Po co psu breloczki identyfikacyjne? Zastosowanie

Zawieszka dla psa, czy innymi adresówka to podstawowy gadżet, który warto posiadać na spacerach. Wisiorek zawiera informacje z imieniem naszego pupila, z numerem telefonu właściciela i innymi ważnymi danymi, które mogą przydać się do jego identyfikacji. Adresówki z numerem telefonu właściciela będą przydatne w razie zagubienia pupila. Wystarczy przymocować je do obroży czworonoga.

Identyfikator z imieniem i z numerem telefonu jest szczególnie przydatny dla psów, które posiadają tendencję do ucieczek. Tego typu brelok pomoże w szybkim skontaktowaniu się z właścicielem i zwróceniem czworonożnej zguby. Dobrej jakości grawer będzie odporny na zmienne warunki pogodowe i łatwy do odczytania. Stanowi tym samym uzupełnienie lub alternatywę dla mikroczipów. Identyfikator podskórny wymaga specjalnego skanera, który znajduje się na wyposażeniu gabinetów weterynaryjnych. Tymczasem przymocowana do obroży adresówka z imieniem i z numerem telefonu jest łatwa do odczytania przez każdego. Umożliwia to bardzo sprawne skontaktowanie się z właścicielem pupila.

Zawieszka dla psa z danymi identyfikacyjnymi przyda się także pupilom bardzo grzecznym i ułożonym. Breloczki nie zajmują zbyt dużo miejsca, można przymocować je do obroży na stałe. Identyfikator przyda się w przypadku wystraszenia i ucieczki pupila, w razie wypadku czy innych, niespodziewanych zdarzeń losowych. Cena za podstawowy wisiorek z danymi jest niewielka, a może okazać się bardzo pomocna.

Metalowa przywieszka z imieniem. Wady, zalety i opinie

W ofertach sprzedaży coraz częściej pojawia się metalowa adresówka z grawerem. Jest to popularne, a jednocześnie wyjątkowo trwałe rozwiązanie. Grawerowane adresówki są odporne na działanie niekorzystnych warunków pogodowych i na uszkodzenia mechaniczne. W ofertach sprzedaży znajdziemy wiele godnych uwagi produktów z grawerem, dopasowanych do rozmiarów dużych, jak i małych pupili.

Metalowa powierzchnia z grawerem powinna mieć zaokrąglone kształty, a jej rozmiar musi być dopasowany do wielkości pupila. Grawerowane identyfikatory mogą posiadać różne dane. Największą popularnością cieszy się brelok z imieniem i z numerem telefonu. Z reguły im więcej danych na zawieszce, tym mniejszy grawer. Dlatego warto kierować się zasadami minimalizmu i umieszczać na produkcie jedynie najważniejsze dane. Identyfikator z grawerem imienia i numeru telefonu będzie najbardziej czytelny. Sam grawer zostaje wykonany na indywidualne zamówienie. Najlepiej wybrać czytelną czcionkę i krótki tekst.

W ofertach sprzedaży znajdziemy wiele identyfikatorów z grawerem. Metalowa, trwała powierzchnia może przybierać dowolny kształt i kolor. Grawerowane dane identyfikacyjne są czytelne, łatwe do zauważenia, a produkt łatwo przypiąć do obroży. Przed zakupem warto zwrócić uwagę na sposób mocowania. Najtańsze modele zostają wyposażone w nietrwałe kółeczka, które szybko ulegają uszkodzeniem. Inną godną uwagi kwestią jest cena za grawerowane adresówki. Tego typu przywieszka posiada najlepsze opinie, a cena za dobrej jakości breloczki nie powinna przekroczyć kwoty 20 zł.

Zawieszka adresowa na psiej obroży
Jaka zawieszka dla psa z imieniem będzie odpowiednia, czyli polecane zawieszki adresowe

Polecane akcesoria dla psów - sprawdź je!

Metalowa zawieszka dla psa może posiadać także formę maleńkiej beczułki. Tego rodzaju brelok jest z reguły bardzo mały. Po odkręceniu beczułki znajduje się karteczkę z danymi pupila. Wisiorek świetnie sprawdzi się w przypadku dużego, masywnego psa. Niestety najmniejsze adresówki, przeznaczone dla drobnych czworonogów mogą być niezauważone. Nie każdy wie, że metalowa beczułka jest odkręcana i zawiera karteczkę z danymi. Co więcej, gorszej jakości przywieszka adresowa może nie być zbyt szczelna, a to wiąże się z możliwością uszkodzenia kartki z danymi. Brelok w kształcie beczułki kosztuje średnio około 5 – 15 zł. Jeśli szukasz więcej porad, sprawdź także ten artykuł z porównaniem obroży i szelek dla psa.

Plastikowa przywieszka z imieniem i z danymi. Wady, zalety, cena zakupu

Plastikowe breloczki są najtańszym, a jednocześnie bardzo popularnym rozwiązaniem. Obroża wyposażona w plastikowy brelok jest łatwa do zauważenia i może posiadać wszystkie niezbędne informacje o czworonogu.

Plastikowe breloczki identyfikacyjne nie są tak trwałe jak produkty grawerowane. Mimo wszystko znajdują wielu zwolenników. Najprostsza przywieszka adresowa posiada przezroczystą budowę oraz specjalną przestrzeń do włożenia karteczki z danymi. Papierowa karteczka może ulec uszkodzeniu pod wpływem wilgoci, dlatego nie jest to produkt uznawany za najtrwalszy.

Wisiorek plastikowy może także posiadać dość nietrwałe mocowanie. Wyposażona w nie obroża bywa mało wygodna dla pupila, jednak nadaje się dla wielu średnich i dużych psów. Największym atutem plastikowej adresówki identyfikacyjnej okazuje się cena jej zakupu. Prosta przywieszka do obroży będzie nas kosztować kilka złotych. Cena lepszej jakości adresówki identyfikacyjnej nie powinna przekroczyć kwoty 10 zł. Bardziej wymyślna zawieszka dla psa rzadko przekracza kwotę 15 zł.

A może adresówki materiałowe?

Jak już wspomnieliśmy, najlepsze opinie posiada metalowa adresówka z grawerem. Jednak nawet dobrej jakości produkty grawerowane często nie są tak trwałe, jak obroża z naszytymi danymi identyfikacyjnymi.

Tak zwana obroża adresowa nie jest najpopularniejszym rozwiązaniem, jednak zasługuje na uwagę ze względu na praktyczność. Produkty identyfikacyjne wyszywa się na indywidualne zamówienie. Wszystkie dane identyfikacyjne mogą znajdować się na spodzie obroży lub na stronie wierzchniej.

Wyszycie danych na obroży może okazać się najbardziej komfortowe dla naszego pupila. Dodatkowo wyszyte informacje będą trwałe i trudne do przeoczenia. Jedynym mankamentem owego rozwiązania okazuje się wyższa cena zakupu. Dobrej jakości obroża ze spersonalizowanym wyszywaniem często kosztuje około 100 zł.

Innym ciekawym pomysłem jest obroża adresowa z wyszytymi w materiale danymi. Materiałowe breloczki okazują się bardzo wygodne dla pupila, nie uciskają jego ciała i łatwo dopasowują się do pozycji podczas leżenia. Materiałowa przywieszka może zastąpić plastikowy brelok czy metalowe adresówki grawerowane. Okazuje się równie odporna na działanie niekorzystnych warunków pogodowych, a obroża może zyskać dodatkową, ciekawą ozdobę. Cena za materiałowy wisiorek przeważnie mieści się w przedziale 20 – 40 zł. Warto zwrócić uwagę na jakość mocowania z obrożami. Najlepsza przywieszka adresowa będzie mocowana na zatrzask.

ikona podziel się Przekaż dalej