Royal Canin – popularna karma dla zwierząt

Karmy Royal Canin znajdzie się na półkach niemal każdego sklepu zoologicznego i marketu. Są także powszechnie spotykane w sprzedaży internetowej. Ich szeroką ofertę można znaleźć na stronie https://fera.pl/royal-canin.html

Royal Canin cieszy się obecnie niezwykle dużą popularnością. Jakie były jednak początki firmy? Założona została pod koniec lat 60 ubiegłego wieku we Francji przez weterynarza Jeana Cathary’ego. Jego zainteresowanie budził rosnący odsetek psów zmagających się z problemami skórnymi, które mimo podjętego leczenia nawracały. W wyniku prowadzonych badań doszedł do wniosku, że podłożem schorzeń jest nieprawidłowy sposób odżywiania. Opracował wówczas własną recepturę karmy, której stosowanie przyczyniło się do poprawy stanu skóry i jakości sierści czworonogów. Pochłonięty pracą nad żywieniem zwierząt zakończył praktykę weterynaryjną. Skupił się na produkcji i dystrybucji karmy, którą dziś znaleźć można w misce niejednego psa i kota.

Royal Canin – jakościowy skład karmy

Royal Canin to karmy odpowiednio zbilansowane. Nad ich składem pracują fachowcy ze specjalnie utworzonego Centrum Badań Royal Canin, które współpracuje z licznymi hodowcami i weterynarzami. Wszystkie karmy mają zapewnić konieczną dla prawidłowego funkcjonowania organizmu ilość składników odżywczych, naturalnych przeciwutleniaczy, witamin, składników mineralnych, błonnika, prebiotyków. Receptura każdej z karm została indywidualnie opracowana i dostosowana do etapu życia, poziomu aktywności, wielkości, stanu fizjologicznego czy specjalnych potrzeb Twojego pupila. Podając mu karmę Royal Canin, masz pewność, że w jego diecie znajdzie się wszystko, czego mu potrzeba, aby prawidłowo się rozwijał i cieszył dobrym zdrowiem.

Royal Canin – wysokie wymagania przy produkcji karmy

Jakość i bezpieczeństwo produktów to dla Royal Canin najważniejszy aspekt działalności. Firma wybiera surowce do produkcji karmy w oparciu wysoką wartość odżywczą. Najważniejszym składnikiem jest mięso. Wszystkie stosowane surowce mięsne są zakwalifikowane do spożycia przez ludzi. Firma pozyskuje je od zakontraktowanych dostawców działających w sąsiedztwie zakładów produkcyjnych. Royal Canin stawia w ten sposób na świeżość produktów, ale też wspiera lokalną gospodarkę i zmniejsza ślad węglowy.

W Royal Canin każdy surowiec stosowany przy produkcji karmy poddawany jest analizom i przechowywany przez 2 lata w postaci próbki. Mając na względzie wysokiej jakości składniki, wszyscy dostawcy muszą spełniać określone wymagania i poddawani są regularnym audytom. Także sama produkcja, magazynowanie i transport są często kontrolowane. Wszystko po to, aby zapewnić czworonożnym milusińskim bezpieczną i wartościową karmę.

artykuł partnera

ikona podziel się Przekaż dalej