W czasie świąt domowe życie toczy się głównie między kuchnią a jadalnią, co oznacza codzienne krzątanie się, pieczenie, smażenie, gotowanie i rodzinne biesiadowanie. Oczywiście we wszystkich tych czynnościach niestrudzenie towarzyszą nam czworonożni pupile, wodząc rozmarzonym wzrokiem za zawartością naszych talerzy. Jednak w trosce o zdrowie zwierząt nie powinniśmy dzielić się z nimi świątecznymi specjałami. Niektóre produkty, często goszczące na wigilijnym stole, mogą poważnie zaszkodzić psom i kotom. Do najgroźniejszych dla ich zdrowia produktów należą: czekolada, zawierająca toksyczną dla naszych zwierząt teobrominę, winogrona i rodzynki, które mogą spowodować niewydolność nerek u czworonogów, a także czosnek i cebula, w których zawarte są trujące dwusiarczki uszkadzające krwinki czerwone. Na świątecznym stole znajduje się także wiele innych potraw niezdrowych dla naszych ulubieńców – kapusta powodująca wzdęcia, czy ciężkostrawne grzyby.

Dlatego chcąc sprawić zwierzęciu radość, nie warto ryzykować podając mu pokarmy z naszego stołu. Na co dzień i od święta nagradzajmy czworonogi tym, co dla nich najlepsze – pieszczotami, zabawą i ulubionym przysmakiem dedykowanym psom lub kotom.

Małe smakołyki odgrywają ogromną rolę w życiu naszych ulubieńców. Nie tylko są idealnym prezentem, ale także sprawiają dużą przyjemność i wyśmienicie smakują. Mogą też wspierać zdrowie zwierząt – jak przekąski dentystyczne dbające o higienę zębów i dziąseł czworonogów, oraz zaspokajać ich naturalne potrzeby behawioralne – np. żucia i gryzienia u psów czy instynkt łowiecki u kotów. Dla naszego mruczka idealnym sposobem na zabawę będzie pogoń za piórkiem lub piłeczką, zwieńczona smakowitą i jednocześnie zdrową przekąską. Z kolei przysmaki dla psa możemy wykorzystywać jako sposób na wyciszenie – gryzienie, żucie
i lizanie uspokaja psy i sprawia, że są zrelaksowane. Dodatkowo dzięki gryzakom, ciasteczkom i innym przysmakom budujemy to co najważniejsze – wspaniałą więź między człowiekiem a zwierzęciem, która każdego dnia przynosi obu stronom wiele radości.

***

Ponad 85 000 WspółpracownikówMars Petcarew 55 krajach codziennie tworzy lepszy świat dla zwierząt. Dzięki współpracy z wiodącą instytucją naukową, jaką jest Instytut Nauki o Zwierząt WALTHAM™, zaspokajane są zdrowotne i żywieniowe potrzeby ponad 400 milionów zwierząt domowych, czyli połowy ich populacji na świecie. Zespół ekspertów z Waltham zapewnia naukowe wsparcie przy tworzeniu portfolio ponad 50 globalnych marek Mars Petcare m.in.: PEDIGREE®, WHISKAS®, SHEBA®,  PERFECT FIT™, CESAR®, ROYAL CANIN®, IAMS®, EUKANUBA®. Firma umożliwia także opiekę weterynaryjną poprzez największą na świecie sieć szpitali dla zwierząt, w tym BANFIELD™, BLUE PEARL™, VCA™, LINNAEUS, ANICURA i ANTECH.

Mars Petcare należy także do liderów w zakresie wykorzystywania najnowszych technologii do tworzenia lepszego świata dla zwierząt, ich opiekunów oraz lekarzy weterynarii. Do innowacyjnych rozwiązań należy m.in. opatentowana technologia testów genetycznych dla psów (WISDOM PANEL™), system GPS umożliwiający określanie lokalizacji pupila (WHISTLE™), a także programy wspierające start-upy, które podzielają misję Mars Petcare (Leap Accelerator i Companion Fund™).

Będąc częścią Mars Incorporated, prywatnej i rodzinnej firmy z ponad stuletnią historią, Mars Petcare posiada unikatową swobodę oraz wolność podejmowania decyzji w dążeniu do stworzenia świata, w którym zwierzęta będą zdrowe, szczęśliwe i mile widziane. Blisko połowa ze 130 000 Współpracowników zatrudnionych przez Mars Incorporated w 80 krajach to lekarze weterynarii. Mars Incorporated generuje sprzedaż netto na poziomie przekraczającym 35 mld USD w czterech segmentach biznesowych – Mars Petcare, Mars Wrigley, Mars Food, Mas Edge. Portfolio firmy tworzą jedne z najbardziej uwielbianych marek na świecie takich jak: MARS®, M&M’S®, SNICKERS®, TWIX®, gum do żucia i miętusów (ORBIT®, WINTERFRESH®, AIRWAVES®) oraz dań gotowych Ben’s Original™.

Kontakt: 

Maria Kotowska

Mars Polska

+48 571 205 950

[email protected]

artykuł partnera

ikona podziel się Przekaż dalej