Najlepsza klatka dla papugi falistej i nierozłączek – wymiary i cena zakupu w sklepach

Papużki faliste to małe i wyjątkowo przyjaźnie usposobione ptaki. W hodowlach rekomenduje się regularne wypuszczanie papug z woliery i umożliwienie swobodnego latania po pomieszczeniu. Nie oznacza to jednak, że klatka dla papugi falistej może przybierać wyjątkowo małe wymiary.

Dobrze dopasowana klatka dla papugi falistej powinna posiadać minimum 60 – 70 cm długości. Umożliwi to przelatywanie pomiędzy żerdziami, które powinny znajdować się po dwóch stronach woliery. Klatka dla papugi falistej musi też posiadać odpowiednią wysokość oraz szerokość. Za minimalne wymiary wysokości uważa się wartość 40 cm, z kolei minimalna szerokość to 35 cm.

Im większa jest klatka dla papugi falistej, tym większy komfort naszego pupila. Warto także pamiętać, że przy większej liczbie papug powinniśmy zainwestować w przestronniejsze wymiary klatki dla papug falistych czy nierozłączek. Duża woliera z wyposażeniem i budką lęgową może umożliwić rozród i stworzenie własnej hodowli.

Kolejną wartą uwagi kwestią jest cena zakupu klatek dla papug nierozłączek czy papugi falistej. Stosunkowo niewielkie rozmiary sprawiają, że woliera nie kosztuje zbyt dużo. Cena klatki z wyposażeniem przeważnie rozpoczyna się od kwoty 100 zł. Bardzo dobrze wyposażona, większa klatka dla nierozłączek czy papug falistych może być dostępna w kwocie około 200 zł. W ofertach sklepów znajdziemy także grupę produktów w wyższych przedziałach cenowych.

Idealna klatka dla papugi nimfy – ile kosztuje, jak duża powinna być klatka papug?

Dobrze dobrana klatka dla papugi nimfy jest jednym z istotnych elementów udanej hodowli. W sklepach możemy kupić woliery z wyposażeniem oraz bez wyposażenia. Duża klatka z wyposażeniem może i kosztuje nieco więcej, jednak jest rekomendowanym rozwiązaniem.

Oglądając klatki w sklepach zoologicznych, warto zwrócić uwagę na ich wymiary. Aby kupić klatki dla papużki nimfy, powinniśmy trzymać się wytycznych hodowców. Mowa tu o minimalnych wymiarach, które powinna posiadać klatka dla papugi nimfy.

Nimfa jest dość duża, a rozpiętość jej skrzydeł może wynosić około 45 cm. Co więcej, żyjący w naturalnym środowisku ptak często pokonuje duże dystanse i posiada wysoką potrzebę aktywności. Z uwagi na to, klatka dla papugi nimfy powinna być możliwie jak największa. Za minimalne wymiary długości przyjmuje się 120 cm. Szerokość klatki dla papug to z kolei 60 – 70 cm. Warto także pamiętać, że klatka dla papugi nimfy musi być odpowiednio wysoka. Za minimalną wysokość woliery przyjmuje się 80 – 90 cm. Sprawdź także klatki dla zwierząt w atrakcyjnych cenach.

Polecane pokarmy dla papug - sprawdź promocje!

W ofertach sklepów zoologicznych znajdziemy różnego rodzaju klatki z wyposażeniem lub bez. Warto kupić produkt, który spełnia przynajmniej minimalne wymiary i umożliwi komfortową dla zwierząt hodowle. Jeśli posiadamy dostatecznie dużo miejsca w pomieszczeniu, dobrym pomysłem będzie duża klatka dla papug. Górna granica rozmiarowa nie istnieje, a im większa klatka dla papugi nimfy, tym lepiej.

Cena woliery dla nimfy będzie nieco wyższa w porównaniu do klatki dla papużki nierozłączki czy papug falistych. Jest to związane z większymi wymiarami, a często także z bardziej masywnym wyposażeniem. Cena zakupu dobrej jakości produktu w sklepach zoologicznych może wynosić około 200 zł. Duża klatka z dobrej jakości wyposażeniem dla papug może kosztować powyżej 300 zł. Górna cena dostępnych w sklepach wolier jest trudna do ustalenia.

Klatka dla papugi falistej i nierozłączek. Z wyposażeniem czy bez?

Podstawowym wyposażeniem klatki dla papug są dwie żerdzie. Warto umieścić je po dwóch stronach klatki, najlepiej na różnej wysokości. Tego typu wyposażenie powinno być dostępne wraz z klatką, dzięki czemu eliminujemy problem doboru konkretnego rozmiaru. Żerdzie dla papużki nie powinny być plastikowe ani wykonane ze słabej jakości materiałów. Złe dopasowanie produktu może być niewygodne dla zwierzaka.

Papuga falista w klatce
Klatka dla papugi falistej i papugi nimfy krok po kroku, czyli wyposażenie, wielkość klatki, rodzaje, ceny i koszt

W sklepach zoologicznych znajdziemy także kompletne klatki z wyposażeniem dla papużki. W ich skład przeważnie wchodzą wspomniane powyżej żerdzie oraz karmniki. Poidełko czy budka lęgowa to wyposażenie, które przeważnie dokupuje się osobno. Jego wymiary i rozmiar poidełka będą uzależnione od konkretnego gatunku papużki.

Dodatkowe wyposażenie dla papużki nierozłączki czy papużki falistej to specjalna drabinka. Możemy kupić ją oddzielnie lub nabyć jako element wyposażenia woliery. Dodatkowe zabawki uatrakcyjnią wnętrze klatki i mogą sprawić papugom dużo radości. W wielu sklepach zoologicznych można też kupić mniej standardowe wyposażenie, które dobieramy do rozmiarów klatki i gatunku (np. dla papużki nierozłączki). Sprawdź także ten artykuł z informacjami, ile żyje papuga.

Klatka dla papugi falistej i papużki nierozłączki – o tym warto pamiętać

Znamy już minimalne wymiary klatek dla papug i wiemy, ile kosztuje konkretne rozwiązanie. Przed zakupem warto także zwrócić uwagę na mniej znane czynniki. Jednym z nich okazuje się szerokość rozstawienia prętów. Papużki nierozłączki i papuga falista są dość drobnymi ptakami ozdobnymi, dlatego szerokość prętów nie może być zbyt duża. Za maksymalną szerokość uważa się wartość 1 do 1,2 cm. Słabej jakości klatka z szeroko rozstawionymi prętami może i kosztuje mniej, jednak nie będzie najbezpieczniejszą opcją dla drobnych papug ozdobnych.

Kolejny warty uwagi aspekt to materiał użyty do produkcji klatki. W sprzedaży dostaniemy zarówno klatki z malowanego, jak i ocynkowanego metalu. Produkty z ocynkowanego metalu wyglądają bardzo estetycznie, jednak nie są rekomendowane przez hodowców. Warstwa ocynkowana może wchodzić w reakcje ze świeżymi owocami, które przeciskamy do klatki przez pręty. Jest to potencjalne zagrożenie dla zdrowia naszych papug, dlatego większość osób rekomenduje klatki z malowanych proszkowo prętów. Farba musi być nietoksyczna i bezpieczna dla zwierząt. Papużki nierozłączki czy papugi faliste mogą zdrapywać farbę, dlatego warto zwrócić uwagę na to, czy kupowany produkt posiada niezbędne atesty.

ikona podziel się Przekaż dalej