Rozmiary szafki

Szafka powinna zarówno dobrze komponować się w przestrzeni, w której ma się ona znajdować, a także być na tyle duża i wytrzymała, by mogła utrzymać zbiornik, który na niej postawimy. Na szczęście, na rynku znajdziemy sporo modeli różnych mebli, które łatwo będzie nam dopasować do naszych konkretnych potrzeb. Często sami producenci akwariów tworzą kompatybilne z nimi szafki, które pasują do zbiornika i stanowią dla niego stabilne podparcie.

Warto również wiedzieć, że dla akwariów w kształcie trójkąta lub z jedną ścianką opływową, także znajdziemy odpowiednie szafki, które dopasowane będą do nich kształtem. W ten sposób możemy ustawić zbiornik w rogu pokoju i cieszyć się estetycznym wyglądem całości.

Materiały

Szafki pod akwaria wykonywane są z różnych materiałów, jednak wciąż najpopularniejszym z nich jest drewno. Łatwo dopasować je do charakteru różnych pomieszczeń, a odpowiednio impregnowane, świetnie radzi sobie z wilgocią, przeciekami itp.

Kolorystyka

Oczywiście, by nasza szafka świetnie się prezentowała, warto wybrać model, który kolorystyką będzie współgrał z innymi meblami w pomieszczeniu. Na szczęście, nie stanowi to wielkiego wyzwania – producenci tworzą meble w wielu wersjach kolorystycznych, tak że łatwo wybrać jest idealny model.

Idealna szafka pod akwarium – jaką wybrać?
Idealna szafka pod akwarium – jaką wybrać?

Szafka pod akwarium JUWEL 100 SBX w kolorze białym. Źródło: www.akwarystyczny24.pl/kategoria/szafki-16

Funkcjonalność i jakość

Przy wyborze szafki pod akwarium warto przede wszystkim kierować się jakością i wytrzymałością. W końcu kupujemy mebel, który ma służyć nam przez lata. W szafce będziemy trzymać wszelkie potrzebne akcesoria do prowadzenia akwarium, pokarm dla rybek, odpowiedni model pomoże nam też ukryć wszelkie przewody, kable oraz filtry zewnętrzne. Wybierając mebel do swojego domu, zdecyduj się na renomowanego producenta. Dzięki temu, Twoja inwestycja opłaci się.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej