Najlepsze zabawki dla kota

Zabawa z kotem to jeden z elementów opieki nad pupilem, który jest niezwykle ważny. Możemy w ten sposób nawiązać więź ze zwierzakiem oraz miło spędzić czas. Nieco inne wybierzemy zabawki dla małego kotka - na szczęście na ryku istnieje wiele unikalnych rozwiązań, które zadowolą większość pupili. Okazuje się, że kocie zabawki mogą uchronić zwierzę przed nudą i frustracją z tym związaną. Kot zapomni o szukaniu zajęcia i nie będzie niszczył przedmiotów, które znajdują się w domu, czy nawet atakował człowieka. Postawić możemy na drapaki, lasery, wędki dla kota, piłki, tunele itp.

Jaką rolę pełnią kocie zabawki?

Jeśli chodzi o zabawki dla kotów (zobacz na ceneo.pl), pełnią one głównie szereg funkcji związanych z symulowaniem cyklu łowieckiego u pupila. Kot działa zgodnie z instynktem i może pozbyć się pokładów energii. Co ciekawe, cykl łowiecki u kota składa się z polowania (kot się zakrada i czatuje) oraz złapania (czyli schwytania zdobyczy). Oprócz zabawek, które znajdują zastosowanie w roli tzw. ofiar, warto pomyśleć także o kreatywnych akcesoriach, które pobudzą inteligencję pupila i będą stymulować jego zmysły. Jednakże tego typu zabawki także zazwyczaj są związane z łowami - kot za pomocą zabawy może złapać zdobycz i zdobyć pokarm, a następnie udać się na odpoczynek.

Lasery dla kotów

Lasery dla kotów dają możliwość niekończącej się zabawy - czerwonej kropki nie da się bowiem złapać. Koty uwielbiają wskaźniki laserowe, gdyż pozwalają one rozładować energię i z fascynacją obserwować to ciekawe zjawisko. Szybko poruszająca się kropka wzbudza zainteresowanie pupila i pobudza jego instynkt łowiecki. Niektóre zwierzaki, oprócz próby schwytania kropki, wydają z ekscytacji skrzekliwe miauki i pomruki. Lasery dla kotów można skierować w dowolną stronę, przy czym zachowują się one nieprzewidywalnie, co odróżnia je od innych nieruchomych zabawek.

Laser zachęca kota do zabawy i intryguje go do schwytania kropki, gdyż przypomina mu ruchy potencjalnej ofiary. Czerwona kropka jest doskonale widoczna zarówno na meblach, na podłodze, czy też na ścianie. Właściciele kotów także polubią tego typu zabawkę, z tego względu, że dzięki niej mogą zachęcić zwierzę do ruszenia się z legowiska.

Drapaki dla kotów

Kolejną propozycją gadżetu dla kota jest drapak, który pełni rozmaite funkcje. Drapanie jest dla kotów częścią ich natury, dlatego warto zadbać o to, aby za pomocą akcesoriów do drapania rozładować tą potrzebę. Kot to zwierzę terytorialne, które pragnie zaznaczać swoją obecność, korzystając z rozmaitych metod. Jedną z nich jest właśnie drapanie. Co ciekawe, podczas drapania kot zostawia ślady wizualne i zapachowe (za pomocą feromonów wydzielanych na opuszkach palców). Drapaki dla kotów mogą posłużyć jako miejsce do relaksu i zabawy, jednocześnie odstresowując pupila. Za ich pomocą kot wykona codzienną gimnastykę i rozciągnie mięśnie. Dodatkowo służą one do pielęgnacji - pupil pozbywa się martwych warstw naskórka na rzecz nowych.

Gdzie znajdziemy najlepsze zabawki dla kota?

Wymienione wyżej produkty kupimy w atrakcyjnej cenie na Ceneo.pl. Na tym portalu bez problemu porównamy także oferty wielu sklepów w jednym miejscu, bez wychodzenia z domu. Znajdziemy tutaj także zaufane opinie użytkowników i sprawnie dobierzemy idealną zabawkę dla pupila. Zakupy online dadzą nam komfort i wygodę, a dostawa pod same drzwi pozwoli zaoszczędzić czas.

artykuł partnera

ikona podziel się Przekaż dalej