Ile kosztuje pyton królewski? Poznajemy ceny

Cena pytona królewskiego - ile kosztuje pyton, a jaka jest cena węża zbożowego?

Nie ma jednej stałej ceny, którą zapłacimy za pytona królewskiego. Wąż posiadający 7000 odmian będzie mieć zróżnicowaną cenę, zależącą od odmiany, wieku i płci regiusa. Reputacja hodowli oraz jej doświadczenie będzie również determinować koszt. Biorąc pod uwagę wszystkie odmiany węży, cena pytona królewskiego może wynosić od kilkuset złotych do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Najbardziej klasyczna odmiana pytona królewskiego będzie kosztować ok. 200 zł. Tyle samo będzie kosztować boa dusiciel, z kolei cena węża zbożowego podstawowej odmiany to kilkadziesiąt złotych.

Pyton królewski jest popularny nie tylko w Polsce, ale również na całym w świecie. W związku z tym nie jest powiedziane, że nasz wąż będzie musiał pochodzić z lokalnej polskiej hodowli (oczywiście to będzie najłatwiejszy sposób na pozyskanie gada), za granicą możemy mieć większy wybór albo trafić na hodowle, które specjalizują się w rozmnażaniu określonej odmiany.

Na cenę pytona będzie składać się też miejsce, w którym będziemy kupować zwierzę. Tych jest wiele, począwszy od sklepów zoologicznych i terrarystycznych, a skończywszy na giełdach i profesjonalnych hodowlach regiusów. O miejscach, gdzie możemy kupić gada, napiszemy dalej.

Gdzie kupimy pytona królewskiego? Na co zwrócić uwagę przy kupnie?

Jeśli będą miały to być popularne odmiany barwne, warto odwiedzić sklepy zoologiczne lub terrarystyczne. W sklepach zoologicznych dostaniemy bardziej klasyczne odmiany i wybór nie będzie aż tak szeroki, jak w innych miejscach. Cena będzie najczęściej nieco wyższa z uwagi na narzut sklepu.

Jeśli chcemy mieć szerszy wybór warto zajrzeć do sklepu terrarystycznego. W takim miejscu pytony hodowlane i ich odmiany mogą być bardziej zróżnicowane, a sklepy najczęściej zaopatrują się u wielu sprawdzonych hodowców, więc mamy pewność, że zwierzę jest utrzymywane w dobrym stanie. Wiele sklepów terrarystycznych oferuje również możliwość zakupu zwierzęcia przez sklep internetowy. Wówczas jeszcze przed odwiedzeniem sklepu bezpośrednio możemy zobaczyć, jaką ofertę ma dany sprzedawca.

Kolejną możliwością jest odezwanie się do amatorskich i profesjonalnych hodowli pytonów. Te najczęściej będą działać na Facebooku, gdzie cyklicznie będą publikowane najnowsze mioty. Warto przeczytać informacje na temat danej hodowli i ogólnie na temat reputacji hodowcy, by mieć pewność, że wąż pochodzi ze sprawdzonego źródła.

Największy wybór będziemy mieć na giełdach terrarystycznych, które są organizowane na terenie całej Polski oraz za granicą. Wówczas hodowcy zjeżdżają się do jednej miejscowości i prezentują swoje okazy z możliwością zakupu. Możemy wówczas porównać nie tylko ceny, ale także na żywo zobaczyć jak wygląda regius.

Ile kosztuje wyposażenie dla pytona królewskiego? Jaka jest cena utrzymania?

Cena terrarium i akcesoriów dla węża

Sam pyton królewski to pierwszy koszt, który musimy ponieść, jeśli decydujemy się na hodowlę węża. Nie możemy jednak zapominać o przygotowaniu mu odpowiedniego lokum wraz z wyposażeniem. Ile kosztuje terrarium oraz akcesoria? Podsumujemy poniżej.

Terarrium dla pytona królewskiego to koszt 700-1000 zł, jeśli będziemy kupować gotowy zbiornik w sklepie. Jeśli chcemy mieć terrarium z płyty drewnianej zbudowane pod nasze wytyczne, najlepiej będzie zwrócić się do firmy wykonującej terraria na zamówienia. W takiej sytuacji koszt będzie na pewno wyższy – od 1000 do 3000 zł w zależności od producenta. Producent na pewno zadba o domowy klimat, stworzy półki, po których wąż będzie mógł się wspinać i stworzy unikalny wystrój.

Kolejne koszty będą związane z wyposażeniem:

 • Ogrzewanie – najlepsza do ogrzewania będzie mata grzewcza – jej koszt to ok. 50-100 zł. Dodatkowo musimy do niej dokupić termoregulator, który kosztuje od 40 do 80 zł.
 • Kryjówki – możemy je wykonać samodzielnie, np. z doniczek, a możemy też kupić gotowe kryjówki ceramiczne w sklepie terrarystycznym. Są one często aranżowane np. na czaszki zwierząt lub przypominają domek. W zależności od rodzaju kryjówki będzie to koszt od 20 zł w górę. Powinniśmy zapewnić dwie takie kryjówki.
 • Basen – również będzie do kupienia w sklepie terrarystycznym – cena najprostszego basenu to 20-30 zł, bardziej wymyślne mogą być droższe. Zamiennie może też być zwykła miska wypełniona wodą, wówczas koszt powinien być niższy. Taki sam basen przyda się na czas wylinki dla boa dusiciela.
 • Polecane akcesoria do hodowli węży - sprawdź promocje

  Pyton królewski na konarach w terrarium, a także jaka jest cena pytona królewskiego, ile kosztuje pyton do hodowli
  Jaka jest cena pytona królewskiego, czyli pyton królewski do hodowli - cena za egzemplarz
 • Podłoże – będziemy je cyklicznie wymieniać po zabrudzeniu. Paczka trocin przeznaczonych dla węża będzie kosztować ok. 10-20 zł.
 • Korzenie, kamienie, gałęzie – w zależności od rodzaju to koszt kilkudziesięciu złotych. Jeśli szukasz więcej inspiracji, sprawdź także ten artykuł na temat hodowli węża zbożowego blizzard.

Ile kosztuje pożywienie regiusa? Sprzedaż karmówki

Jednym z największych i stałych kosztów będzie pożywienie dla pytona królewskiego. Gryzonie możemy kupić u firm zajmujących się hodowlą zwierząt karmowych. Taką karmę jedzą nie tylko pytony hodowlane, ale także inne węże takie jak na przykład boa dusiciel. Zwykle możemy zakupić większą ilość karmówki i pozostawić ją zamrożoną.

Koszty za mrożone myszy przedstawiają się następująco:

 • Mysi noworodek – za jedną zapłacimy ok. 70 groszy,
 • Mysi osesek – za sprzedaż jednego oseska sprzedawca zażyczy sobie ok. 90 groszy,
 • Mysz ważąca 7-15 gramów – koszt za jedną to 1,4 zł,
 • Mysz ważąca do 25 gramów – cena to 1,7 zł,
 • Mysz ważąca do 30 gramów – jeden osobnik będzie kosztować 2,2 zł,
 • Dorosłe myszy powyżej 30 gramów – cena za jedną sztukę będzie wynosić 2,7 zł.

Z wiekiem karmówka będzie się zmieniać – większe węże będą potrzebować większych zwierząt karmowych, w takiej sytuacji najlepiej będzie podawać szczury. Ponownie warto zwrócić się do hodowców gryzoni zajmujących się również ich sprzedażą. Poniżej ceny karmówki:

 • Szczur, który waży do 150 gramów, będzie kosztować 5,5 zł za jedną sztukę,
 • Szczur, który waży do 200 gramów, kosztuje 6-7 zł,
 • Dorosły szczur, który waży do 300 gramów, kosztuje ok, 7-8 zł.

Popularne odmiany pytona królewskiego – jaka jest cena węży? Ile kosztuje albinos – biały wąż?

Odmian pytonów królewskich jest ponad 7000, więc trudno byłoby nam podać ceny ich wszystkich, więc wyróżnimy kilka odmian, które naszym zdaniem są najciekawsze. Sprawdzimy też na zagranicznej giełdzie, ile kosztuje najdroższy pyton królewski.

Poniżej ceny poszczególnych odmian pytonów hodowlanych (oczywiście nie są to sztywne ceny, wszystko zależy od intensywności cech danej odmiany oraz występujących genów dodatkowych, więc mogą zdarzyć się zarówno droższe, jak i tańsze węże):

 • Piebald – za odmianę piebald, która jest częściowo biała, zapłacimy od. 1500 zł w górę,
 • Albino – wąż albinos, który jest biały z żółtymi plamami, będzie kosztować ok. 1200 zł. Cena węża zbożowego odmiany albino to z kolei 700-800 zł.
 • Spider – ta odmiana będzie kosztować ok. 1200 zł w górę,
 • Lesser – dorosły wąż odmiany lesser będzie kosztował od 1000 zł w górę,
 • Banana – ta odmiana kosztuje od 800 zł,
 • Clown – koszt takiego węża to 2000 zł.

Ile kosztuje najdroższy pyton królewski? Sprawdzając ceny na dziś na internetowej giełdzie węży, najdroższy albinos kosztuje 39 tys. dolarów. Wąż jest odmiany Skittles Paradox Albino Piebald Silver Streak Chimera. Następny w kolejności jest pyton królewski odmiany Asphalt Pastel Het Desert Ghost Het Pied, który kosztuje 15 tys. dolarów.

ikona podziel się Przekaż dalej