rzeczy codziennego użytku. Poza tym staje się zwyczajnie nieszczęśliwy. Po drugie, podczas zabawy opiekunowie maja okazję zbudować trwałą więź z pupilem. Zaprzyjaźnić się na długie lata. Niezależnie od tego czy chodzi o szczeniaka czy chomika. Czym więc należy się kierować kupując zabawki? Najważniejszą kwestią, na którą trzeba zwrócić uwagę są użyte materiały oraz wykonanie konkretnego przedmiotu.

Artykuły dla szczeniąt, kociąt i innych zwierzaków muszą być bezpieczne. Wykonane z atestowanych materiałów nieszkodzących zdrowiu zwierzaka. Ponadto producent powinien zadbać by nie miały żadnych ostrych krawędzi. Niewskazane są także elementy, które można łatwo uszkodzić lub oderwać. Dlatego, że pupil może je zwyczajnie odgryźć i połknąć. Zatem dla małego czy dużego psa nie nadają się na przykład pluszowe zabawki. Często mają szklane oczy i łatwo je rozerwać. Gumowe piszczałki, choć przykuwają uwagę czworonoga również nie są zalecane. Mogą, bowiem nauczyć go, że pisk zachęca do zaciśnięcia chwytu.

Materiał oraz solidność wykonania to nie jedyne kryteria wyboru zabawek. Akcesoria dla szczeniąt, kociąt, ale też gryzoni muszą być dopasowane do ich wielkości. Duże zabawki dla małego zwierzaka są deprymujące. Nie może się nimi bawić i w konsekwencji zostawia je zrezygnowany. Poza tym mogą być niebezpieczne. Tymczasem akcesoria dla niewielkich piesków nie nadają się dla większych. Mogą je połknąć lub szybko zniszczyć. Wybierając zabawki warto pamiętać, że tanie produkty nie zawsze są najlepszym rozwiązaniem. Więcej porad na temat wyboru zabawek dla zwierząt znajduje się na naszej stronie.

Edukacyjne i treningowe zabawki dla zwierząt

Ciekawe zabawki dla piesków to na przykład gumowe kongi. Służą do gryzienia i przy okazji reprezentują akcesoria z jedzeniem w środku. Opiekun wkłada do nich ulubione przysmaki zwierzaka a on wyłuskuje je gryząc zabawkę. Sporą popularnością cieszą się również sznury do przeciągania się z psem. Natomiast zabawki treningowe to między innymi frisbee. Polecane dla ruchliwych psów lubiących łapać rzeczy w locie. Właściciel powinien zaopatrzyć się również w piłki, i te na sznurku i te luzem. Interesująca jest także zabawka edukacyjna dla szczeniaka zachęcająca go do rozwiązywania prostych zadań logicznych.

Po psich przyszedł czas na fajne zabawki dla kotów. Każdy renomowany producent i sklep ma sporo odmian do zaproponowania. Najlepsze jednak są te akcesoria, które zaspokajają naturalne odruchy czworonoga. Popularne zabawki imitujące wygląd myszy świetnie nadają się do symulowania polowania. Podobnie jak wędki, czyli w zasadzie długie patyki z kolorową zabawką na końcu. Koty lubią też piłki wraz z torami dla nich. Tym czworonogom również polecana jest zabawka edukacyjna. Wystęouje w różnych interesujących odmianach. Trzeba jednak pamiętać, że koty są wybredne i nie zawsze przypadnie im do gustu wybrany przedmiot.

Chomiki należą do najpopularniejszych gryzoni przygarnianych pod dach. Każdy chomik musi mieć w klatce kołowrotek. Ta zabawka pozwala mu się wybiegać i rozładować energię. Kolejną ważną rzeczą są wanienki z piaskiem, w którym zwierzak lubi kopać. Warto też zainwestować w dość tanie akcesoria do gryzienia. Do tego dochodzą różnego rodzaju mostki, pochylnie, huśtawki. Tymczasem mniej ruchliwym świnkom morskim wystarczą w zasadzie tylko gryzaki. W tym artykule przedstawiliśmy kilka przykładów zabawek dla dużego i małego pupila. Więcej ich rodzajów opisujemy na naszej stronie.