Czym kierować się podczas zakupu karmy suchej dla szczeniąt?

Karma sucha dla szczeniąt powinna zawierać bogactwo cennych witamin i mikroelementów. Aby zapewnić swojemu pupilowi zdrowy rozwój, podczas zakupu karmy warto kierować się kilkoma ważnymi aspektami. Niestety na rynku wymienić można wielu nieuczciwych sprzedawców, którzy oferują niskiej jakości karmę, wypełniając ją sztucznymi zapychaczami w postaci barwników i sztucznych konserwantów. Karmy te najczęściej zawierają także wzmacniacze smaku, co przez właścicieli psów mylnie interpretowane jest jako dobra jakość, gdyż pupil chętnie zajada taki pokarm zachęcony smakiem. Na stronie internetowej https://petner.com.pl/kategoria-produktu/karma-dla-mlodych-psow/ zakupić można jednak takie warianty karmy, które zaspokoją potrzeby naszych czworonożnych przyjaciół, nie obciążając jednocześnie portfela właściciela. Dostępne warianty cechują się dobrym składem, a także różnymi wariantami smakowymi, aby wpisać się w gust nawet najbardziej wymagających szczeniaków. Karmę Petner dla psów młodych przeznaczona jest do 2. roku życia. W tym przypadku rasa nie ma żadnego znaczenia. Wszystkie produkty dostępne są w wariantach o pojemności 3 kg oraz w nieco większych wariantach mieszczących aż 12 kg karmy. Podczas zakupu karmy dla szczeniaka szczególną uwagę warto zwrócić na stosunkowo wysoką zawartość mięsa w porównaniu z karmami innych marek, w których zawartość mięsa i produktów pochodzenia zwierzęcego stanowi jedynie 4%.  Można śmiało stwierdzić, że jest to korzystny stosunek jakości do ceny. W popularnych marketach z pewnością nie znajdziesz karmy o takim składzie w takiej cenie!

Zalety wysokiej jakości karm dla szczeniaków

Kupując karmę wysokiej jakości, zapewniasz swojemu szczeniakowi szansę na zdrowy rozwój oraz doskonałe samopoczucie. Co ciekawe, brak zawartości soli i sztucznych wypełniaczy przekłada się nie tylko na większą kontrolę wagi psa, ale także na jakość funkcjonowania jego układu trawiennego i moczowego. Dzięki karmie wysokiej jakości właściciel może zadbać o zdrowe zęby oraz trawienie swojego czworonożnego przyjaciela. Dodatki cukinii i drożdży w produktach oferowanych przez markę Petner wspiera pracę jelit oraz przyspiesza perystaltykę jelit psa. Aminokwasy, które zawarte są w karmie, bez wątpienia wspierają stawy, dzięki czemu nasz pies nawet w jesieni swojego życia będzie cieszył się witalnością. Wysokiej jakości pokarm to także gwarancja pięknego wyglądu sierści. Wśród zalet wysokiej jakości karmy dla młodych psów wymienić można:

  • Zapobieganie problemom zdrowotnym pupila,
  • zapobieganie problemom natury behawioralnej,
  • przedłużenie życia psa,
  • dobre samopoczucie psa oraz większą chęć do zabaw,
  • piękny wygląd sierści i zębów psa.

Dostosowanie karmy do potrzeb psa

Oprócz dobrej jakości karmy powinieneś zwrócić uwagę także na dostosowanie jej jakości do wieku i wielkości rasy. Warto więc stosować karmy przeznaczone dla szczeniąt, jeżeli pies ma mniej, niż 2 lata, karma dla młodych psów z pewnością w wyższym stopniu zaspokoi zapotrzebowanie energetyczne psa. W tym okresie ważne jest zadbanie o podaż kwasów tłuszczowych, które ważne są do prawidłowego funkcjonowania mózgu. W przypadku większych raz zawartość składników nakierowana jest na wzmocnienie stawów oraz układu odpornościowego psa. Dobór karmy do wieku i rasy to więc kluczowy element podczas zakupów karmy. Jeżeli chcesz kupić karmę, która przypadnie do gustu twojemu szczeniakowi, odwiedź sklep Petner. Zdrowie zwierząt ma ogromne znacznie dla zatroskanych właścicieli- dołącz do tego grona i ciesz się radosnym pupilem!

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej