Najbrzydszy pies świata – ranking

Jak wygląda najbrzydszy pies świata? Odpowiedzi na to pytanie szuka cały świat. Doprowadziło to do zorganizowania nietuzinkowego, sławnego już konkursu na najbrzydszego psa świata. Konkurs odbywa się w USA i jest organizowany regularnie od 32 lat. W konkursie na najbrzydszego psa świata startuje wielu kandydatów, którzy liczą na wygraną. Nic w tym dziwnego, bowiem stawką jest duża popularność, puchar najbrzydszego psa na świecie oraz nagroda w wysokości 1 500 dolarów.

Opinie najbrzydszego psa w 2016 roku zdobyła suczka imieniem SweePee Rambo. Suczka miała wtedy 17 lat i była mieszańcem rasy grzywacz chiński oraz chihuahua. Według oficjalnego opisu suczka startowała w konkursie już trzeci raz, co poskutkowało sukcesem i rozpoznawalnością na całym świecie. Właściciel SweePee, Ramgo Jason Wurtz uznał, że suczka jest jego najwspanialszą przyjaciółką.

W 2017 roku ranking na najbrzydszego psa na świecie wygrała Martha, suczka rasy mastiff neapolitański. Suczka przeszła w życiu wiele cierpień, co z pewnością odbiło się na jej wyglądzie. Martha była źle traktowana u swojego pierwszego właściciela, a przez skrajne zaniedbanie, jest prawie całkowicie niewidoma. Nowa właścicielka Shirley Zindler zapewniła suczce znacznie lepsze warunki, a dzięki kontrowersyjnemu konkursowi, Marthe poznał cały świat.

Rok później miano najbrzydszego psa na świecie uzyskała suczka rasy buldog angielski. Zsa Zsa wyróżniała się bardzo długim i zwisającym z pyska językiem. Jej zdjęcia bez trudu odnajdziemy w przestrzeni internetu.

W roku 2019 opinie jurorów były niemal jednomyślne. Najbrzydszy pies świata to Scamp the Tramp, o nietypowym futrze. Według jurorów, jego nietypowa sierść przypominająca dredy oraz stojące uszy nadały psu nietypowego wyrazu.

W roku 2020 rozpoczęła się pandemia Covid, która doprowadziła do odwołania konkursu. W związku z tym Scamp the Tramp został uznany za najbrzydszego psa na świecie, aż do chwili zorganizowania kolejnej edycji konkursu.

Najbrzydszy pies świata – czy może to być grzywacz chiński? Opis i zdjęcia rasy

Przeglądając zdjęcia różnych ras psów, jesteśmy w stanie opisać psy bardziej i mniej urokliwe. O ile sama ocena urody to kwestia wysoce subiektywna, o tyle opinie wielu miłośników czworonogów często się powielają. W rankingach na najbrzydsze psy często znajdują się grzywacze chińskie.

Grzywacze to psy o średnim lub delikatnym kośćcu i dużej gracji. Są to małe i bardzo żywiołowe zwierzaki o skąpym futrze. Ich ciało jest niemal całkowicie bezwłose. Futro znajduje się jedynie na łapach, głowie i ogonie. Na skórze znajduje się bardzo delikatna woalka, zwana powder puff.

Oglądając zdjęcia grzywaczy chińskich, możemy posiadać dwojakie opinie. Niektórzy uważają, że są to psy niezwykle urocze, inni wskazują, iż ich uroda jest co najmniej kontrowersyjna. W hodowlach odnajdziemy dwa typy grzywaczy, czyli typ jelonek o delikatnej kości oraz typ kuca, o masywnej sylwetce.

Grzywacze może i posiadają opinie najbrzydszych psów na świecie, jednak ich nietypowa uroda przyciąga do siebie wielu zwolenników. W Polsce bez trudu odnajdziemy szczeniaki tej rasy. Są to psy inteligentne i znacznie łatwiejsze do ułożenia niż łajka syberyjska. Cena za szczeniaki jest uzależniona od renomy hodowli. Zwierzaki pochodzące z renomowanego źródła na ogół kosztują około 4 000 – 6 000 zł (łajka syberyjska jest dostępna w podobnych kategoriach cenowych). Psy z uprawnieniami do brania udziału w wystawach na ogół kosztują nieco więcej.

