Wybierz karmę z odpowiednią zawartością białka zwierzęcego

Podstawową decyzją podczas wyboru karmy dla psa jest to, czy ma on dostawać pokarm w formie suchej, czy mokrej. Dostępne są obecnie na rynku naprawdę różne rodzaje karmy, które zawierają wszystkie niezbędne składniki i zapewniają psu konieczne do jego prawidłowego rozwoju wartości odżywcze. Wbrew pozorom pies wcale nie musi dostawać jednego i drugiego typu karmy. Podawanie mu tylko karmy suchej jest zdecydowanie prostsze, ponieważ można podawać ją w większych odstępach czasowych. Dzięki temu nie trzeba martwić się, że pies będzie głodny, gdy właściciele będą poza domem, na przykład w pracy. Bardzo ważne jest, aby pamiętać, że pies nie powinien mieć stałego dostępu do jedzenia. Należy ważyć mu zalecaną porcję i podawać o określonych godzinach. Zachowanie systematyczności w tym zakresie jest istotne, ponieważ psy lubią rutynę. 

Psy to zwierzęta mięsożerne. Należy o tym pamiętać bez względu na to, jaką dietę sami wybieramy na co dzień. Psiaki potrzebują diety, która bazuje na białku oraz tłuszczach zwierzęcych. Choć nie ma konieczności karmienia psów mięsem surowym, czyli stosowania diety BARF, to należy zadbać o to, aby psia karma miała naprawdę dobry skład. Zaleca się wybieranie tych pokarmów dla czworonogów, które mają bardzo dużą zawartość mięsa. Poza tym powinny one bazować również na warzywach i zawierać jak najmniej produktów zbożowych. Jeśli pies ma skłonności do alergii oraz do problemów żołądkowych, warto zdecydować się na karmy bezzbożowe dla psów z polarispet.pl o odpowiedniej recepturze.

Postaw na renomowanych producentów karmy dla psów

Szukając idealnej karmy dla psa, zawsze dokładnie sprawdzaj jej skład. Unikaj produktów, które dostępne są w marketach i postaw na wysokiej jakości karmy od renomowanych producentów. Wybieraj pokarm zalecany przez specjalistów pracujących w sklepie zoologicznym lub poproś o poradę weterynarza, który zajmuje się Twoim psem. Dobrze dopasowana karma zapewni Twojemu psiakowi odpowiednią ilość energii oraz pozwoli uniknąć poważnych problemów zdrowotnych związanych z układem pokarmowym oraz brakami w witaminach i minerałach. 

Pamiętaj, że Twój pies polega na Tobie w stu procentach. To od Ciebie zależy, co będzie jadł, jak często będzie chodził na spacery oraz to, jak zostanie wychowany. Decydując się na adopcję lub zakup psa miej na uwadze, że to naprawdę duża odpowiedzialność i należy pupilowi poświęcić odpowiednią ilość czasu każdego dnia, aby był on naprawdę szczęśliwy. Konieczne jest również dbanie o jego zdrowie, do czego zalicza się również nauka pożądanych nawyków żywieniowych.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej