Sucha karma dla psa. Jak wybrać najlepszą?

Suche jedzenie dla psów – sprawdzamy skład

Pokarm powinien być odpowiednio dobrany do specyfiki danego zwierzaka. Warto pamiętać, że pies to urodzony mięsożerca. Zboża dodawane do gotowych pokarmów stanowią jedynie dodatek ilościowy, będący źródłem węglowodanów. Dobrej jakości, sucha karma dla psa powinna posiadać w składzie dużą zawartość mięsa, będącego bogatym źródłem białka.

W ofertach sprzedaży znajdziemy suche karmy, podzielone według kategorii wiekowej. Pokarm rangi junior jest przeznaczony dla piesków, które nie ukończyły pierwszego roku życia. Wyjątek stanowi jedynie jedzenie junior, przeznaczone dla piesków ras olbrzymich. Z uwagi na długotrwały rozwój, tego typu suche karmy można stosować do drugiego życia pupila. Warto także zauważyć, że sucha karma dla psa rangi junior zawiera więcej białka niż pokarm dla psów dorosłych. Jest to związane z innymi potrzebami rosnącego organizmu.

Sucha karma dla psa musi posiadać czytelny skład. Każdy producent pokarmów dla psów jest zobowiązany do podawania składu w odpowiedniej kolejności. Na pierwszym miejscu znajduje się produkt, którego procentowy udział w składzie jest największy. Dalsze pozycje zajmują składniki z coraz mniejszym udziałem. Wiele osób twierdzi, że najlepszej jakości karma jedzenie dla psów posiada na pierwszym miejscu mięso zwierzęce. Może to być składnik dehydratyzowany, czyli poddany suszeniu. Karmy suche, które na pierwszym miejscu zawierają zboża są często porównywane z paszami dla innych zwierząt. Tego typu jedzenie nie spełni oczekiwań właścicieli psów, którzy chcą kupić najlepszej jakości pokarm dla pupila. Warto odwiedzić sklep Fajny Zwierzak, w którym możesz kupić karmy dla psów w atrakcyjnych cenach.

Sucha karma dla psa – mięso i uboczne produkty pochodzenia zwierzęcego

Suche karmy dla psów występują w wielu wariantach jakościowych. Z zaprezentowanej wyżej analizy wiemy, że na pierwszym miejscu składu znajdują się podstawowe produkty. W niektórych pokarmach suchych i mokrych, na pierwszej liście znajduje się mięso i uboczne produkty pochodzenia zwierzęcego. Jest to dość nieprecyzyjne określenie, na które warto zwrócić szczególną uwagę.

Określenie mięso i uboczne produkty pochodzenia zwierzęcego jest bardzo mało precyzyjne. Atrakcyjna cena oraz dodatkowe promocje mogą sugerować nam, że zawartość mięsa jest bardzo niska. Z reguły w tego typu pokarmach głównym składnikiem na ogół są uboczne produkty pochodzenia zwierzęcego. Pod tym określeniem należy rozumieć różnego typu odpadki nieprzeznaczone do spożycia przez ludzi. W tanich karmach dla psów i paszach stosuje się trzecią kategorie ubocznych produktów pochodzenia zwierzęcego. Mogą to być skóry, pióra, łożyska, części kopyt, krew czy rogi. Z pewnością nie są to najlepsze składniki, które powinny znajdować się w dobrej jakości karmach dla czworonożnych pupili. Jeśli szukasz więcej porad, sprawdź także ten artykuł o najlepszych karmach dla psa.

Najlepsza sucha karma dla psa. Top 4 popularnych produktów

Acana – sucha karma dla psa o wysokich wymaganiach

Pokarm marki Acana cieszy się dużym uznaniem wśród wielu właścicieli piesków. W ofercie sprzedaży znajdziemy zarówno jedzenie rangi junior, jak i adult. Suchy pokarm został też podzielony ze względu na rozmiary zwierzęcia.

Karmy Acana zdobywają bardzo dobre opinie, mogą nadawać się dla amstaffa czy przedstawicieli innych ras. W ofercie sprzedaży znajdziemy także karmy suche, dedykowane dla psów z wrażliwym układem pokarmowym, a także wysokobiałkowe jedzenie dla psów aktywnych.

Dobrym przykładem karmy jest popularna Acana Pacifica, składająca się z mięsa rybnego. Karma jest dedykowana dla psich alergików i pupili z większymi wymaganiami żywieniowymi. Cena zakupu opakowania karmy o wadze 11,4 kg wynosi niespełna 280 zł.