Mastify neapolitańskie – czy mają szanse na opinie najbrzydszych psów na świecie?

Nie ulega wątpliwości, że mastify neapolitańskie wyróżniają się pod względem swoich rozmiarów, a także wyglądu. Już młode szczeniaki posiadają charakterystyczne dla rasy fałdy. Jedna z najbardziej charakterystycznych fałd przebiega od kąta powieki, aż do kąta warg. Co więcej, nietypowy wygląd sprawia, że mastify często znajdują się w rankingach na najbrzydszą rasę na świecie.

Mastif neapolitański może wyglądać nieco groźnie, jednak posiada opinie przyjaznego pupila. Psy tej rasy są niezwykle lojalne w stosunku do właściciela (podobnie jak łajka syberyjska i mało znany elkhund szary). Rasa nie wykazuje agresji, nie atakuje bez powodu, jednak może być nieufna w stosunku do obcych. Dzięki swoim rozmiarom, nietypowemu wyglądowi oraz umiejętnością, mastif neapolitański posiada opinie dobrego stróża posesji. Jest stale czujny, gotowy do obrony właściciela i bardzo spostrzegawczy.

Mastif neapolitański to rasa uznana przez FCI. Psy tej rasy nie są szczególnie popularne w naszym kraju, a szczeniaki znajdują się w niewielu hodowlach. Cena szczeniąt z posiadających dobre opinie hodowli waha się wokół kwot 3 000 – 5 000 zł. Szczeniaki wystawowe zazwyczaj kosztują jeszcze więcej. A może zainteresuje cię także ten artykuł na temat psów kundelków?

Najbrzydszy pies świata – czy to psy rasy bulterier? Zdjęcia

Bulteriery posiadają niecodzienną urodę i niektórzy uważają je, za mniej urodziwe. Z tym zdaniem z pewnością nie zgadza się większość miłośników tej rasy. Owszem, bulterier posiada dość nietypowy wygląd, jednak nie jest on odpychający. Co więcej, wiele osób nieco żartobliwie twierdzi, iż bulteriery są tak brzydkie, że aż urocze i ładne.

Bez względu na subiektywne opinie, należy przyznać, że bulteriery są w naszym kraju dobrze znaną rasą. Posiadają szeroko rozstawione, małe i nieco skośne oczy, krótką sierść i umięśnione ciało. Niekiedy psy tej rasy nazywane są świnkami lub bulkami.

Na szczególną uwagę zasługuje opis charakteru bulterierów. Są to wyjątkowe i bardzo wrażliwe psy, na temat których narosło wiele krzywdzących mitów. Typowy bulterier to pies towarzyski, lubiący kontakt z właścicielem i świetnie odnajdujący się w jego obecności. To także pies, który bardzo źle znosi przejawy złego traktowania. Odpowiednio socjalizowany i szkolony przez odpowiedzialną osobę nie stanowi dla nikogo zagrożenia.

Kolejną wartą poruszenia kwestią jest cena rasowych szczeniąt. Bulteriery znajdują się w wielu hodowlach. Szczeniaki ze sprawdzonego źródła na ogół kosztują około 3 500 – 7 000 zł. Rasowe zwierzaki z przeznaczeniem wystawowym mogą być znacznie droższe. W tym miejscu warto także opisać, ile kosztują mniej znane rasy. Dobrym przykładem będzie tu wspomniany w tekście elkhund szary. Jak wiadomo, elkhund szary należy w Polsce do rzadkości. Szczeniaki z dobrym pochodzeniem kosztują około 5 000 – 8 000 zł. Niekiedy elkhund szary może okazać się jeszcze droższy w zakupie.

Jak już wiemy, nie istnieje jedna rasa, którą można uznać za najbrzydszą na świecie. Wszystko jest kwestią subiektywnej oceny. Niektóre psy posiadają bardziej nietypowe cechy urody, które można uznać za wątpliwe. Nie zmienia to faktu, że każdy pies, choćby najmniej urodziwy może posiadać wspaniały charakter. Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji o zwierzętach, zapoznaj się z pozostałymi artykułami. Dowiesz się z nich, czym wyróżnia się elkhund szary i łajka syberyjska. Podpowiemy też, jak wygląda najbrzydszy kot świata i omówimy podstawowe wymagania zwierzaków domowych.