Charakterystyka zachowań

Łagodne i odważne usposobienie beagle

Beagle oraz beagle harrier (mieszanka rasy beagle oraz harrier) to psy, które nie wykazują agresji w stosunku do ludzi. Obie rasy są bardzo podobne, o czym przekonamy się analizując zdjęcia obu ras. Co więcej, małe czworonogi dobrze dogadują się także z innymi psami, kotami i zwierzętami innych gatunków. Jest to rasa bardzo łagodna i z reguły pozytywnie nastawiona do świata.

Wrodzona łagodność czyni z beagla przyjaznego towarzysza domowego. Warto pamiętać, że psy myśliwskie są niezmordowane i uwielbiają aktywność fizyczną. Beagle oraz beagle harrier to bez wątpienia rasa, która sprawdzi się w kontaktach z dziećmi. Pies często sam inicjuje zabawy, okazuje dużą radość i jest bardzo chętny na aktywne, wspólne spędzanie czasu z rodziną.

Łagodne cechy i przyjazne usposobienie beagle łączą się z rodzinnością. Opis tej rasy wskazuje na fakt, że bigiel tricolor to wspaniały pies rodzinny. Tego typu rasy psów chętnie nawiązują kontakt ze wszystkimi domownikami i przywiązują się do właścicieli. Jednocześnie wykazują duży stopień zaufania oraz lojalności. Łagodny charakter i brak instynktu obronnego sprawią, że rasa nie sprawdza się na psy stróżujące.

Nieugięty charakter i cechy myśliwskie

Aby w pełni omówić usposobienie beagle, należy podkreślić, iż są to psy myśliwskie (podobnie jak wspominany wcześniej beagle harrier tricolor). Opis rasy myśliwskiej uzmysłowi potencjalnym posiadaczom możliwe problemy, których może przysporzyć bigiel.

Pies rasy myśliwskiej posiada bardzo silny charakter łowcy. Zarówno szczeniak, jak i dorosły, domowy pies bardzo chętnie biega za rzucanymi piłkami i patykami. Nie zawsze będzie skłonny do tego, aby odnieść je swojemu panu. Charakterystyka psów myśliwskich może uwidaczniać się także na spacerach. Nasz domowy pupil będzie żywo zainteresowany szybko poruszającymi się przedmiotami. Wrodzony charakter łowcy sprawi, że pies rasy bigiel czy beagle harrier z chęcią pogoni za ptakiem lub rowerem. Są to cechy, które utrudniają, a czasem wręcz uniemożliwiają spacerowanie z psem bez smyczy. W czasie pościgu beagle może oddalić się od swojego właściciela, dlatego warto wyposażyć go w zarejestrowany mikrochip oraz adresówkę z numerem telefonu.

Pies rasy beagle siedzący z piłką na trawie, a także usposobienie beagle
Jakie jest usposobienie beagle i charakter psów rasy bigiel

Informacje dotyczące rasy beagle wskazują na fakt, iż często są to psy nieugięte. Przyjazne usposobienie beagle i łagodny charakter sprawia, że psy myśliwskie są często wybierane przez osoby, które nie mają doświadczenia w szkoleniu. Dlatego warto pamiętać, że beagle może posiadać nieco uparty charakter i często lubi postawić na swoim. Takie zachowanie sprawia, iż pieski owej rasy powinny mieć jasno nakreślone granice. Charakter i usposobienie beagle wymagają od właściciela konsekwencji oraz wyrozumiałości w stosunku do pupila. Jeśli planujesz kupić szczeniaka, sprawdź także ten artykuł z poradami, jak nauczyć psa załatwiać się na dworze.

Polecane karmy dla psów - sprawdź ceny!

Pies inteligentny i bardzo żywiołowy

Powyżej omówiliśmy ogólne zachowanie, które wykazuje bigiel. Jednak owa rasa zyskała pozytywne opinie także dzięki swojej sprawności umysłowej. Beagle angielski tricolor uwielbia polowanie, ale jest przy tym bardzo sprytny. Opis rasy wskazuje na fakt, iż jest to pies bardzo inteligentny. Nasz pupil domowy szybko nauczy się sztuczek, a dorosły bigiel będzie w stanie zaskoczyć swoją błyskotliwością. Jest to też rasa bardzo spostrzegawcza i nawet małe szczenięta wykazują się dużą kreatywnością.

Warto także pamiętać, że nasza miniaturka jest bardzo aktywna fizycznie. Inteligentny i energiczny bigiel angielski wymaga dużej dawki ruchu. Opis charakteru nie byłby pełny, gdybyśmy pominęli kwestię spacerów. Charakterystyka zachowań wskazuje na fakt, iż beagle to rasa wymagająca długich i intensywnych przechadzek. Z pewnością nie wystarczy im krótki spacer dookoła bloku. Dorosły beagle angielski świetnie czuje się na świeżym powietrzu i lubi wielokilometrowe wędrówki. Jest tak ruchliwy, że czasem trudno zrobić mu zdjęcia. Duża aktywność i żywiołowość to cechy pożądane przez osoby aktywne, które mają dostateczną ilość wolnego czasu.

