Żwirek dla kota - czy jest potrzebny?

Osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z opieką nad kotem, mogą pomyśleć, że zamiast żwirku wystarczy zastosować zwykły piasek. Nie jest to jednak dobre rozwiązanie, ponieważ piasek nie chłonie zapachów, wymienianie go na nowy jest problematyczne, a do tego szybko rozniesie się po domu czy mieszkaniu. Zdecydowanie dużo lepszym rozwiązaniem jest kupienie produktu, który jest przeznaczony do kuwety. Żwirek silikonowy dla kota ma wiele zalet, co sprawia, że ja popularny wśród właścicieli tych zwierząt.

Kilka informacji o żwirku silikonowym

Żwirek silikonowy dla kota taki jak np.:https://www.krakvet.pl/pol_m_Zwirki-i-akcesoria-dla-kota_Zwirek-dla-kota_Zwirek-silikonowy-dla-kota-30231.html ma wiele zalet, co sprawia, że jest popularny wśród właścicieli tych zwierząt.Wykonany jest z silikatu, przypomina kuleczki a w dotyku jest prawie jak piasek. Produkt ten doskonale wchłania wilgoć, a więc nie trzeba go wymieniać po każdym użyciu. Żwirek silikonowy dla kota można wymieniać co dwa a nawet trzy tygodnie. Należy to zrobić wówczas, gdy kuleczki przybiorą odcień w kolorze żółtym. Poza wysoką chłonnością wilgoci, ten rodzaj żwirku pochłania również nieprzyjemne zapachy. Jeśli zależy Ci na utrzymaniu świeżości w domu, ten rodzaj żwirku spełni Twoje oczekiwania. Dodatkowe zalety to możliwość wyboru zapachowej wersji, a także to, że taki żwirek roznosi się niełatwo, a więc można zadbać o czystość w domu. Żwirek silikonowy dla kotów, które są alergikami sprawdzi się bardzo dobrze, gdyż nie pyli.

Nie tylko żwirek

Żwirek silikonowy dla kotów i kuweta, to nie jedyne akcesoria, które przydają się podczas opieki nad zwierzakiem. Jeśli przygotowujesz się na przybycie nowego pupila do domu, warto zaopatrzyć się również w przedmioty i akcesoria takie jak:

  • transporter wyłożony poduszką lub miękkim ręcznikiem,
  • miski na karmę oraz wodę,
  • łopatka do zbierania kocich odchodów,
  • karma dobrej jakości,
  • legowisko dla kota,
  • drapak i zabawki dla kotów,
  • szczotka do pielęgnacji.

Przed przybyciem pupila do domu, warto rozejrzeć się i poszukać dobrego lekarza weterynarii. Dane kontaktowe do specjalisty należy mieć zawsze przy sobie, aby w razie potrzeby móc zadzwonić do lekarza lub napisać wiadomość tekstową. Warto umówić się także na pierwszą wizytę, aby móc zadbać o podstawowe szczepienia oraz dowiedzieć się, czy kot jest zdrowy.

Artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej