Miski dla psa – które miski dla piesków są najlepsze?

Co powinna mieć każda miska dla małych i dużych psów?

Większość hodowców uważa, że najbardziej bezpieczną miską jest ta wykonana ze stali nierdzewnej. Tego typu miseczki są bardziej wytrzymałe, odporne na zniszczenia i łatwe do umycia. Równie dobrym wyborem okazuje się miska ceramiczna. Przy wyborze miski dla psa należy kierować się nie tylko jej jakością, ale też przeznaczeniem. Musisz określić, czy miska będzie służyła do wody lub do jedzenia karmy suchej bądź mokrej. Należy też pamiętać o jej wielkości – duża miska nie zawsze będzie odpowiednia dla psów najmniejszej rasy. Dobre psie miseczki muszą być:

  • z podstawką gumową (by miska się nie przesuwała),
  • dopasowana do psa (dobrze sprawdzają się miski regulowane).

Bardzo ważne jest, by miski myć. Nie można dopuszczać do sytuacji, gdy pies je z brudnej miski. Żadne zwierzę nie będzie zadowolone z faktu spożywania pokarmu albo picia wody z zanieczyszczonego naczynia. Wbrew pozorom, zabrudzona miska skutecznie psuje humor czworonogów.

O czym pamiętać w przypadku misek dla psów?

Niezwykle ważne jest, by oddzielać wodę od pożywienia dla psów. Przypadkowo, jedzenie może bowiem wylądować w wodzie, zanieczyszczając ją. Z tego też względu, coraz więcej hodowców odradza podwójne miseczki dla czworonogów – gdzie w jednej części jest woda, a w drugiej sucha lub mokra karma. Mimo wszystko bardzo ważne, byś oddzielił psie jedzenie od wody. Każdego dnia powinieneś uzupełniać wodę w odpowiedniej miseczce, a także myć je po wykończeniu karmy przez psa. Miskę z wodą także powinno się codziennie wymieniać.

Staraj się nie ustawiać psu misek z jedzeniem czy wodą w ciągach komunikacyjnych. Powinien móc w spokoju zjeść posiłek, nienarażony na hałasy i ciągłe „krążenie” wokół domowników. Nie stawiaj też misek w miejscach narażonych na przeciągi i nie przeszkadzaj psu w trakcie spożywania posiłku. Jeżeli masz dwa psy postaraj się, by każdy z nich miał swoją osobistą miseczkę. Dobrej jakości miski znajdziesz w sklepie Fajny Zwierzak obok produktów takich, jak klatka dla psa czy pasy dla psa do samochodu.

Które miski dla psa warto kupić? Polecane modele i producenci

Plastikowa miska dla psa

Jednym z najbardziej popularnych rodzajów misek dla psów są oczywiście plastikowe. Nic w tym dziwnego zwłaszcza, że plastikowe miseczki dla psów są najtańsze i najbardziej dostępne – można dostać je w każdym sklepie zoologicznym, a często nawet i w dużych marketach. Mimo ich powszechnej dostępności, nie są to szczególnie rekomendowane miski dla psów. Plastik bardzo szybko nasiąka zapachem karmy, więc nie każdy pies będzie później chętnie z takiej miski jadł – zwłaszcza wybredny pupil. Plastikowe miski dla psa mają to do siebie, że szybko się niszczą i rysują, a w powstałe zarysowania wchodzą szkodliwe bakterie. W dodatku, nie jest to koniecznie najlepsze rozwiązanie dla nieporadnego szczeniaka, który może szurać miską po ziemi, przewracając co chwila jej zawartość.

Plastikowa miska ma jednak również swoje zalety. W przeciwieństwie do np. misek szklanych lub ceramicznych, plastik nie ma szans na stłuczenie się i wyszczerbienie, więc wydaje się nieco bezpieczniejszy od takowych misek. Jak już wspominaliśmy, plastikowe miski są również tańsze od innych – tak więc, praktycznie każdy właściciel będzie mógł sobie na nie pozwolić. Jeżeli koniecznie chcesz zdecydować się na plastikową miskę zwróć uwagę na to, by była to miska odpowiednio duża dla psa i jak najlepszej jakości. Tanie miski z plastiku często tworzone są z tworzywa, które jest mieszanką zagrażających życiu psu toksyn – zwłaszcza, gdy przegryzą miskę. Oto kilka polecanych modeli plastikowych miseczek:

