Karma Royal Canin Sterilised – opinie, skład, dawkowanie i cena

Dlaczego kot sterylizowany powinien jeść karmę Royal Canin Gastro Sterilised?

Po zabiegu sterylizacji lub kastracji, kot może zacząć przybierać na wadze. Jest to wina spowolnienia u nich tempa metabolizmu, co może być niebezpieczne dla kotów. Bardzo ważne jest wówczas zapewnienie kotom odpowiedniego pożywienia, by nie doprowadzić do cukrzycy lub innych powikłań metabolicznych, chorób dolnych dróg moczowych albo układu krążenia. Kot sterylizowany powinien być karmiony tak, jak zazwyczaj (małymi porcjami), jednak karma musi mieć ograniczoną gęstość kaloryczną.

Jednym z najlepszych wyborów będzie podawanie kotu odpowiedniej karmy, przeznaczonej dla kastratów. Taką jest właśnie Royal Canin Sterilised, karma dla każdego sterylizowanego kota. Niezależnie od wieku kota, będzie ona dawała mu odpowiednią ilość energii i wspomagała utrzymywanie kociego organizmu w dobrej formie. Trzeba pamiętać, że aby utrzymać stabilną masę ciała kota w okresie rekonwalescencji po zabiegu sterylizacji, powinno się ograniczyć kaloryczność karmy o ok. 30 %. Możesz to zrobić nie odejmują kotu porcji, a kupując dedykowaną karmę, jak Royal Canin Sterilised właśnie. Warto zwłaszcza, jeżeli dieta barf dla kota jest zbyt niebezpieczną opcją w przypadku żywienia danego zwierzaka.

Rodzaje karmy Royal Canin Sterilised

Karma dla sterylizowanego kota powinna ograniczać w jakiś sposób normalną ilość kalorii, jaką przed operacją spożywał kot. Jeżeli apetyt kota będzie niezaspokojony, może to wywoływać u niego dyskomfort i zaburzenia zachowań. Właśnie dlatego istotne jest wprowadzenie do diety kota po kastracji czy sterylizacji odpowiedniej, dedykowanej karmy. Musi być to produkt o zmniejszonej kaloryczności, a także obniżonej zawartości tłuszczu, ale jednocześnie zwiększonej ilości białka. Taką właśnie karmą jest Royal Canin Sterilised, będąca produktem dedykowanym dla kotów po zabiegu sterylizacji. Aktualnie, do wyboru mamy karmę:

  • Royal Canin Sterilised 37
  • Royal Canin Sterilised 7+
  • Royal Canin Senior Ageing Sterilised 12+

Karmy dedykowane są wysterylizowanym albo wykastrowanym kotom w danej grupie wiekowej. Jeżeli chcesz kupić karmy dla kotów Royal Canin Sterilised w dobrej cenie, warto będzie zajrzeć do sklepu Fajny Zwierzak. Znajduje się w nim również m.in. karma bezzbożowa dla psa, a także inne karmy dla zwierząt z różnymi problemami zdrowotnymi.

Polecane karmy Royal Canin Sterilised – zobacz składy!

Karma Royal Canin Sterilised 37

Jak już wspominaliśmy, kastracja prowadzi do zmian w przemianie metabolicznej u kotów. Karma Royal Canin Sterilised 37 to produkt w pełni zaspokajający potrzeby zwierzaków po zabiegu. Karma jest zbilansowana i zawiera optymalną dla kotów dawkę energii, a także obniżoną zwartość tłuszczu. W karmie są cenne białka L.I.P. (37 %), które odpowiadają za utrzymywanie prawidłowej masy mięśniowej u kotów, stymulując trawienie.

Produkt należy do karm klasy Premium i polecany jest często przez weterynarzy i hodowców. Dzięki temu produktowi, lepiej będzie można kontrolować wagę czworonoga, a także zapewnić mu witalność. Karma będzie zapobiegać przybieraniu na wadze, a mniejsza zawartość węglowodanów nie będzie wywoływać większego głodu u kota. Co ważne, dzięki składnikom mineralnym zawartym w karmie można zapobiec powstawaniu kamieni moczowych u kota. Karma jest kompleksowa i pełnowartościowa, a także zbilansowana. Jej cena to ok. 95 zł / 4 kg.

Kot obok pustej miski oraz dla karma dla kota Royal Canin Sterilised, jej rodzaje, cena i skład
Jakie właściwości i skład ma karma Royal Canin Sterilised, czyli co warto wiedzieć oraz jej cena i rodzaje

Procentowy skład karmy

Białko surowe

37 %

Tłuszcz surowy

12 %

Włókno surowe

6,1 %

Popiół surowy

8,1 %

Wapń

1,11 %

Fosfor

1 %

Magnez

0,08 %

Polecane karmy weterynaryjne dla kotów

Karma Royal Canin Senior Ageing Sterilised 12+

To karma dedykowana starszym kotom po kastracji, czyli kocim seniorom. U tej grupy kotów należy szczególnie uważać na nadmierne przybieranie zwierząt na wadze. W karmie Royal Canin Senior Ageing Sterilised 12+ zadbano o umiarkowaną ilość tłuszczu, przyczyniającą się do utrzymania prawidłowej masy ciała starszych kotów. Dzięki zawartości kwasów tłuszczowych omega-3, kocie kości i stawy będą w znacznie lepszej kondycji. Karma to idealne wsparcie dla kotów w zaawansowanym wieku. Z całą pewnością, produkt będzie wspierał witalne funkcje każdego kota.

Krokieciki w karmie są opatentowane z myślą o starszych kotach. Tak więc, zwierzę łatwo będzie mogło je pogryźć. Odpowiednia ilość fosforu w karmie wpierać będzie pracę nerek, a składniki mineralne zadbają o zdrowe drogi moczowe. Karma jest lekkostrawna, a także wysokojakościowa. Jeżeli chcesz mieć zatem pewność, że podajesz kotu wszystko czego potrzebuje, warto będzie zdecydować się na ten produkt. Zwłaszcza, jeżeli nie do końca rozumiesz dietę barf dla kota. Karma Royal Canin Sterilised Senior Ageing 12+ kosztuje ok. 110 zł / 4 kg. Możesz kupić ją w sklepie Fajny Zwierzak, gdzie znajduje się również np. karma bezzbożowa dla psa lub kota.

Procentowy skład karmy

Białko surowe

30 %

Tłuszcz surowy

15 %

Włókno surowe

5 %

Popiół surowy

5,5 %

Wapń

0,75 %

Fosfor

0,6 %

Magnez

0,06 %

Koniecznie kup też akcesoria dla kota – wygodne i ciepłe legowisko czy specjalną, miękką leżankę. Z pomocą takich gadżetów, pupil szybciej wróci do formy i łatwiej będzie mu się zrehabilitować po zabiegu.

ikona podziel się Przekaż dalej