Transporter dla psa – rodzaje, producenci, ceny, porady praktyczne
Jeżeli dużo podróżujesz, powinieneś zakupić dla swojego psa odpowiedni transporter. Nie chodzi wyłącznie o transportery do samolotu, ale również o transporter dla psa samochodowy – taki, którym będziesz mógł zawozić swojego pupila m.in. do weterynarza. Jaki transporter będzie dobry dla małych psów? Który z nich odpowiedni jest dla szczeniaka? Jak duży musi być kontener do przewożenia psów? Dowiedz się więcej o psich transporterach.
Jeśli szukasz więcej porad i informacji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o akcesoriach dla psów.
Transporter dla psa – polecane transportery do przewozu pieska
Akcesoria dla psa - w jaki sposób dobrać transporterek dla swojego psa?
Najważniejsze to mieć z tyłu głowy świadomość, że transporterek dla psa z reguły jest niewielki. Najczęściej, produkowany jest bowiem dla małych psów czy kotów. Na rynku nie ma dużych transporterów dla ras olbrzymich, jednak istnieją ich zamienniki – o czym pomówimy w dalszej części artykułu. Kupując transporter powinieneś mieć świadomość, że każdy czworonóg musi mieć w nim miejsce, by się poruszać – niezależnie od tego, jakiej wielkości będzie pojemnik czy specjalny kontener do transportu. Nie może dochodzić do sytuacji, w której nasz pupil jest ściśnięty w transporterze i nie ma żadnej możliwości na wykonanie ruchu. To może być niebezpieczne dla jego zdrowia, a nawet życia.
Wybierając transporter dla psa powinieneś pamiętać przede wszystkim o tym, że czworonóg musi swobodnie się w nim położyć, ewentualnie obrócić. Nie zapominaj o tym, że nie każdy pies doskonale znosi podróż. Po co więc jeszcze bardziej stresować swojego pupila? Odpowiednio dobrany transporter plastikowy, materiałowy czy na kółkach pozwoli mu poczuć się choć trochę bardziej komfortowo. Niemal każda podróż jest dla psiaka stresująca – a już zwłaszcza wyprawa do weterynarza. Postaraj się więc uprzyjemnić mu tę drogę, kupując dopasowany do wielkości zwierzęcia transporter. Jak zmierzyć swojego psa, by dopasować do niego transporterek? Powinieneś wymierzyć dokładnie:
- Długość psa od nosa aż do końcówki ogona
- Szerokość w kłębie
- Wysokość psa (łącznie z uszami, jeśli sterczą)
- Długość łap
Jeżeli uda się pozyskać wszystkie te wymiary, wówczas możesz je zestawić z wybranymi transporterkami, a także ich wielkością. Niezależnie od tego, czy decydujesz się na zakup średniego czy małego transportera, nie powinno doprowadzać się do jego przeciążenia. Zatem, ważny będzie parametr, dokładnie określający limit wagowy wybranego transportera. Warto – o ile jest taka możliwość – przetestować transporter przed zakupem. Możesz włożyć do niego ciężki przedmiot i ponosić sprawdzając, czy transporter do przewozu pieska się nie uszkodzi.
Popularne rodzaje transporterów dla psa
Wśród popularnych na rynku transporterów, istnieje kilka rodzajów szczególnie popularnych z nich. Nie każdy będzie nadawał się do samolotu, ale też nie wszystkie sprawdzą się jako bezpieczny transport samochodowy dla psa (zwłaszcza szczeniaka). Transporter dla psa powinien być dopasowany do jego wielkości, ale też charakteru czworonoga i rodzaju podróży. Poniżej przedstawimy spis kilku najbardziej popularnych rodzajów transporterów na rynku.
Kontenery – najczęściej jest to wersja plastikowa lub z innego tworzywa sztucznego. Tego rodzaju transporter dla psa zazwyczaj jest bardzo mocny – z drzwiczkami z przodu oraz szczelinami na górze i po bokach. Plastikowy transporter dzięki temu zapewniony ma stały przepływ powietrza. Niektóre kontenery można otworzyć od góry, ale i od frontu. Jest to idealne rozwiązanie na wizytację u weterynarza.
Klatka do samolotu – tego typu transporter służy do przewożenia psów w linii lotniczej. Musi być on odpowiednio duży, a także posiadać specjalny atest linii lotniczych. Zazwyczaj, klatki do samolotu produkowane są z twardego plastiku.
Kosze – kosz dla psa może być wiklinowy albo materiałowy. Jest to jednak transporter dla psa, który z reguły bardzo szybko ulega zniszczeniu. Nie chodzi tu wyłącznie o transport – część psów z nerwów może gryźć koszyk, dlatego nie posłuży on zbyt długo. Wbrew pozorom, wiklinowy kosz jest naprawdę ciężki.
Polecane akcesoria dla psów - sprawdź je!
Klatka plastikowa – będzie dobra zarówno dla małego, jak i średniego pieska. Warto wykorzystać ją do transportu samochodowego zwłaszcza, że dużo nie waży. Plastikową klatkę możesz z łatwością zamontować do siedzeń w samochodzie. A może zainteresuje cię także ten artykuł o wyborze plecaka dla psa?
Klatka materiałowa – jest to najbardziej lekki transporterek, najprostszy w przechowywaniu. W dodatku nie hałasuje tak, jak klatka z plastiku. Jednak, pies może łatwo ją zniszczyć.
Torby transportowe – najczęściej jest to materiał, który rozciąga się na specjalnym stelażu. Podobnie, jak materiałowa klatka, torba jest stosunkowo lekka i możesz ją zabierać do samochodu. Bardzo często, taka torba jest na kółkach i możesz ją ciągnąć po ziemi.
Klatka aluminiowa – tego rodzaju transporter nadaje się dla dużych i olbrzymich ras. Odporny jest na zniszczenia, a także prawidłowo wentylowany – przez co czworonóg będzie miał zagwarantowany stały dopływ powietrza. Pamiętaj jedynie o tym, że klatka jest naprawdę ciężka.
Jeżeli chcesz kupić jedną z powyżej opisanych klatek, warto będzie zajrzeć do sklepu Fajny Zwierzak. Możesz tam tanio kupić również inne akcesoria dla psów takie, jak schodki dla psa, pojemnik na wodę, domek dla psa albo klatka kennelowa dla psa.
Czy warto kupić transporter dla psa? Akcesoria dla psa - polecane modele
Popularni producenci transporterów dla psów
Jeżeli szukasz idealnego transportera dla psa należy pamiętać o tym, że jest ich naprawdę szeroka gama do wyboru. Oto kilka przykładów popularnych producentów, tworzących klatki, kosze, plecaki transportery i kontenery dla psów.
- Trixie kosz na rower – cena od 160 zł
- Transporter Ami Play Morgan dla psa – cena od 205 zł
- Torba transportowa PawHut – cena od 128 zł
- Transporter Trixie Capri – cena od 55 zł
- Torba transportowa Zolux – cena od 75 zł
- Plecak do transportu Trixie – cena od 79 zł
- Transporter Ibiyaya Bubble – cena od 180 zł
- Transporter Gulliver Stefanplast – cena od 89 zł
- Transporter Curver Petlife – cena od 117 zł
O czym pamiętać, wkładając psa do transportera?
Niezależnie od tego, na jaki transporter dla psa się zdecydujesz, powinieneś zawsze dobrze przygotować swojego pupila na zbliżającą się podróż. Czy można coś zrobić, by pies mniej stresował się jazdą w transporterze? Należy przede wszystkim oswoić wcześniej z nim swojego psa – od czasu do czasu wkładając go do transportera w domu, a nawet kładąc w nim jego ulubione posłanie. Oczywiście, nie możesz od razu po zakupie transportera wsadzić tam psa! Najpierw należy postawić transporterek w miejscu, gdzie pies mógłby sam podchodzić i zapoznawać się z transporterem. Dzięki temu, zwiększy się komfort psychiczny pieska – zwłaszcza, że transporterek przesiąknie jego zapachem. Nie okazuj też dużych emocji, związanych z podróżą. Nawet, gdy sam się stresujesz nie pozwól, by te emocje udzieliły się psu.
Zanim wyruszycie razem w podróż, powinieneś pozwolić wybiegać się psu, napić i pobawić z nim. Dzięki temu, lepiej zniesie on wyprawę, będąc zmęczonym i śpiącym. Pierwsza jazda z transporterem powinna trwać ok. 3 minuty. Z każdą kolejną jazdą, możesz próbować wydłużyć czas wspólnej podróży. Jeśli czworonóg będzie posłusznie siedział w transporterze, możesz dać mu jakiś przysmak – oczywiście, o ile nie cierpi na chorobę lokomocyjną lub nie ma problemów z trawieniem pokarmów.
Do transporterka koniecznie włóż zabawki, poduszkę i kocyk psa, by mógł czuć się bezpiecznie i komfortowo. Pies musi wiedzieć, że jazda w transporterze nie jest absolutnie żadną karą – a jedynie bezpiecznym miejscem, w którym będzie mógł podróżować ze swoim właścicielem. Jeżeli tylko masz możliwość, postaraj się oswajać z klatką swojego pupila, najlepiej od szczeniaka. Transporter dla psa dobrej jakości znajdziesz tanio w sklepie Fajny Zwierzak. Oprócz transporterów, w asortymencie sklepu wyszukać możesz również kilka innych gadżetów w atrakcyjnej cenie takich, jak schodki dla psa, domek dla psa lub klatka kennelowa dla psa.