Cena papużek nierozłączek – od czego zależy?

Papugi nierozłączki (np. papużka rudogłowa) nie kosztują zbyt wiele. Małe osobniki możemy nabyć w wielu źródłach. Będą to aukcje internetowe, sklepy zoologiczne oraz profesjonalna hodowla. Każde z tych rozwiązań posiada indywidualne zalety i może wpływać na koszty zakupu.

Cena papużek nierozłączek na aukcjach internetowych często wydaje się najbardziej atrakcyjna. Mała papużka rudogłowa czy czerwonoczelna kosztuje już od 30 zł w górę. Niestety tego typu zakup jest także najbardziej ryzykowny. Po pierwsze nie wiemy czy papugi nie pochodzą z chowu wsobnego, po drugie nie mamy pewności co do ich zdrowia czy warunków hodowlanych.

Kolejny sposób zakupu to sklepy zoologiczne lub profesjonalna hodowla. Duża woliera dla ptaków w sklepie zoologicznym sprawia, że możemy swobodnie oglądać i wybierać najładniej upierzone papugi. Zdrowe i zadbane osobniki na ogół kosztują nieco więcej niż osobniki z mało znanego źródła, jednak zakup okazuje się znacznie bezpieczniejszym rozwiązaniem.

Warto przyjrzeć się też ofertom prezentowanym przez profesjonalne hodowle. Cena papużek nierozłączek z dobrego i pewnego źródła może być czasem wyższa, jednak w zamian otrzymujemy małe, oswojone, a jednocześnie w pełni zdrowe osobniki, które nie pochodzą z chowu wsobnego. Dobry hodowca podpowie nam także, jak dobrać pokarm dla ptaków czy jaka woliera dla ptaków będzie najlepszym rozwiązaniem.

Ile wynosi cena papużek nierozłączek i cena papugi falistej? Sprawdzamy

Jak już wspomnieliśmy wcześniej, cena papużek nierozłączek na aukcjach internetowych na ogół zaczyna się już od 30 zł. Osobniki pochodzące z pewnego źródła przeważnie wiążą się z większą skalą wydatków. Papużka czerwonogłowa często kosztuje około 50 zł. Małe osobniki o nietypowym ubarwieniu piór mogą niekiedy okazać się nieco droższe.

Jak widzimy, cena papużek nierozłączek nie jest nadmiernie wygórowana. Jest to poniekąd związane z dużą popularnością owych ptaków ozdobnych oraz z ich dostępnością w hodowlach. Kolejną wartą poruszenia kwestią jest cena papugi falistej, która również zdobywa wielu zwolenników.

Cena papugi falistej również rozpoczyna się od kwoty 30 zł. Małe papugi w sprawdzonych hodowlach kosztują minimum 50 zł. Niekiedy cena papugi falistej może być jeszcze wyższa. Papużka z dobrym pochodzeniem i badaniami może kosztować powyżej 150 zł. Górna cena papugi falistej w hodowlach okazuje się trudna do jednoznacznego określenia. Jeśli szukasz więcej informacji, sprawdź także ten artykuł o karmie dla papug.

Większym wydatkiem często okazuje się także nimfa białogłowa. Są to dość duże papugi, które zachwycają atrakcyjnym wyglądem. Nimfa białogłowa nie jest tak popularna jak rudogłowa nierozłączka czy papuga falista. Z uwagi na mniejszą dostępność i większe wymagania, nimfa białogłowa okazuje się droższa w zakupie. Zdrowy, pochodzący z pewnego źródła osobnik przeważnie kosztuje powyżej 150 zł. Odrębnym wydatkiem jest pokarm dla ptaków czy klatka dla nimfy.

Polecane produkty i akcesoria dla papug

Woliera dla ptaków – wymiary i cena zakupu

Rudogłowa papużka nierozłączka czy nimfa białogłowa oznacza początek wydatków, które stoją przed przyszłym hodowcą ptaków ozdobnych. Dodatkowym obciążeniem dla budżetu będzie też pokarm dla ptaków i woliera.

Woliera dla ptaków powinna posiadać odpowiednie rozmiary. Papugi nierozłączki są dość małe, jednak nie powinny mieszkać w zbyt ciasnej klatce. Przyjmuje się, że woliera dla ptaków powinna posiadać minimum 70 – 80 cm długości oraz dwie żerdzie. Umożliwi to naszemu pupilowi przelot z miejsca na miejsce. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na rozstaw prętów, który nie powinien przekraczać 1,2 cm.

Papużki nierozłączki o zielonym upierzeniu na gałęzi, a także ceny papużek nierozłączek oraz koszt hodowli ptaków
Cena papużek nierozłączek, czyli ile kosztują papużki nierozłączki, ich hodowla i akcesoria

Klatka dla nimfy musi posiadać nieco większe rozmiary. Jest to większa papużka, która może przebywać w klatce o minimalnej długości 120 cm. Warto także zwrócić uwagę na szerokość oraz wysokość. Klatka dla nimfy musi posiadać minimum 80 – 90 cm wysokości oraz 60 – 70 cm wysokości. Jeśli chcemy hodować kilka ptaków, klatka dla nimfy powinna być odpowiednio większa.

Dobrej jakości, przestronna woliera dla ptaków o mniejszych rozmiarach (np. dla nierozłączek) będzie kosztowała około 120 – 300 zł. Nimfa białogłowa wymaga większej przestrzeni, a klatka dopasowana do jej potrzeb przeważnie kosztuje 200 – 400 zł. W ofercie sprzedaży znajdziemy także duże i bardzo dobrze wyposażone grupy produktów, które kosztują jeszcze więcej.

Kolejnym wydatkiem będzie pokarm dla ptaków. Papugi najchętniej jedzą różnego typu ziarna, które zaspokajają ich podstawowe wymagania żywieniowe. W ofertach sklepów zoologicznych znajdziemy gotowy pokarm dla ptaków. Dobrej jakości produkt kosztuje 15 – 30 zł w zależności od wielkości opakowania i stawki producenta. Koszt zakupu karmy dedykowanej dla nimfy będzie bardzo zbliżony.

Co ciekawe, papugi nierozłączki chętnie zjadają także sezonowe, świeże owoce oraz warzywa. Wystarczy rozdrobnić je na małe kawałeczki i umieścić w karmniku. Tego typu pokarm może stanowić uzupełnienie codziennej diety, jednak nie powinien w pełni zastąpić mieszanek z ziarnami, które powinny stanowić główny składnik pokarmowy.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 88.1% czytelników artykuł okazał się być pomocny