Sucha karma dla psa - czym się wyróżnia?

Weterynarze często podkreślają, że prawidłowe żywienie psów to podstawa ich zdrowia. Obecnie firmy produkujące pożywienie dla zwierząt oferuje czworonogom pokarm bardzo dobrej jakości. W sklepach dostępne są różne smaki. Właściciele mogą kupić jedzenie dla szczeniaków, dorosłych zwierząt czy psów z problemami zdrowotnymi. Taki podział wiąże się z tym, że zwierzęta na różnych etapach rozwoju (tak samo jak ludzie), potrzebują innych składników, które wpływają na ich dobre samopoczucie. Niezależnie od tego, w jakim wieku jest nasz pies, warto za pomocą suchej karmy dostarczyć mu najważniejszych witamin, składników odżywczych oraz minerałów. Sucha karma dla psów (https://zooart.com.pl/pol_m_Psy_Karma-dla-psow_Karma-bytowa-dla-psow_Sucha-karma-dla-psow-1345.html) ma bardzo wygodną postać. Przede wszystkim można ją łatwo dozować. Pożywienie nie psuje się tak szybko, jak mikre jedzenie, dlatego można z powodzeniem kupić większe opakowanie, które starczy na dłużej. Przez ten czas sucha karma nie traci swoich wartości odżywczych, a smak nie wietrzeje. 

Najlepsza karma dla psów - czyli jaka?

Biorąc pod uwagę dużą liczbę produktów dla zwierząt, ciężko zdecydować się na konkretną karmę. Jak zatem znaleźć najlepsze pożywienie dla naszych ukochanych czworonogów? Na początku należy dobrać karmę do wieku psa. Jeśli zwierzę przeszło poważne choroby, należy mu podawać specjalne jedzenie. Dodatkowo znajdziemy także suche karmy skierowane do konkretnych ras psów. Takie jedzenie dostarcza psu wszystkich potrzebnych składników. Wybierając jedzenie dla psa, należy przede wszystkim dokładnie przeczytać skład. Pożywienie powinno w dużym stopniu składać się z mięsa. Warto także zapytać weterynarza, która karma sprawdzi się w przypadku naszego pupila. 

Dobrym pomysłem będzie także zapoznanie się z listą produktów, jakie nie powinny znaleźć się w jedzeniu dla psa. Są to: mączka kostna, która dostarcza do psiego organizmu ołów, stabilizatory smaku i zapachu (szkodliwe także dla ludzi), emulgatory, konserwanty, wzmacniacze smaku, zagęszczacze, pochodne ropy naftowej, środki utrzymujące wilgoć, środki kontroli pH. Te elementy mogą znaleźć się w gorszych suchych karmach dla zwierząt. 

Jak dbać o zdrowie psów - zbilansowana dieta

Zbilansowana dieta to podstawa zdrowia nie tylko ludzi. Również psy wymagają dobierania najlepszych składników. To właśnie zróżnicowane menu oraz odpowiednia ilość codziennego ruchu sprawiają, że nasz pies czuje się dobrze i nie ma problemu ze zdrowiem. Psy, tak samo jak ludzie, mogą mieć swoje żywieniowe upodobania. Dlatego warto zaobserwować, czy dana karma psu smakuje. Jak już wspomnieliśmy, w sklepach jest duża różnorodność smaków. Dlatego warto co jakiś czas zmieniać smak, aby pies nie przyzwyczajał się do jednego i się nim nie znudził. Nawet najbardziej wybredny pies ma swoją ulubioną karmę. Dobierając karmę, sprawdźmy także, jak reaguje zwierzę na konkretne składniki. Jeśli pojawiają się problemy z brzuchem, to znak, że trzeba zmienić pożywienie. 

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej