Torba dla psa – czym powinna wyróżniać się torebka do transportu pieska?

Do czego potrzebny jest transporter lub nosidło dla piesków?

Torba dla psa okazuje się bardzo przydatnym gadżetem w wielu różnych sytuacjach. Możesz przewozić małego pieska w torbie na kółkach, gdy idziesz na spacer. Niektóre torby transportowe wspaniale nadają się np. do samochodu czy samolotu, do wspólnych zakupów, jazdy na rowerze lub w podróży do weterynarza. Z reguły torby do przewozu psów służą raczej tym najmniejszym rasom – duże psy potrzebują do tego bowiem specjalnych klatek. Warto jednak pamiętać o tym, że każda torba dla psa powinna być nie tylko praktyczna, ale i komfortowa oraz bezpieczna dla czworonoga. Oczywiście, większość psów może spacerować samodzielnie – więc spacer z psem w torbie nie wydaje się jakoś szczególnie zasadny. Jeśli jednak musisz transportować się na większą odległość, torba do przewożenia okazuje się niezbędna.

Nosidełko dla szczeniaka lub torba do noszenia psa sprawdzi się, gdy dużo się ze swoim psem przemieszczasz. Dzięki torbie możesz zapewnić swojemu zwierzakowi nie tylko bezpieczeństwo, ale i komfort w podróży. Rzecz jasna, należy odpowiednio dopasować transporterek do rodzaju aktywności, a także sposobów podróżowania (samochód, samolot, autobus, itd.). Posiadając psa niewielkiego rozmiarem warto pamiętać, że torba transportowa jest naprawdę bardzo przydatnym, funkcjonalnym gadżetem. Dzięki niej nie tylko przeniesiesz swojego przyjaciela w inne miejsce, ale również:

 • Ułatwisz wspólne podróże różnymi środkami komunikacji.
 • Będziesz mógł wygodnie transportować psa do weterynarza i po zabiegach.
 • Zabierzesz go ze sobą, gdy będziesz jechać rowerem.
 • Będziesz mógł spacerować z psem, kiedy będzie on w okresie rekonwalescencji.

Dobrej jakości torby dla psów znajdziesz w sklepie Fajny Zwierzak, w bardzo atrakcyjnych cenach. Oprócz nich, w asortymencie sklepu znajdziesz również inne niezbędne akcesoria dla psów takie, jak pasy dla psa do samochodu czy legowisko.

Jak wybrać dobrą torbę transportową dla psa?

Torba dla psa może nie tylko ułatwić wspólne podróżowanie, ale też stać się swego rodzaju bezpieczną przestrzenią dla czworonogów, które boją się podróżowania. To również komfortowe rozwiązanie, eliminujące konieczność trzymania pupila wyłącznie na rękach. Kiedy dla dużych ras niezbędne są pasy dla psa, mały będzie mógł schować się w dobrze zabezpieczonym, przypiętym transporterze. Aby pies czuł się zarówno bezpiecznie, jak i komfortowo w torbie czy transporterze, powinieneś dobrze wybrać jego rozmiar i przeznaczenie. Pamiętaj o tym, że:

 1. Powinieneś dobrać torbę dla psa do jego wielkości i charakteru. Spokojne czworonogi dadzą radę siedzieć w miękkiej torbie, zaś te bardziej nerwowe lepiej wsadzić będzie do transportera, który się solidnie zamyka (nie zapominając o dobrej wentylacji!).
 2. Przewożenie psa w ciasnej torbie nie jest wskazane. Niestety, ale możesz w ten sposób narazić psa na uszkodzenie ciała.
 3. Pies powinien móc swobodnie obrócić się w torbie, a także ułożyć w niej. Torba dla psa nie może być jednak za duża, bo zwierzak podczas podróży będzie się w niej przesuwał. Nie będzie to z kolei bezpieczne dla czworonoga.
 4. Warto szukać modeli toreb z dnem antypoślizgowym, a także otworami wentylacyjnymi.
 5. Transporter dla psa powinien być wykonany z materiału, który będziesz mógł bez większego problemu wyczyścić. Dobre i praktyczne torby dla psów często mają w zestawie różne akcesoria, jak klamry i przypinki, jeszcze bardziej wpływające na bezpieczeństwo i komfort psiaka znajdującego się w środku transporterka. Im więcej zabezpieczeń w torbie, tym lepiej.
 6. Typowy transporter do podróży powinien mieć ciut więcej przestrzeni, by pies mógł się w nim ruszać. Torba z kolei zwłaszcza, gdy pies jest lękliwy, powinna być mniejsza i dająca mu tym sposobem poczucie komfortu i bezpieczeństwa.
Pies w torbie dla psa przewieszonej przez ramię rowerzysty, a także modele, producenci, opinie na temat toreb dla psów
Torba dla psa krok po kroku, czyli producenci, najlepsze modele, opisy i opinie, a także zdjęcia

Zanim zdecydujesz się na jakikolwiek model transportera dla psa, powinieneś dokładnie go zmierzyć. W tym celu, musisz wymierzyć go od czubka nosa do ogon. Konieczne jest też pobranie wymiaru wysokości psa i długości jego łapek. Do wyników, dodaj koniecznie ok. 10 cm, by zwierzę mogło się w transporterze obrócić i wyciągnąć.

Polecane akcesoria dla psów - sprawdź je!

Jak wybrać torbę dla psa to transportu? Popularne modele i producenci

Rodzaje transporterów dla psów

W sklepach zoologicznych można znaleźć wiele różnych rodzajów toreb dla psów, które mają zróżnicowane zastosowanie, wygląd i wykonane są z innych materiałów. Wśród nich wyróżniają się między innymi:

 • Kontenery dla psów – można przewozić w nich np. średniej wielkości psy. Warto, by takie transportery były wykonane ze sztucznego tworzywa, które ma dostęp do świeżego powietrza (specjalne otwory). Kontenery dla psów z reguły są bardzo wygodne, ale i zapewniające stabilność w transporcie. Możesz z ich pomocą transportować swojego przyjaciela nie tylko w samochodzie (zabezpieczając dodatkowo pasami), ale i w autobusie, pociągu, a nawet w samolocie. W przypadku ostatniego środka komunikacji, należy wcześniej poczytać w danej linii lotniczej, jakie warunki powinien spełniać kontener dla psa. Ilu przewoźników, tyle różnych zasad.
 • Miękkie torby dla psów – bardzo często zabiera się je ze sobą na lato, np. na rower. Miękka torba może również służyć do przenoszenia psa. Z tego rodzaju toreb zazwyczaj korzystają właściciele najmniejszych ras psów. Niektóre torby tego typu przypominają swoim wyglądem budę dla psa. Miękki materiał dodatkowo wzmocniony jest w nich stelażem.
 • Kosze wiklinowe – również mogą pełnić rolę torby dla psa, którą podepniesz chociażby pod swój rower. Jeżeli pies waży maksymalnie do 10 kg, kosz wiklinowy będzie znakomitym sposobem na przewożenie czworonoga. Warto dodać, że wiklinowy transporterek może być nie tylko środkiem transportu dla psa, ale i bardzo wygodnym legowiskiem w domu.

Polecane rodzaje toreb dla psów – wybrane modele

Wśród popularnych modeli toreb i transporterów dla psów można wyróżnić kilka rekomendowanych. Oto lista najbardziej znanych i polecanych toreb dla psów, które odpowiednie będą do różnych okoliczności przewożenia czworonoga, ale też jego wielkości i wymagań.

ikona podziel się Przekaż dalej