Beagle angielski – opis rasy, cechy, opinie, wady i zalety

Jak wygląda beagle? Przedstawiamy najważniejsze informacje

Zarówno małe szczeniaki jak i dorosły pies beagle przyciągają uwagę. Są to psy o dość krępej budowie oraz charakterystycznym ubarwieniu sierści. Tak zwana maść tricolor składa się z barwy białej, brązowej oraz czarnej. Rozłożenie umaszczenia na ciele bywa dość zróżnicowane, jednak co ciekawe, nasz inteligentny towarzysz zawsze posiada białą końcówkę ogona. Potwierdzają to zdjęcia, zrobione rodowodowemu beaglowi.

Charakterystyka budowy beagla wskazuje na fakt, że jest to miniaturka wśród psów gończych. Beagle angielski to małe psy o wadze około 15 kg. Wszelkie informacje dotyczące wyglądu znajdziemy we wzorcu rasy. To tam sprawdzamy, ile powinien ważyć, a także jaki wzrost posiada dorosły pupil domowy. Według wzorca, wzrost beagle wynosi około 33 do 40 cm w kłębie. Są to zatem małe, kochające polowanie pieski, które okazują dość łagodne zachowanie.

Wady, zalety, powszechne opinie o beaglach

Znamy już wzrost i wygląd beagla. Nasza charakterystyka rasy dopełni się, gdy przeanalizujemy informacje właścicieli. Jak już wiemy, beagle to miniaturka wśród ras psów gończych. Jednak mały wzrost często bywa zwodniczy, bowiem rasę charakteryzuje bardzo energiczne zachowanie. Właściciele pupili w barwie tricolor wskazują najważniejsze zalety oraz wady tej rasy.

Podstawowe zalety to lojalność i łagodny charakter. Beagle jest inteligentny i chętnie nawiązuje relacje z nowymi osobami. Pozytywne opinie właścicieli dotyczą także chęci do zabaw oraz radosnego nastawienia do świata. Nasza miniaturka będzie uwielbiała polowanie, inne pieski, a także zabawy na świeżym powietrzu. Zauważymy to przeglądając zdjęcia beagle.

Pies rasy beagle podczas snu na legowisku, a także usposobienie beagle
Usposobienie beagle krok po kroku, czyli opis charakteru rasy bigiel

Łagodne zachowanie sprawia, że beagle posiada pozytywne opinie. Jednak warto także omówić wady, bowiem nie jest to pies dla każdego. Pieski lubiące polowanie mają tendencję do ciągnięcia na smyczy. Co więcej, silny instynkt łowczy może zbudzić się w najmniej oczekiwanym momencie. Beagle mogą gonić za samochodem czy szybko przemieszczającym się stworzeniem. Dla niektórych właścicieli mogą okazać się to dość istotne wady. Warto także dodać, iż znudzony i pozostawiony sam sobie beagle może uciec z posesji w poszukiwaniu przygód.

Wady rasy mogą też dotyczyć niechęci do pozostawania samemu w domu. Nasza miniaturka psa myśliwskiego lubi ciągłą aktywność i najlepiej czuje się w towarzystwie ludzi. Znudzona, pozostawiona sama sobie potrafi głośno manifestować swoje niezadowolenie i niszczyć domowe przedmioty. Dlatego warto zadbać o to, by uwielbiające polowanie pieski miały zapewnioną odpowiednią dawkę aktywności fizycznej. Duża dawka ruchu i odpowiednie szkolenie sprawią, że beagle stanie się idealnym pupilem domowym.

Jaka jest cena zakupu beagla?

Przeglądając aukcje internetowe, zauważymy dość dużą różnorodność stawek. Najniższa cena nie przekracza za zakup szczenięcia nie przekracza kwoty 2000 zł. Jednak oglądając zdjęcia, zauważymy, iż najtańsze psy często odbiegają wyglądem od wzorca rasy (nieodpowiedni wzrost, nieproporcjonalna budowa itp.).

Cena beagla z rodowodem ZKWP rozpoczyna się od kwoty około 3500 zł. Psy po bardziej utytułowanych rodzicach mogą kosztować 4000-6000 zł. Stawki najbardziej renomowanych hodowli mogą okazać się jeszcze wyższe, a cena rokującego wystawowo szczeniaka może przekraczać kwotę 6000 zł.

ikona podziel się Przekaż dalej