Karma Bozita – opinie, cena i skład

Czy warto podawać psu lub kotu karmę Bozita?

Oczywiście, że tak. Karma Bozita dla kota lub psa sięga korzeniami 1903 roku. Produkty wytwarzane przez firmę są tworzone na bazie wieloletnich receptur pokoleniowych, w prosty i naturalny sposób. Do produkcji używane są zatem składniki najlepszej, najwyższej jakości – bez zawartości np. sztucznych dodatków. To, co wyróżnia karmę Bozita wśród innych, jest również produkowanie jej w opakowaniach przyjaznych dla klimatu. Opakowania są bowiem wykonywane na bazie kartonu – a więc, nieszkodliwego dla zwierząt czy całego środowiska.

W niewielu karmach zdarza się, że opakowanie będzie można np. łatwo otworzyć i później zamknąć do ponownego użycia. Szwedzka karma Bozita dla psów opakowana jest w pudła Tetra Recart – nadawać się zatem będzie do spożycia przed 2 dni. Kiedy opakowanie będzie już puste, wystarczy je przepłukać i złożyć, by w dalszym ciągu użytkować je jako pojemnik (np. na psie przysmaki). Chociażby dlatego warto sięgnąć po wysokojakościowe karmy Bozita. Ekologiczne opakowanie to przecież:

  • mniejsza emisja dwutlenku węgla,
  • innowacyjne podejście do środowiska i leśnictwa,
  • możliwość ponownego wykorzystania opakowania,
  • mniej spalin (bo mniej będzie ciężarówek by pudełka przetransportować).

Oczywiście, nie tylko opakowane świadczy o karmie. Jednak uwierz, że to dopiero początek zalet wysokojakościowej karmy Bozita. Koniecznie sprawdź atrakcyjne ceny karmy w sklepie Fajny Zwierzak. Znajdziesz tam również inne rekomendowane karmy, jak karma dla kota Acana lub Brit.

Rodzaje karm Bozita dla zwierząt

Wśród karm Bozita znajdują się karmy zarówno dla psów, jak i dla kotów. Dlatego też, dzielimy je odpowiednio na:

  • Karmy dla kotów – one z kolei dzielą się na dwie: Felina Function (14 produktów) i Felina Taste (37 produktów). Wśród nich jest karma sucha oraz mokra. Wszystkie mają zbilansowane wartości odżywcze, cenne da kotów.
  • Karmy dla psów – te z kolei dzielą się na karmy Bozita (27 produktów) i Robur (11 produktów). Wśród tych dwóch rodzajów karm również znajdziemy zarówno suchą, jak i mokrą karmę.

W kolejnej części omówimy sobie po dwa przykłady polecanych karm Bozita – zarówno dla kotów, jak i dla psów. Jeśli szukasz więcej porad i informacji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o karmach dla kotów.

Polecane karmy Bozita – ile kosztuje karma?

Sucha karma dla kotów Bozita – Feline Function Active & Sterilised (z jagnięciną)

Jest to bezzbożowa karma, która zawiera dużą ilość jagnięciny. Polecana jest dla kotów aktywnych, służąc jako ich zdrowotne wsparcie. Dobrze działa na poprawne funkcjonowanie stawów i trawienie u kotów. Dzięki karmie można też lepiej kontrolować powstawanie u nich kul włosowych. Karma jest pełnoporcjowa i nadaje się dla wysterylizowanych kotów – nawet takich, które są bardzo wybredne. Karma zawiera naturalne beta-glukany drożdżowe o prozdrowotnych właściwościach. Oto skład analityczny najważniejszych składników w karmie.

Skład karmy Bozita – Feline Function Active & Sterilised (z jagnięciną)

Białko

33 %

Tłuszcze

20 %

Błonnik surowy

3,5 %

Popiół surowy

6 %

Kwasy Omega-6

1,6 %

Kwasy Omega-3

0,3 %

Wilgotność

9 %

Cena karmy to ok. 20 zł / 400 g.

Mokra karma dla kotów Bozita – Feline Taste (z łososiem)

Każda saszetka tej wysokojakościowej karmy jest bezzbożowa. Znajduje się w niej 100 % szwedzkich składników, a także 100 % białka zwierzęcego i FOS – naturalnego włókna prebiotycznego, które wspomaga zdrowe jelita u kotów. Łosoś otoczony jest galaretką. Oto skład analityczny najważniejszych składników w karmie.

Skład karmy Bozita – Feline Taste (z łososiem)

Białko

8,5 %

Tłuszcze

4,5 %

Włókno surowe

0,5 %

Popiół surowy

6 %

Witamina D3

200 mg

Tauryna

700 mg

Wilgotność

9 %

Cena karmy to ok. 60 zł / 12 x 85 g.

Kot przy misce z karmą, a także karma Bozita dla psa i dla kota, jej opis, cena i skład
Jaki skład ma karma Bozita dla psa i dla kota, a także rodzaje, opis i cena

Polecane karmy dla psów w super cenie!

Sucha karma dla psów Bozita Original (z kurczakiem)

Białko w tej wysokojakościowej karmie wynosi aż 22 % – z czego 63 % to białko zwierzęce, a zawartość tłuszczu wynosi 11 %. Karma ze świeżym kurczakiem posiada wszystkie cenne dla psa substancje odżywcze – nadając się dla każdej rasy. Oto skład analityczny najważniejszych składników w karmie.

Skład karmy Bozita Original (z kurczakiem)

Białko

22 %

Tłuszcze

11 %

Błonnik surowy

3 %

Popiół surowy

6 %

Kwasy Omega-6

2 %

Kwasy Omega-3

0,3 %

Wilgotność

10 %

Cena karmy to ok. 100 zł / 12 kg.

Sucha karma dla psów Bozita Robur Mother & Puppy (z kurczakiem)

Karma składa się z FOS, glukozaminy i siarczanu chondroityny, macrogardu, a także Omega-6 i Omega-3. Znajduje się w niej 30 % białka i 15 % tłuszczu. Nie ma tu pszenicy, więc karma będzie doskonała zarówno dla szczeniąt, jak i młodych psów czy ciężarnych psów (w okresie laktacji). Składniki zapewnią najlepsze warunki dla rozwoju szczeniaczków. Oto skład analityczny najważniejszych składników w karmie.

Skład karmy Bozita Robur Mother & Puppy (z kurczakiem)

Białko

30 %

Tłuszcze

15 %

Błonnik surowy

2,5 %

Popiół surowy

7 %

Kwasy Omega-6

2 %

Kwasy Omega-3

0,5 %

Wilgotność

10 %

Cena karmy to ok. 230 zł / 14 kg. Karma Bozita do kupienia w znakomitych cenach jest na sklepie Fajny Zwierzak. Możesz tam znaleźć inne polecane przed hodowców karmy, jak karma dla kota Acana lub karmy dla psów Wiejska Zagroda. Posiadają one równie cenne wartości odżywcze.

Poza dobrej jakości karmą dla zwierząt, należy też pamiętać o pozostałych gadżetach, wpływających na ich rozwój. Sprawdź akcesoria dla psów, które pozwolą zadbać o zdrowie i dobre samopoczucie pupila.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 76.8% czytelników artykuł okazał się być pomocny