Polecane karmy dla psów w super cenie!

Karma sucha Taste of the Wild

Nasza druga propozycja to jedzenie dla piesków marki Taste of the Wild. Producent wprowadził na rynek różne wersje smakowe, z czego wszystkie są produktami Grain Free, czyli pozbawionymi zbóż.

Pies z miską czekający na karmę suchą o dobrym składzie i wartościach odżywczych.
Sucha karma dla psa - wartości odżywcze, ceny za opakowanie, skład.

Suche karmy bytowe mogą być dopasowane do potrzeb dużego amstaffa, jak i miniaturowego ratlerka. W ofercie sprzedaży znajdziemy jedzenie rangi junior, a także uniwersalny pokarm dla pisaków w każdym wieku. Taste of the Wild posiada dobre opinie i jest uważany za jedną z lepszych opcji z pośredniej półki cenowej.

Wśród oferty producenta wyróżnia się karma Taste of the Wild High Prairie. W sprzedaży znajdziemy wersję przeznaczoną dla szczeniaków, jak i uniwersalny pokarm dla piesków w dowolnym wieku. Psia pasza posiada dużą zawartość bizona, mączki jagnięcej oraz mączki drobiowej. Może być dobrym rozwiązaniem dla większości psich juniorów czy dorosłych amstaffa. Cena opakowania o wadze 12 kg wynosi około 180 zł. Tego typu sucha karma dla psa jest także często obejmowana przez promocje sklepów internetowych, dzięki czemu ostateczna cena zakupu może okazać się jeszcze bardziej atrakcyjna. Dobra karma to nie wszystko, warto zaopatrzyć się również w niezbędne akcesoria dla psa, by zapewnić psu komfort i bezpieczeństwo.

Psia karma marki Eukanuba

Trzecia propozycja w rankingu najlepszych karm dla psów to Eukanuba. Jest to dobrze znana marka, słynąca z linii produktów o przeznaczeniu do konkretnych ras psów (np. dla amstaffa czy labradora). W sprzedaży znajdziemy także suchy pokarm dla szczeniaków, który posiada bardzo dobre opinie.

Jako przykład posłuży nam karma dla szczeniaka Eukanuba Growing Puppy Small Breed. To specjalistyczna psia pasza, przeznaczona dla szczeniaków od pierwszego do 12 miesiąca życia. Na pierwszym miejscu składu znajduje się suszone mięso kurczaka i indyka, będące łatwostrawnym źródłem białka.

Karmy Eukanuba cieszą się powszechnym uznaniem wśród właścicieli psów, którzy poszukują najlepszej jakości produktów. Czytelnie opisany skład, brak konserwantów i duża smakowitość karm czyni z nich godną uwagę propozycję. Cena za omawianą powyżej karmę dla szczeniaków wynosi około 40 zł za opakowanie 3 kg. Psia karma nie jest zbyt często obejmowana przez większe promocje.

Wolf of Wilderness. Sucha karma dla psa w różnych wariantach smakowych

Na liście renomowanych marek z pewnością znajduje się także Wolf of Wilderness. Firma specjalizuje się w sprzedaży suchych karm dla psów. W ofercie znajdziemy zarówno karmy dla szczeniaków, jak i dorosłych psów. Karmy dzielą się też ze względu na stopień aktywności czy wymagania żywieniowe psów o małych, średnich lub dużych rozmiarach.

Psia pasza Wolf of Wilderness wyróżnia się precyzyjnie opisanym składem. Niekiedy jest objęta przez promocje, dzięki czemu cena jej zakupu nie jest nadmiernie wygórowana. Dużym atutem produktów owej marki okazuje się też łatwo dostępność, bowiem Wolf of Wilderness są dostępne w większości internetowych sklepów zoologicznych.

Jako przykład posłuży nam sucha karma dla psa Wolf of Wilderness Adult Wild Hills. Jest to psia karma na bazie drobiu i ziemniaków. Na pierwszym miejscu składu znajduje się świeże mięso drobiowe, obejmujące 41 % wartości. Zawartość białka w produkcie utrzymuje się na poziomie 26 %, co spełni wymagania dorosłych psów o normalnej aktywności (np. dorosłego amstaffa). Suchy pokarm jest dostępny w atrakcyjnych cenach. Średni koszt opakowania o wadze 1 kg wynosi 18 zł. Co ciekawe, karmy Wolf of Wilderness jest często obejmowana przez promocje. Dodatkowym atutem jest możliwość zakupu tanich pakietów testowych z mieszanką suchych karm.

ikona podziel się Przekaż dalej