Piszczące zabawki dla szczeniaka

Własnoręczne wykonanie zabawki wcale nie musi być skomplikowane. Dużą atrakcję dla szczeniaka stanowią różnego rodzaju piszczałki, które zwracają jego uwagę i wywołują chęć do gryzienia oraz biegania. Jak zrobić zabawkę dla psa z piszczałką? Najprostsza metoda to wyjęcie piszczałki z innej, starej zabawki, owinięcie jej starym ubraniem i zrobienie supłów na dwóch bokach.

Tak przygotowana zabawka dla szczeniaka często okazuje się bardzo atrakcyjna dla naszego pupila. Co więcej, w przypadku zniszczenia starego ubrania możemy je szybko wymienić na nowe, tworząc nowe zabawki.

Nie każdy z nas chce niszczyć stare, domowe zabawki i wyjmować z nich piszczałki. Na szczęście w ofertach sprzedaży znajdziemy także specjalne piszczałki dla zwierząt. Możemy je wykorzystać tworząc własnoręczne produkty diy. Zakupiona piszczałka może przydać się na piłkę, gryzak, a nawet element dodatkowy na szarpak ze sznurka.

Jak zrobić zabawkę dla psa? Tworzymy maty węchowe

Maty węchowe to hit ostatnich lat. Bez wątpienia są to zabawki dla szczeniaka i psa dorosłego, które potrafią zająć jego uwagę przez dłuższy czas. Matę węchową polubi każdy szczeniak maltańczyka czy pies lubiący suchą karmę. Jak zrobić zabawkę dla psa?

Do wykonania maty węchowej potrzebujemy ażurowej wycieraczki oraz koca polarowego (najlepiej kilka sztuk w różnych kolorach). Wykonanie zabawki okazuje się bardzo proste, jednak wymaga nieco więcej czasu. Pierwszym krokiem jest pocięcie koca polarowego na równe paski. Ich wielkość można dopasować do własnych wymagań. Dłuższe paski oznaczają więcej czasu na poszukiwanie smaczków, krótsze ułatwią zabawę mniej doświadczonemu pupilowi.

Typowe rozmiary pociętych pasków to zazwyczaj około 8-10 cm szerokości oraz 15-20 cm długości. Własnoręczne wykonanie maty węchowej wymaga pocięcia do kilkuset sztuk pasków, co zajmie nam dłuższą chwilę. Co ciekawe, mata węchowa może być też zrobiona ze sznurka, jednak jest to mniej popularne rozwiązanie.

Poszukujesz smakowitej karmy dla swojego wybrednego psa?

Poznaj linię pełnoporcjowych karm Carnilove True Fresh, która oparta jest wyłącznie na świeżym mięsie! Mnogość wariantów pozwoli na idealne dopasowanie do Twojego psa! Postaw na wysoką jakość i smakowitość każdego posiłku!

Sprawdź!

Ostatni krok to przewlekanie pociętych pasków przez ażurową wycieraczkę. Po przewleczeniu paska zawiązujemy go na supeł. Taką samą czynność wykonujemy ze wszystkimi innymi paskami, aż do momentu pokrycia całej wycieraczki. Różne kolory koca umożliwią wykonanie ciekawego wzoru (można też wykonać oryginalne imiona dla psów).

Nasze domowe zabawki są już gotowe. Co zrobić, by szczeniak yorka czy szczeniak maltańczyka zaczął się nimi bawić? Wystarczy wsypać kilka granulek karmy i ukryć je pomiędzy zamocowanymi na wycieraczce paskami. Pies będzie wyszukiwał je za pomocą węchu, a znalezienie przysmaku z zabawki okaże się przyjemną nagrodą. Spodobała ci się ta inspiracja i szukasz innych? Sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o zabawkach dla zwierząt.

Zabawki dla szczeniaka wykonane z butelki

Wykonując domowe zabawki, możemy skorzystać z produktów codziennego użytku. Dobrym przykładem będą tu domowe zabawki z butelki. Każdy szczeniak maltańczyka czy przedstawiciel innej rasy lubi szeleszczącą piłkę. Możemy to wykorzystać tworząc własnoręczne zabawki dla psa.

Jak wykonać zabawkę z butelki? Pierwszy sposób polega na umieszczeniu we wnętrzu butelki drobnych kamyczków. Jest to najprostszy sposób na wykonanie atrakcyjnej zabawki dźwiękowej dla szczeniaka. Podczas poruszania z butelki będzie wydobywał się ciekawy dla psa dźwięk, który zachęci go do zabawy.

Zabawka z butelki może także pełnić funkcję konga. Są to atrakcyjne zabawki z jedzeniem, które wykorzystamy choćby podczas pozostawiania psa samego w domu. Tego rodzaju zabawka z butelki jest bardzo prosta do wykonania. Najprostsza metoda to wrzucenie smakołyków do butelki i niezakręcanie korka. Zadaniem psa będzie takie ustawienie butelki, aby wydobyć smakołyki ze środka.

Pies bawiący się na trawie butelką oraz porady jak zrobić zabawkę dla psa krok po kroku
Porady, jak zrobić zabawkę dla psa samodzielnie krok po kroku

Inna, nieco bardziej skomplikowana metoda na domowe zabawki z butelki polega na wydrążeniu specjalnych otworów. Ich wielkość musi być dobrana tak, aby umożliwić wydostawanie się przysmaków na zewnętrz. Podczas wydrążania otworów musimy pamiętać o zasadach bezpieczeństwa. Otwory nie mogą posiadać ostrych zakończeń, które mogłyby skaleczyć naszego pupila. Taka zabawka powinna być wykorzystywana jedynie przy obecności właściciela pupila. Co więcej, warto dowiedzieć się jak często karmić szczeniaka, a od dziennej porcji pokarmu odejmować przysmaki zjedzone podczas zabawy. Dzięki temu zapewnimy prawidłowy wzrost naszego pupila zapobiegając ewentualnej otyłości.

Jak zrobić zabawkę dla psa? Wykonujemy gryzak ze sznurka i piłkę

Gryzak ze sznurka ucieszy szczególnie młode psy, które wymieniają zęby mleczne. Będzie to też ciekawa atrakcja dla starszych pupili, lubiących zabawy z szarpakami. Do wykonania zabawki potrzebujemy czterech pasków koca polarowego. Ich szerokość wynosi około 4-6 cm, z kolei długość powinna być dopasowana do preferowanej długości zabawki. Po zapleceniu pasków zostanie nam około 1/3 długości. Zatem z paska o długości 120 cm uzyskamy szarpak 40 cm.

Po wycięciu pasków łączymy je na ścisły supeł. Od tego momentu rozpoczynamy zaplatanie czterech elementów. Istnieje wiele technik zaplatania, dlatego warto podejrzeć filmiki na różnych stronach tematycznych i wybrać najbardziej interesującą opcję. Po zapleceniu pasków zawiązujemy kolejny supeł i otrzymujemy gryzak lub szarpak.

Jak wykonać piłkę? Omówiony wcześniej szarpak można w łatwy sposób dopracować. Wystarczy dokupić piłkę tenisową i zawinąć ją w odpowiednio docięty koc polarowy. Końcówkę materiału mocujemy do wykończenia naszego szarpaka. W efekcie powstaje piłka z funkcją szarpania, którą możemy w łatwy sposób przeciągać i rzucać.

Oryginalne imiona dla psów

Wiemy już jak zrobić zabawkę dla psa ze sznurka, z butelki czy kawałka materiału. Własnoręczne tworzenie zabawek to rozwiązanie, które wymaga kreatywności. Równie trudny może okazać się wybór imienia dla przyszłego pupila. Szczeniak maltańczyka, westa czy yorka może posiadać typowe, popularne imię lub zostać nazwany w sposób niecodzienny.

Oryginalne imiona dla psów możemy wymyślać samodzielnie. Wystarczy rozejrzeć się po pomieszczeniu, zainspirować się własnymi pasjami lub wybrać imię ulubionego bohatera filmu lub bajki. Oryginalne imiona dla psów często bywają niecodzienne. Dla przykładu, uwagę przechodniów z pewnością zwróci szczeniak maltańczyka o imieniu Kapsel czy Piksel. Tego typu niecodzienne, oryginalne imiona dla psów możemy też odszukać w internetowych księgach imion dla psów.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 93.0% czytelników artykuł okazał się być pomocny