Przysmaki dla psów - lista najsmaczniejszych psich przekąsek

Psy podobnie jak ludzie są łase na smakołyki. W końcu spożywanie ciągle tych samych posiłków staje się monotonne. Czasem potrzebne jest urozmaicenie diety. Pamiętajmy jednak, że to, co jest dobre dla człowieka bywa szkodliwe dla pupila. Dlatego też przysmaki dla psów muszą być dopasowane do ich potrzeb żywieniowych. Na szczęście dobry sklep zoologiczny ma do zaoferowania sporo ciekawych produktów. Ich listę można znaleźć na naszej stronie.

Dobre psie przekąski

Przysmaki dla psów są nazywane smaczkami. Pełnią zupełnie inną rolę niż ludzkie przekąski. Zwierzaki otrzymują je w konkretnych okolicznościach. Przede wszystkim stosuje się je, jako nagrodę podczas szkolenia. Wręcza za dobrze wykonane zadanie w nauce podstawowych komend czy sztuczek. Po drugie przysmaki utrwalają i pogłębiają więź łączącą psa i opiekuna. Po trzecie dostają je czworonogi przystosowujące się do nowej sytuacji. Przeprowadzające się razem właścicielami czy opuszczające schronisko. Poza tym przekąski często stanowią uzupełnienie diety. Są także odmiany sprzyjające zdrowiu.

Wybierając smaczki dla zwierząt trzeba mieć na uwadze kilka kwestii. Podstawą jest skład produktu. Powinien być jak najbardziej naturalny. Pozbawiony konserwantów i sztucznych barwników. Przysmaki nie mogą zwierać mąki, gliceryny i wypełniaczy. Trzeba dopasować je do wieku i wielkości psa. Dla szczeniaka a także małych ras nie nadają się duże przekąski. Bo zwierzak nie będzie mógł się do nich dobrać. Kąski dla psiego seniora nie mogą być twarde. Bez względu na wiek niewskazane są kości. Ich ostre krawędzie mogą uszkadzać przewód pokarmowy. Kości stają w gardle i zaburzają perystaltykę jelit.

Sklep z przysmakami dla psa

Psie smakołyki występują w wielu interesujących odmianach. Ogromną popularnością cieszą się naturalne kąski. Na czele zestawień pojawiają się tanie suszone żwacze wołowe i kurze nóżki. Kolejne miejsca zajmują suszone przełyki wołowe, serca i płuca. W sklepach oferowane są też kawałki wątroby, uszy oraz penisy. Są twarde, dlatego nie należy podawać ich szczeniakom i seniorom. Mogą doprowadzić do złamania zębów. Gdy pies dostanie, któryś ze wspomnianych smakołyków nie wolno go zostawiać z nim sam na sam. Warto kontrolować czy podczas jedzenia nie dzieje się nic złego.

Smaczki dla zwierząt domowych przybierają też inne formy. Zanim o nich wspomnimy ważna kwestia. Kąski różnego typu są uzupełnieniem diety. Niektóre pełnią rolę suplementów dostarczających witaminy czy mikroelementy. Żadnych nie należy podawać zbyt dużo. Część jest bardzo kaloryczna. Trzeba o tym pamiętać by nie przekroczyć dziennego limitu. W przeciwnym wypadku pies zacznie przybierać na wadze. Natomiast, gdy już ma nadwagę, można dawać mu produkty stworzone na takie sytuacje. Zawsze, więc należy stosować się do zaleceń producenta zamieszczonych na opakowaniu.

Wracamy do tematu rodzajów przekąsek. Właściciele czworonogów mogą zetknąć się z różnymi przysmakami. Uznaniem cieszą się ciasteczka dla psów. W ich składzie przeważnie znajduje się skrobia, ryż i dodatki smakowe. Ciastka mają różne kształty, na przykład niewielkich kostek. Poza nimi w sprzedaży znalazły się paski i spiralki do gryzienia. Ciekawym przykładem są kawałki skóry z jelenia. Za 100 gramów takich frykasów trzeba zapłacić około 20 zł. Tańsze, bo kosztujące 12 zł są kiełbaski treningowe z wołowiny. Pełną listę przekąsek opisanych do tej pory można znaleźć na naszej stronie.

Przysmaki dla psów pożyteczne dla zdrowia

Wspominaliśmy już, że smaczki dla psa mogą wspomagać jego zdrowie. Dobrze znane są wersje stworzone do czyszczenia zębów. Zazwyczaj są podłużne a w przekroju tworzą literę X. Poza czyszczeniem jamy ustnej stymulują psie ślinianki do wydzielania śliny. Najlepsze produkty ograniczają rozwój pytki nazębnej. Tym samym schronią zwierzaka przed próchnicą. Do najbardziej znanych przysmaków tego typu należy Pedigree DentaStix. Przeznaczony i dla małych i dużych psów. Za sto gramów tych pożytecznych pałeczek trzeba zapłacić około 4-8 zł.

Wiele psów już od wieku szczeniaka cierpi na alergie pokarmowe. Powszechną dolegliwością są także różnego rodzaju nietolerancje. Zaburzenia objawiają się biegunkami, wymiotami, świądem, zmianami skórnymi. Zwierzaki borykające się z takimi problemami potrzebują specjalnej diety. Nie oznacza to, że trzeba wyeliminować z niej smaczki. Wystarczy zamienić je na przekąski hipoalergiczne. Takie jak chociażby Hill's HypoAllergenic. Opakowanie tych chrupiących kąsków kosztuje około 18 zł. To nie ostatnie tanie smakołyki zdrowotne.

Przysmaki dla psów mogą wzmacniać ich stawy i kości. Pod warunkiem, że zawierają glukozaminę, siarczan chondroityny. Tego typu produkty polecane są wszystkim zwierzakom. A w szczególności należącym do ras najbardziej narażonych na dysplazję. Na sklepowych półkach znajduje się jeszcze jedna odmiana przekąsek wspomagających zdrowie. Nadająca sierści psów piękny wygląd. Zawiera duże ilości białka oraz minerały i witaminy. W tym artykule wstępnie poruszyliśmy temat przysmaków dla psów. Pełna lista dobrych produktów i ceny znajdują się na naszej stronie.