Pojemnik na karmę dla psa – gdzie przechowywać suchą karmę?

Jakie są popularne rodzaje pojemników na karmę?

Okazuje się, że na rynku istnieje naprawdę mnóstwo różnego rodzaju pojemników na karmę dla zwierząt. Psie jedzenie może być przechowywane w rozmaity sposób po to, by było zawsze świeże, a także by nie uleciały z niego cenne, odżywcze właściwości. Jeżeli jedzenie straci swoją świeżość, może to doprowadzić do pojawienia się kłopotów trawiennych u psa. Właśnie dlatego zaleca się, by karmę dla psów trzymać w specjalnych pojemnikach, zapobiegających utracie świeżości produktu. Oczywiście, pojemniki znacznie różnią się od siebie – w zależności od tego, jaką karmę dla psów chcesz w nich trzymać. W innym pudełko będzie przechowywana karma sucha, a w jeszcze innym karma mokra.

Pojemnik na karmę suchą – najważniejsze, by można było go szczelnie zamknąć. W ten sposób, karma się nie zepsuje i będzie mogła leżeć tam przez wiele tygodni. Może być to pojemnik zrobiony z plastiku albo metalowy.

Pojemnik na karmę mokrą – zaleca się, by łatwo można było go umyć. Jeżeli niedokładnie przemyjesz takie pudełko, prawdopodobnie zepsuje się w nim jedzenie. Podobnie, jak w przypadku suchej karmy, ten pojemnik musi być dobrze zamykany. W takich samych pojemnikach powinno się trzymać również psie przysmaki.

Nie zapominaj również o tym, że pojemnik na karmę dla psów może mieć różną wielkość. Zanim zakupisz pudełko, weź pod uwagę wzrost i rasę swojego psa. Jeżeli jest to rasa olbrzymia logiczne, że duży pies będzie potrzebował większej ilości karmy – a więc większa będzie musiała być również puszka na pokarm. Dla małego pieska lepsza będzie mała puszka na karmę.

Zasady przechowywania psiego pokarmu

Suchą i mokrą karmę oraz psie przysmaki należy przetrzymywać przede wszystkim w szczelnym opakowaniu, które zatrzyma świeżość produktów i sprawi, że psie jedzenie zachowa pierwotną świeżość. Warto pamiętać o tym, że niektóre pokarmy mają dłuższy termin ważności, więc nie będą się tak szybko psuły. O tym przeczytasz jednak na opakowaniu wybranej karmy dla psa.

Co ciekawe, niektóre pojemniki na karmę są tzw. „inteligentne”. Niektóre z nich wyposażone są w miseczkę, do której automatycznie można dozować sobie ilość karmy. Pies będzie mógł otwierać i zamykać taki np. metalowy pojemnik na karmę w dogodnym dla siebie momencie. Oczywiście, nie jest to rozwiązanie dobre w każdym przypadku. Ale idealne, gdy np. znikasz z domu na wiele godzin. W sklepie Fajny Zwierzak możesz zakupić tego typu pojemniki na karmę. Oprócz nich, w asortymencie sklepu znajdziesz również gadżety takie, jak toaleta dla psa albo kuweta dla psa.

Polecane karmy dla psów w super cenie!

W czym przechowywać jedzenie dla psa?

Polecane pojemniki na karmę dla psów

Wśród producentów pojemników dla psów możemy doszukać się wiele ciekawych propozycji. Szukając tego idealnego należy pamiętać o wielkości psa, ale też potrzebie ilości pokarmu, który chcesz przechowywać dla czworonoga. Koniecznie sprawdź poniższą listę polecanych pojemników na jedzenie dla psów.

Jeżeli chodzi o cenę wyżej wymienionych pojemników na karmę, zależy ona głównie od tworzywa, ale i rozmiaru, dodatkowych opcji oraz nazwy producenta. Im bardziej znana i rekomendowana marka, tym wyższa będzie cena pojemnika. Jak można jednak zauważyć, dobre jakościowo pojemniki kupisz już za kilkanaście złotych.

Dlaczego warto kupić pojemnik na karmę dla psa?

Przede wszystkim dlatego, że pojemnik na karmę zachowa świeżość karmy na dłużej. Jeśli masz w domu więcej, niż jednego psa, możesz kupić duże pudełko na karmę – tym sposobem, łatwiej będzie ją dozować, niż korzystając z hermetycznie zamykanego opakowania lub worka. Pojemnik nie dość, że zatrzyma świeżość i właściwości odżywcze produktu, to nie będzie uwalniał aromatu. W dodatku, bardzo łatwo się go czyści (zwłaszcza np. plastikowy pojemnik).

Przy okazji, warto zwrócić uwagę na jeszcze jeden fakt. Suszenie karmy zawsze zmniejsza jej ilość. Oznacza to, że karma będzie zwiększała swoją objętość w psim żołądku. Karmiąc psa suchym pożywieniem, nie zapominaj zatem o wodzie, która ułatwi proces przyswajania i trawienia wybranej karmy. W sklepie Fajny Zwierzak znajdziesz pojemniki na karmę w atrakcyjnych cenach. Oprócz nich, w asortymencie sklepu jest też m.in. toaleta dla psa czy kuweta dla psa – idealna zwłaszcza dla szczeniąt.

ikona podziel się Przekaż dalej