Aromatyzowane czy naturalne przysmaki dla psa?

Najzdrowsze to zawsze są przekąski naturalne, bez różnicy, czy dla kota, czy dla psa. Skład powinien być jak najprostszy i jak najkrótszy, bez zbędnych konserwantów, wypełniaczy czy barwników. Warto wybierać takie przekąski dla psa, które są pozbawione gliceryny. Mąka również jest zbędna.

Możesz zdecydować się na mięso liofilizowane, czyli pozbawione wody. Psie smaczki to m.in. suszone rybki, suszone żwacze, miękkie paski z kaczki. Pies alergik powinien jeść naturalne smaczki, ponieważ wtedy właściciel psa może wybrać mięso, na które ten nie jest uczulony.

Smaczki dla szczeniaka i małych psów powinny być małe. Młode psy nie mogą gryźć zbyt twardych gryzaków, ponieważ ich mleczne zęby mogą się połamać. Jednak, aby ich naturalna potrzeba gryzienia była zaspokojona, można dawać im gryzaki miękkie lub te z oznaczeniem, że nadają się dla szczeniąt. Zaliczają się do nich m.in. żwacze. Warto je jednak ograniczyć, bo duża ilość może przyczynić się do biegunki u psa. Po wymianie zębów pies może już dostać poroże lub bulwę korzeniową Torgas.

Niektórzy uważają, że można podawać psu kości, ale część właścicieli je odradza. Pies może je jeść bardzo rzadko i nigdy nie mogą być pieczone, gotowane, smażone czy grillowane, ponieważ te poddane obróbce termicznej łatwo się kruszą, a ich ostre krawędzie mogą przedziurawić przewód pokarmowy psa. Do tego kości nie powinny być małe. Surowe i duże (np. z cielaka) pies powinien jeść pod nadzorem właściciela. Duża ilość kości może spowodować biegunkę. Choć kości dostępne w sklepach zoologicznych wyglądają zdrowo, tak naprawdę wybielane są chemią lub sztucznie aromatyzowane, dlatego nie warto ich kupować i podawać psu.

Treningowe smakołyki – informacje

Smaczki wykorzystywane w czasie treningów powinny być małe, aby pies mógł je zjeść od razu bez długotrwałego gryzienia, ponieważ wtedy zapomni, za co dostał nagrodę. Jeśli danego dnia dużo czasu spędzisz na treningu swojego psa, a on zje dość kaloryczne smakołyki, pamiętaj o tym, aby zmniejszyć lub całkowicie zrezygnować z podania mu kolacji. W ten sposób wyrówna się dzienny bilans kaloryczny. W innym przypadku bardzo łatwo możesz doprowadzić do nadwagi swojego psa.

Inteligentne i edukacyjne gry dla psów pobudzają aktywność umysłową czworonoga. Zazwyczaj należy umieścić niewielkie przysmaki w różnych otworach zabawki. Pies sam musi dojść do tego, jak powinien się do nich dostać. Cena za taką grę dla psa wynosi ok. 35 – 80 zł.

Smaczki umieszcza się także w matach węchowych. Te można zrobić samemu, dzięki czemu wyjdą taniej. Wystarczy zakupić materiał (polar) w wybranych kolorach oraz wycieraczkę do butów. Jeśli jednak wolisz kupić gotową matę, jej cena to kwestia ok. 80 zł. Sprawdź także ten artykuł na temat przysmaków dla psów.

Tanie czy drogie – jaka jest cena przekąski dla psa?

Zdecydowanie więcej dobrych smaczków można znaleźć w Internecie niż w stacjonarnym sklepie zoologicznym. Warto znaleźć główne strony firm, które zajmują się tymi przysmakami, ponieważ często sprzedają wyłącznie na swoich portalach. Wartościowe przysmaki dla psa można kupić także w czasie wystawy psów oraz targów dla zwierząt.

Polecane karmy dla psów w super cenie!

Pies jedzący mięso suszone z ręki, a także inne przekąski dla psa, naturalne przysmaki, rodzaje, ceny, producenci oraz opinie
Przekąski i przysmaki dla psa krok po kroku, czyli naturalne przysmaki, mięso, rodzaje, opinie, producenci oraz ceny

Firma Milord oferuje suszone naturalne przekąski dla psa. Za kaczkę z jabłkiem trzeba zapłacić ok. 16 zł za paczkę. Dobre produkty oferuje także marka Lata Kita. Ich smaczki przygotowywane są ręcznie. Cena za wołowinę z siemieniem lnianym, z marchewką lub z algami morskimi wynosi ok. 18 zł za 80 g.

Za miękkie paski z kaczki firmy Rikoland trzeba zapłacić ok. 38 zł. ORIJEN FD Treats Regional Red Dog kosztuje ok. 30 zł za paczkę o pojemności 42,5 g. Cena za smaczki ACANA Singles Treats Grass-Fed Lamb to ok. 23 zł za 35 g.

Gryzak z poroża w rozmiarze S (10 cm) kosztuje ok. 17 zł, a w rozmiarze XL (18 cm) już ok. 48 zł. Cena za żwacze wołowe wynosi ok. 35 zł za 1 kg. Torgas (bulwka korzeniowa z krzewu) kosztuje ok. 120 – 170 zł w zależności od wybranego rozmiaru.

Przysmaki możesz też zrobić sam. Wystarczy wysuszyć pokrojoną w paski pierś z kurczaka lub kaczki, ale możesz zdecydować się na ulepienie kuleczki z mięsa mielonego, warzyw, owoców i np. oleju z łososia.

Psie smaczki powinny być naturalne. Małe psy nie mogą dostawać zbyt dużych przysmaków. Przy szczeniakach należy pamiętać o tym, aby nie dawać im zbyt twardych gryzaków, na których mogą złamać swoje mleczne ząbki. Dopiero po całkowitej wymianie na stałe zęby, można podać psu np. poroże. Jeżeli treningowe przekąski dla psa są kaloryczne, należy odpowiednio zmniejszyć dzienną porcję karmy, aby wyrównać bilans kaloryczny. Te smaczki powinny być małe, aby pies mógł je szybko zjeść. Jeśli zdecydujesz się np. na paski z kaczki, możesz odrywać odpowiednie kawałki w czasie treningu.

ikona podziel się Przekaż dalej