Model żywieniowy psa

Istnieje wiele modeli żywieniowych dla psów. Wybierać możesz spośród karm suchych, mokrych, BARF, Whole Pray czy stosować domowe rozwiązania. Zanim podejmiesz decyzję, musisz zwrócić uwagę na kilka bardzo ważnych czynników. Wielu hodowców uznaje, że im mniej przetworzona karma, tym lepsza i trudno się tym nie zgodzić.

Pamiętaj, że wiele zależy od stanu zdrowia psa. Przed zakupem karmy należy więc skontaktować się z weterynarzem i zapytać o jak najlepsze rozwiązania. Wówczas z łatwością wybierzesz zdrową karmę.

Zachęcamy do zakupu karm renomowanych marek, które cieszą się uznaniem wśród hodowców czy weterynarzy. Możesz je kupić w sklepie internetowym Zoona.pl. Zachęcamy do zapoznania się z bardzo szeroką i zróżnicowaną ofertą sklepu, w której bez problemu znajdziesz coś dla czworonożnego przyjaciela.

Karma sucha czy mokra?

Gotowe karmy dostępne są w formie mokrej i suchej. Mokra karma jest mniej przetworzona, co pozytywnie wpływa na zdrowie pupila. Ponadto spożywanie wilgotnej karmy dla psa jest bardziej komfortowe i nie powoduje uczucia wzmożonego pragnienia. Warto podkreślić, że proces produkcji tychże karm nie wymaga dodatkowych wypełniaczy.

Karma sucha również ma swoje atuty, o ile mówimy o produkcie wysokiej jakości. Wystarczy sięgnąć po wyroby dostępne w sklepie Zoona.pl, które wyróżniają się bardzo dobrym składem. Wówczas doskonale uzupełnisz dietę swojego psa. Przypominamy, że zawsze warto skonsultować się ze specjalistą, który na pewno pomoże wybrać najlepsze rozwiązanie.

Skład karmy

Najważniejszym elementem w składzie karmy jest oczywiście mięso, które powinno znajdować się na pierwszym miejscu. Bardzo ważna jest jego ilość oraz jakość. Warto wybierać karmy, które zawierają minimum 50% mięsa.

Ponadto w składzie znaleźć można również wypełniacze, które służą podniesieniu wartości kalorycznej karmy. Pamiętaj, aby wyrób zawierał jak najmniej zbóż - najlepiej, aby nie było ich wcale. Znacznie lepszym wypełniaczem są owoce i warzywa. Mowa tu np. o jabłkach, gruszkach, jagodach, ziemniakach czy marchwi.

Warto również wspomnieć o dodatkach. Do karm niejednokrotnie dodaje się składników, które pozytywnie wpływają na zdrowie psa. Niektóre z nich to: tauryna, glukozamina, chondroityna czy wartościowe witaminy i mikroelementy.

Skorzystaj z bogatej oferty

Asortyment produktów dostępnych w sklepie internetowym Zoona.pl obejmuje rozwiązania dla każdego psa. Z łatwością znajdziesz tu pokarm, który idealnie sprawdzi się w żywieniu. Zdecydowanie warto więc zapoznać się z pełną ofertą i sięgnąć po wyroby dopasowane do wymagań Twojego czworonoga. Wybierz wysokiej jakości produkty bez wychodzenia z domu!

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej