Czym należy się kierować podczas wyboru akwarium?

Wybór pojemnika, w którym będziesz prowadzić akwarium, powinno warunkować kilka czynników. Po pierwsze, akwarium powinno stać w stałym miejscu. Ryby i rośliny przyzwyczajają się do warunków, jakie im stworzysz i mogą źle czuć się, przestawiane z miejsca na miejsce. Po drugie, rybom i roślinom musisz zapewnić odpowiednie podłoże, światło i tlen. Akwarium nie powinno być umiejscowione na parapecie. Nie należy umieszczać go również w miejscach, gdzie panuje przeciąg.

Zbiornik o jakiej pojemności sprawdzi się najlepiej na początek?

Jeśli chodzi o wielkość, warto zacząć od mniejszego zbiornika. Ten o pojemności 60 litrów pomieści kilka niedużych ryb. Gdy nabierzesz doświadczenia, będziesz mógł spróbować swoich sił jako akwarysta przy zagospodarowywaniu zbiorników o wielkości 100 litrów i więcej. Sklep akwarystyczny https://www.plantagarden.pl/ oferuje szeroki wybór zbiorników i akcesoriów oraz fachową pomoc podczas ich zakupu.

Jakie akcesoria są absolutnie niezbędne do hodowli rybek?

Jeśli chodzi o podstawowe elementy wyposażenia, to wśród nich znajduje się przede wszystkim pokrywa zbiornika, oświetlenie, grzałka z termostatem oraz filtr. Niezbędne do funkcjonowania ryb będzie zasadzenie w zbiorniku kilku roślin. Ciekawą opcją jest również kupienie gotowego tła, które ułatwia zagospodarowanie zbiornika. Ciekawym uzupełnieniem akwarium są również kamyki i korzenie, które urozmaicają scenerię i dają rybkom większe możliwości do poszukiwania schronienia.

Jakie podłoże do akwarium będzie najlepsze?

Jeżeli mowa o podłożu do akwarium, to należy mieć tu na względzie charakter zbiornika. Najogólniej mówiąc, dobrze jest usypać podłoże o wysokości do 7 centymetrów, powstałe z mieszanki piasku, żwiru i drobnych kamieni.

Jakie rośliny powinien wybrać początkujący akwarysta?

Osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z akwarystyką, powinny zainteresować się roślinami prostymi w uprawie. Idealnie będzie postawić na te, które nie mają dużych wymagań środowiskowych. Ważny jest zakup niskich roślin pierwszoplanowych, sadzonych z przodu akwarium. Na początku warto postawić na zwartkę białą i drobną. Jeśli chodzi o rośliny drugoplanowe, sadzone w środkowej części zbiornika, to dobrym pomysłem będzie zakup popularnej kryptokoryny czy żabienicy. W kategorii roślin wysokich, które doskonale prezentują się, posadzone w kępkach, szczególnie atrakcyjnie prezentuje się nurzaniec.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej