Kampania ukazuje się pod patronatem Polskiego Stowarzyszenia Lekarzy Weterynarii Małych Zwierząt, Polskiego Towarzystwa Nauk Weterynaryjnych oraz Schroniska „Na Paluchu”.

Wśród poruszanych tematów znajda się odpowiedzi na pytania:

Czy pies może być alergikiem?

W jaki sposób odpowiedzialnie leczyć AZS u naszych zwierzaków?

Jak dbać o zęby naszego psiaka?

Dlaczego sterydy mogą być niebezpieczne dla naszych psów alergików?

Jak można wspomóc zwierzęta podczas pandemii i czy miłość do pupila to także zobowiązanie?  

Na czym polega świadoma adopcja?

Czy czysty dom z czworonogiem jest w ogóle możliwy?

Kampania startuje jako specjalny dodatek w Gazecie Wyborczej 26 września, w wersji online na wpunktozdrowiu.pl oraz na portalach i wydarzeniach, poruszających tematykę zdrowia i pielęgnacji pupili.

W ramach kampanii „Zadbaj o Pupila. Zdrowie i Pielęgnacja” po raz kolejny wraz z Ekspertami i Partnerami przybliżamy nie tylko temat najistotniejszych aspektów w kontekście troski o naszych czworonożnych przyjaciół, ale i codzienności dzielenia z nimi życia i kanapy. Podkreślamy ponownie, że pies dając nam ogrom bezinteresownej  miłości wymaga od nas nie tylko jej odwzajemnienia, ale i wielkiej odpowiedzialności za jego zdrowie i życie.– dodaje Joanna Myrcha, Managing Director, The Point.

Artykuły, które znalazły się w kampanii:

O opiece nad ciężarnym pupilem opowiada  prof. dr hab. Wojciech Niżański, Prezes Elekt Polskiego Stowarzyszenia Lekarzy Weterynarii Małych Zwierząt, Katedra Rozrodu, Wydział Medycyny Weterynaryjnej, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu. 

Higiena jamy ustnej naszych zwierząt jest bardzo istotna dla zdrowia ulubieńców. Jak prawidłowo o nią zadbać, odpowiada z ramienia Polskiego Towarzystwa Naukowego  lek. wet. Katarzyna Różycka.

Na temat 10 zobowiązań wobec środowiska i zwierząt z Pupilem rozmawiamy z przedstawicielami PURINA®.

W temacie nowoczesnych sposobów na zachowanie czystości w domu rozmawiamy z Piotrem Ossolińskim, Dyrektorem Sprzedaży Robert Thomas.

Podpowiadamy jak świadomie leczyć AZS u zwierząt i dlaczego leczenie sterydowe może okazać się fatalne w skutkach

W temacie Maxi ZOO jako grupie skupionej nie tylko na biznesie, ale i na dobrostanie zwierząt, wypowiada się Wojciech Kamiński.

Na temat niezwykle ważnej świadomej adopcji, szczególnie w czasach pandemii - Henryk Strzelczyk, dyrektor Schroniska „Na Paluchu”.

Główni Partnerzy Merytoryczni kampanii: Polskie Stowarzyszenia Lekarzy Weterynarii Małych Zwierząt, Polskie Towarzystwo Nauk Weterynaryjnych, Schronisko „Na Paluchu” oraz Przychodnia dla Zwierząt.

Partnerzy Medialni: Animal Day’s, Wamiz, Psy.pl, Koty.pl, Zamerdani.pl, Fajny Zwierzak, Co w Sierści Piszczy, Targi Zoologiczne Wroclove.

Podziękowania dla Partnerów: Robert Thomas, PURINA, Maxi ZOO oraz Zoetis.

Czytaj więcej na www.wpunktozdrowiu.pl

http://wpunktozdrowiu.pl/wp-content/uploads/2020/09/Zadbajopupila.pdf

materiał zewnętrzny

ikona podziel się Przekaż dalej