Pytania o psy - zobacz, co najczęściej nurtuje właścicieli czworonogów

Właścicieli zwierzaków nurtują liczne pytania o psy. Wśród najczęściej zadawanych pytań i wątpliwości najczęściej przewija się opieka i pielęgnacja psów, ich żywienie i tresura. Wiele wątpliwości budzi problem spacerów z psem i trzymania psów w mieście w mieszkaniu w blokach. Przedstawimy najczęściej zadawane pytania o psy i najczęściej pojawiające się wątpliwości dotyczące opieki nad psem. Postaramy się wyjaśnić wątpliwości nurtujące właścicieli psów.

Najczęściej zadawane pytania o psy

Decyzja o zakupie czy adopcji psa budzi wiele pytań i wątpliwości. Pytania o ceny, gdzie kupić szczenięta czy też o najlepsze hodowle, nie powinny być stawiane jako pierwsze. Odpowiedzialni miłośnicy psów przede wszystkim zadają pytania na temat tego jak się przygotować na przyjęcie psa i jakiego psa wybrać.

Dużo wątpliwości budzi pytanie czy lepiej wybrać szczenięta czy też psy dorosłe. Szczenięta wybieramy z reguły wtedy, gdy dokonaliśmy wyboru określonej rasy. Warto wiedzieć, że czeka nas wychowanie i tresura szczeniaka. Hodowle podają najważniejsze informacje jak szkolić daną rasę, lecz cała praca spada na nas. Musimy też spodziewać się sporych nieporządków w mieszkaniu póki niesforny szczeniak nie nauczy się czystości. Opieka nad psem dorosłym jest łatwiejsza, gdyż odpada nam jego wychowanie od szczeniaka. Nie jest prawdą, że psy dorosłe nie przywiązują się do nowych opiekunów. Psy bardzo łatwo przystosowują się do nowych ludzi i nowego miejsca.

Najczęściej zadawane pytania o rasy psów - informacje i zdjęcia

Bardzo wiele pytań i wątpliwości pojawia się przy wyborze rasy psa. Zanim zdecydujemy się na rasę warto zdobyć wszystkie informacje, obejrzeć zdjęcia i dowiedzieć się na czym polega opieka nad psem i tresura danej rasy oraz czy mamy czas na aktywność z psem i pielęgnację sierści psa.

Jeśli podobają ci się piękne psy długowłose. Zadaj sobie pytanie czy pielęgnacja ich sierści i codzienne czesanie nie będzie dla ciebie zbyt pracochłonne. Jeśli jesteś osobą spokojną i potrzebujesz chwili relaksu, czesanie psa może stać się rodzajem medytacji, która cię wspaniale odstresuje.

Wielu miłośników psów zadaje sobie pytania czy może trzymać psa w małym mieszkaniu w blokach. Wbrew pozorom, to ile przestrzeni potrzebuje pies nie zależy od jego wielkości lecz temperamentu. Jeśli zaś lubisz długie spacery, czas spędzony na zabawie z psem na świeżym powietrzu, czy też psie sporty, twój pies nie będzie się źle czuł w małym mieszkaniu, gdyż wybiega się na spacerze. Jeśli zaś jesteś osobą mniej aktywną, wybierz rasę, która nie potrzebuje dużo ruchu.

Często padają pytania o psy, czy potrzebna im jest tresura. Szkolenie zdecydowanie potrzebne jest psom dużych ras, na przykład rottweilerom. Nie potrzebują go zaś małe pieski kanapowe. Natomiast zapisanie psa, nawet średniego kundelka, na profesjonalne szkolenie, po prostu ułatwi później życie, gdyż pies nauczy się najważniejszych komend.

W przypadku ras, padają pytania o choroby genetyczne. Wiele ras powstało wskutek krzyżowania bliskich krewnych, dlatego też zdarzają się choroby genetyczne. Należy starannie wybierać hodowle, nie decydować się na psy bez rodowodu i dowiedzieć się o przodków wybranego psa.

Opieka nad psem - najczęściej zadawane pytania o psy

Pytania o żywienie psa to temat rzeka. Zastanawiamy się czy karmić psa karmą gotową czy też przygotowaną w domu. Najlepsza karma dla psa to gotowane mięso z kaszą, ryżem lub makaronem i warzywami. Nie zawsze jednak mamy czas gotować i decydujemy się na karmę gotową. Przy zakupie karmy nie patrz na ceny, lecz na jakość. Kupuj karmę suchą i mokrą renomowanych firm. Najpierw kup małe opakowanie i daj psu spróbować.

Częste pytania o żywienie psów dotyczą tego, czy można karmić psa jedzeniem dla ludzi. Zdecydowanie nie. Pies to nie kosz na śmieci, gdzie lądują resztki z naszego stołu. Długotrwałe podawanie psu jedzenia dla ludzi spowoduje u niego choroby. Pamiętaj, że ceny usług weterynaryjnych nie są małe. Szczególnie szkodliwe dla psa są wędliny i słodycze.