Przysmaki prosto od natury

Zapewne widzieliście je w każdym sklepie zoologicznym, także online - świńskie ucho, kurze łapki, suszone podroby i kawałki mięsa. Duży wybór właśnie takich, naturalnych przysmaków, znajdziecie chociażby w sklepie Alezwierzaki.pl. Tego typu smaczki powstają w naturalnym procesie suszenia, a podczas ich przetwarzania, nie dodaje się żadnych niebezpiecznych substancji chemicznych. To bardzo ważne, bo na rynku nie brakuje sztucznych gryzaków i smakołyków, które mogą psom zaszkodzić, choć przecież każdy właściciel kupuje je w dobrej wierze.

Naturalne przysmaki zachowują swoje właściwości odżywcze i są dla zwierząt bezpieczne. Obgryzając kość, pies nie zrobi sobie krzywdy, za to będzie miał masę radości i dodatkowych korzyści, na przykład czyszczenia zębów.

Czym kierować się, wybierając naturalny przysmak dla pupila?

Wielkością i twardością naturalnego przysmaku. Przykładowo, twarda i duża kość lub świńskie ucho nie będą odpowiednim przysmakiem dla seniora, który ma słabe zęby, ani też dla bardzo małego psa lub szczeniaka. Gryzak musi być więc dostosowany do możliwości czworonoga. Bardzo ważna jest także jakość przysmaków, zarówno tych kupowanych luzem, jak i fabrycznie paczkowanych. Powinny one być całkowicie naturalne, niewybielane, bez sztucznych barwników. Kupując produkt przetworzony, sprawdzajmy skład. W tego typu przysmakach musi się znaleźć przewaga mięsa oraz, w mniejszości, składniki analityczne, takie jak białko surowe, tłuszcz, czy popiół.

Najpopularniejsze naturalne przysmaki dla psa

Jest ich cała masa, my wybraliśmy zaledwie kilka przykładów!

  • Suszona kość (wołowa lub wieprzowa) - naturalny gryzak, który czyści zęby, a przy okazji dostarcza wartości odżywczych, m.in. fosforu i wapnia. Bardzo ważne: kość musi być dostosowana do rozmiaru psa, w przeciwnym razie pupil może połamać sobie zęby. Dzięki procesowi suszenia i wędzenia, kość wyjątkowo smakuje psom wszystkich ras.
  • Suszone ucho wieprzowe - bogate w proteiny, pozwala zadbać o higienę jamy ustnej, a dodatkowo zadba o rozwój mięśni żuchwy.
  • Suszone mięso wołowe - 100% tkanki mięśniowej i jednocześnie duża dawka niezbędnych protein. Suszone mięso nie tylko szalenie psom smakuje, ale też czyści zęby, delikatnie masuje dziąsła i uspokaja.
  • Suszone filety z kurczaka - na punkcie tego przysmaku pies dosłownie oszaleje, więc trzeba uważać, by nie zjadł za dużo! Nic dziwnego, mięciutkie suszone filety mocno pachną i są po prostu pyszne. Idealnie nadają się dla wszystkich psów, także małych lub seniorów. Świetnie nadadzą się, jako nagroda.
  • Kurze stopki - chrupkie i miękkie, są jednocześnie dietetyczne, bo zawierają bardzo mało tłuszczu. Kurze stopki są także bogate w mikroelementy.
  • Smakołyki paczkowane - takich producentów, jak Alpha Spirit,Vector-food, Carnilove, Chilaboo, czy Maced, wyróżniają się dużą zawartością mięsa, dodatkiem naturalnych składników (na przykład warzyw, czy suszonych ziół) i brakiem substancji konserwujących. Idealne dla wszystkich ras, sprawdzą się do zabaw i treningów.

Przysmaki naturalne - dlaczego warto?

Przysmaki naturalne to wyłącznie korzyści: są zdrowe, dostarczają wartości odżywczych, są też bezpieczne (odpowiednio dobrane, nie zaszkodzą). Gryzaki dodatkowo czyszczą zęby, zapobiegają powstawaniu kamienia. Warto wspomnieć również o tym, że powolne żucie lub ogryzanie, uspokaja psa i pozwala mu rozładować energię. Naturalne przysmaki to produkty premium, które można kupić w naprawdę atrakcyjnych cenach. No i tak trudno odmówić psiakowi smaczków, gdy tak ładnie prosi…

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej