Pomoc weterynaryjna potrzebna w nagłych sytuacjach

Mimo że jako właściciele swoich pupili, bardzo o nich dbamy, to zdarza się, że z biegiem lat podupadają na zdrowiu. Tak jak ludzie, zwierzęta domowe również chorują na różnego rodzaju choroby i mają różne problemy zdrowotne. Często zdarza się, że borykają się one z chorobami związanymi, np. z układem trawiennym, bądź z krążeniem. Przy takich schorzeniach często dochodzi do różnych nagłych przypadków, kiedy zdrowie zwierzaka ulega pogorszeniu lub jest zagrożone. W takich sytuacjach pierwszą rzeczą jakiej potrzebujemy jest pomoc weterynarza. Na co dzień, w zwykłe dni robocze uzyskanie takiej pomocy, nie jest zbyt dużym kłopotem, ponieważ nie jedno centrum weterynaryjne jest czynne. Większy problem pojawia się w sytuacji, kiedy dzieje się coś w weekend lub w jakiekolwiek święto, pojawia się problem, ponieważ gabinety są nieczynne. Problem pojawia się także w godzinach nocnych. Gdzie w takim razie szukać pomocy? Na szczęście istnieje coś takiego jak całodobowe pogotowie weterynaryjne 24h.

Czym dokładnie zajmuje się pogotowie weterynaryjne?

Jest to jednostka, do której możemy zgłosić się w przypadku kiedy potrzebujemy nagłej i szybkiej pomocy dla swojego pupila. Do takiego pogotowia sami możemy się udać lub zadzwonić po lekarza weterynarii, który udzieli pomocy. Po pomoc do takiego miejsca możemy zgłosić się również w sytuacji, kiedy znajdziemy bezdomne czy dzikie zwierzę, które potrzebuje pomocy. Tego typu placówka udziela pomocy w zakresie weterynaryjnym zwierzętom w złym stanie, a finansowaniem zajmuje się zazwyczaj lokalny samorząd dla którego realizuje zlecone zadania. Funkcję takiego pogotowia weterynaryjnego pełni zazwyczaj jedna z lokalnych lecznic weterynaryjnych. Pogotowie weterynaryjne może jednak prowadzić placówka świadcząca usługi weterynaryjne całodobowo.

Jeśli szukasz pomocy weterynarza i potrzebne jest Ci całodobowe pogotowie weterynaryjne w Warszawie, odwiedź tę stronę internetową i skontaktuj się z weterynarzem w razie potrzeby: https://www.wetmarysin.pl/klinika.

Kiedy powinniśmy wezwać pogotowie weterynaryjne?
Kiedy powinniśmy wezwać pogotowie weterynaryjne?

Co warto wiedzieć o całodobowym pogotowiu weterynaryjnym?

Pogotowie weterynaryjne 24h to służba, która działa lokalnie. Jest to usługa, która jest świadczona dodatkowo w ramach przychodni weterynaryjnej. Czym dokładnie zajmuje się pogotowie weterynaryjne 24h?

Do zadań pogotowia weterynaryjnego należy niesienie pomocy zwierzętom, w sytuacjach kiedy są szczególnie potrzebne. Do takich sytuacji zaliczane są np. zwichnięcia, złamania, wypadki, potrącenia i inne urazy, które wymagają interwencji chirurgicznej. Zdarza się też, że pomocy potrzebują zwierzęta, które są poszkodowane w wypadkach komunikacji. W niektórych przypadkach konieczna jest również wizyta domowa, np. u starszych zwierząt bądź w innych nieprzewidzianych sytuacjach, jak np. podczas porodu zwierzęcia podczas którego mogą pojawić się różne komplikacje. Taka całodobowa opieka, która jest świadczona przez pogotowie weterynaryjne obejmuje pełną diagnostykę do której zalicza się badania laboratoryjne, metody obrazowania jak np. USG. Pogotowie weterynaryjne oferuje nie tylko leczenie takich zwierząt jak psy, koty czy inne udomowione pupile, ale także różnych zwierząt egzotycznych, bezdomnych i dzikich, takich jak np. sarny czy dziki. Pogotowie weterynaryjne można zawiadomić również w przypadku potrącenia zwierzęcia samochodem.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej