Odrobaczanie psa – skuteczna tabletka na robaki u psów

Robaki zagrażają nie tylko zdrowiu psa

Regularne odrobaczanie psów jest bardzo ważnym działaniem profilaktycznym. Dobry właściciel nie może więc o nim zapominać! Brak systematyczności w odrobaczaniu zwierząt może stanowić zagrożenie dla zdrowia nie tylko czworonogów, ale i ludzi. Jesteśmy bowiem narażeni na odzwierzęce choroby, które mogą być dla nas niebezpieczne. Człowiek może zarazić się od psa np. nicieniem lub tasiemcem, które doprowadzić mogą do rozwinięcia się groźnych chorób pasożytniczych.

Do zakażenia się robakami najczęściej dochodzi poprzez zabawę z pupilem. Aby uniknąć narażania zdrowia swojej rodziny, bardzo ważna jest profilaktyka przeciwpasożytnicza. Wbrew pozorom, nie jest to tak skomplikowane zadanie. Wystarczy uschematyzować swoją wiedzę oraz użyć odpowiednich preparatów na robaki. Najlepiej skutecznych i takich, które polubi pies.

Jak często odrobaczać psa?

Wśród początkujących „psiarzy” panuje mylna opinia, iż odrobaczanie psa wystarczy tylko jedno – w momencie, gdy jeszcze jest szczeniakiem. Psa trzeba jednak odrobaczać regularnie, a częstotliwość pozbywania się pasożytów zależy od:

  • środowiska życia psa
  • temperamentu czworonoga
  • otoczenia psa (np. obecności dzieci)

Według schematu opracowanego przez ESCCAP przyjmuje się, że psa powinno się odrobaczać:

a) co 1 miesiąc przeciwko tasiemcom i co 1-3 miesiące przeciwko nicieniom – gdy pies przebywa na terenach występowania lisów, je padlinę lub gryzonie i spędza czas na dworze bez dozoru właściciela.

b) co 3 miesiące przeciwko nicieniom – gdy pies podczas spaceru ma kontakt z parkami, piaskownicami, placami zabaw oraz odchodami innych zwierząt.

c) co 1-3 miesiące przeciwko tasiemcom i nicieniom – gdy pies podczas spaceru ma kontakt z parkami, piaskownicami, placami zabaw oraz odchodami innych zwierząt, a także ma skłonność do zjadania „wszystkiego” (również odpadów poubojowych).

d) co 6-12 miesięcy przeciwko nicieniom – gdy pies przebywa tylko w domu lub wychodzi na podwórko z właścicielem, jednak bez kontaktu z wszystkimi wyżej wymienionymi czynnikami.

W tym momencie pojawia się ważne pytanie – jak odrobaczyć psa, który wcale tego nie lubi? Wiele psów wypluwa standardowe tabletki na odrobaczanie albo nie przyjmuje ich w całości. Sprawia to, że problem pasożytów staje się ciężki do zwalczenia – zagrażając zarówno czworonogowi, jak i wszystkim domownikom. Warto spróbować czegoś niestandardowego, by przekonać psa do konieczności odrobaczania. A może lek odrobaczający dla psów Drontal Dog Flavour w postaci smakowej kostki? Tabletka na psie robaki od Vetoquinol smakuje aż 9 na 10 psom!

Drontal Dog Flavour – smaczna kostka, która odrobaczy każdego psa!

Dlaczego tabletka Drontal Dog Flavour jest tak skuteczna?

Wiedza właścicieli psów w temacie odrobaczania z roku na rok się polepsza. Czują się oni coraz bardziej odpowiedzialni za zdrowie swoich pupili – a przecież bez systematycznego odrobaczania o zdrowiu mowy nie ma. Drontal Dog Flavour od Vetoquinol to lek odrobaczający dla psów w postaci smacznej kostki, którą każdy pies zjada z wielką przyjemnością. Pyszne kosteczki Drontal Dog Flavour możesz kupić zarówno u lekarza weterynarii, jak i w sklepie zoologicznym. Informacje o nich znajdziesz również w tym miejscu: https://www.szczesliwyzwierzak.pl/drontal-dog-flavour/.

Nie ma w Polsce podobnego leku w postaci kostki na odrobaczanie, który jedzony jest przez psy z taką ochotą. Tabletki Drontal Dog Flavour są tak smaczne, że większość psów nie ma problemu z przyjmowaniem leku. Dlaczego? Bo tabletka ma mięsny aromat, a kształtem naprawdę przypomina kostkę. Pieski myślą więc, że zjadają standardowy smakołyk – a nie lekarstwo na robaki. Drontal Dog Flavour to jednak nie tylko smaczna kostka. To przede wszystkim tabletka odrobaczająca z najszerszym spectrum działania wśród leków dostępnych bez recepty w sklepie zoologicznym. Jej bogaty skład, zapewnia psom pełną ochronę czworonożnym przed groźnymi pasożytami.

Wesoły pies nie ma robaków!

Jeżeli chcesz, by pies był szczęśliwy i zdrowy, odrobaczanie musi stać się domowym rytuałem. Dobry właściciel powinien zadbać o swojego psa, który nie ma przecież świadomości zasad higieny. O pewnych kwestiach trzeba pomyśleć za niego. Nie wytłumaczysz psu, że nie może bawić się z dziećmi w ogrodzie, bo nieodrobaczony przyniesie do domu pasożyty. Nie będziesz też w stanie skontrolować wszystkiego, na co podczas spaceru napatoczy się jego pyszczek. Odrobaczać psa należy ze względu na zdrowie, bezpieczeństwo i szczęście wszystkich domowników.

Drontal Dog Flavour to wyjątkowa, bo jedyna w Polsce tabletka odrobaczająca dla psów w postaci smakowitej kostki. Badania dowiodły, że Drontal Dog Flavour jest chętnie przyjmowany przez czworonogi. Nie dość, że dobrze smakuje, to w skuteczny sposób eliminuje wszystkie pasożyty – jednocześnie poprawiając samopoczucie psa. Wesoły pies to ten, który nie ma robaków. A przecież nikt nie chce, by jego pies był smutny

artykuł sponsorowany

Autor: Paulina Zambrzycka

Drontal Dog Flavour 150/144/50mg tabletki febantel/pyrantelu embonian/prazykwantel • Wskazania lecznicze:Zwalczanie inwazji mieszanych, wywoływanych przez nicienie i tasiemce następujących gatunków: Robaki obłe: Glisty (postać dorosła i późna niedojrzała): Toxocara canis, Toxascaris leonina • Tęgoryjce (postać dorosła): Uncinaria stenocephala, Ancylostoma caninum • Włosogłówki (postać dorosła): Trichuris vulpis• Tasiemce (postać dorosła i późna niedojrzała): Echinococus granulosus, Echinococcus multilocularis, Dipylidium caninum, Taenia spp., Mesocestoides spp. Zwalczanie inwazji pierwotniaków Giardia spp. u szczeniąt i dorosłych psów.• Przeciwwskazania: Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na substancję czynną lub na dowolną substancję pomocniczą. Nie stosować w 1. i 2. trymestrze ciąży. • Podmiot odpowiedzialny: Bayer Animal Health GmbH, Niemcy Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania.

ikona podziel się Przekaż dalej