Metalowe miski dla psów

Jest to jeden z najbardziej praktycznych rodzajów misek dla psów. Bardzo często tego rodzaju miski są z podstawką antypoślizgową. Regulowane miski metalowe są dobre dlatego, że pies nie będzie miał jak przesuwać nimi po podłodze, a więc zwiększy się komfort spożywania pokarmów i jednocześnie bezpieczeństwo czworonoga w trakcie posiłku – zwłaszcza szczeniaka, np. małego yorka. Metalowe miski dla psa można łatwo czyścić. Przy okazji, miski są całkowicie odporne na kruszenie się, ale i jakiekolwiek zniszczenia. Warto pamiętać również o tym, że często lepiej komponują się z pomieszczeniem – co ważne może być dla osób, którym zależy na designie mieszkania.

Co jeszcze przemawia za kupnem stalowych misek? Nie przesiąkają zapachami, jak w przypadku misek plastikowych. Metalową miskę wystarczy przepłukać i przetrzeć, by znów nadawała się do użytku. Poza tym, nie stłucze się i nie stanie się tym sposobem zagrożeniem dla psa. Oto kilka popularnych rodzajów metalowych misek dla psów:

Ceramiczne miski dla psów

Podobnie do metalowych, miski te są stabilne i ciężkie. Porcelanowe miski to dobra opcja do domu, jednak niekoniecznie idealna do podróży – podobnie, jak szklana miska. Waga misek pozwala im na stanie w jednym miejscu, więc pies nie będzie mieć szans na jej przesunięcie. Jednak małe psy często rozrabiają, co może skończyć się potrąceniem miski. Ceramiczna miska może się wówczas rozbić, stanowiąc zagrożenie dla czworonoga. Jej plusem jest jednak fakt, że szybko możesz ją umyć. Miska ceramiczna nie będzie uczulać, a także nie wpłynie chociażby na zmianę smaku wody. Jej wadą czasami okazuje się jednak cena. W porównaniu do innych rodzajów misek, porcelanowe czasami kosztują naprawdę sporo – choć tutaj wiele zależy od konkretnego producenta. Jednak, z całą pewnością porcelanowe miski pięknie prezentują się w każdym pomieszczeniu i będziesz mógł dopasować je do dowolnej aranżacji mieszkania. Oto kilka polecanych misek dla czworonogów:

Szukasz niezwykle aromatycznych i wysokomięsnych smakołyków dla psów?

Przetestuj, jak bardzo smakowite są przysmaki Carnilove Meat Jerky! Aż 90% zawartości mięsa, bez zbóż i zbędnych dodatków, a do tego z niezwykle wygodnym dzieleniem również na mniejsze kawałki, idealne do treningów i szkolenia!

Sprawdź!

Miski dwukomorowe na stojaku

Podwójne miski plastikowe nie są najlepszym wyborem. Niektórzy jednak uwielbiają tego typu modele misek. Chcąc zachować ich wysoką jakość, stawiają na podwójne miski ze stojakiem, jednak wykonane ze stali nierdzewnej. Stojak pełni funkcję stabilizatora, będąc przeznaczony raczej dla większych ras psów. W miskach na stojakach możesz podawać swojemu psu zarówno wodę, jak i pożywienie w postaci suchej lub mokrej karmy. Powinieneś jednak zadbać o to, by stojak był stabilny. Miski tego typu sprawdzą się nie tylko, gdy masz dużego psa. Mogą one stać się udogodnieniem również dla starszych lub schorowanych czworonogów.

Szczeniaczek jedzący z miski dla psa na podwyższeniu, a także najlepsze miski dla psów krok po kroku, zastosowanie oraz rodzaje
Miski dla psa TOP - najlepsze miski dla psa, rodzaje, ceny i zastosowanie

Przy miskach na stojakach ważne jest, by posiadały one możliwość regulacji stojaka. Co przemawia za kupnem misek ze stojakiem? Łatwość czyszczenia miseczek, które można wyjmować, myć pod bieżącą wodą lub wyparzać. W dodatku, stojak znacznie ułatwi spożywanie karmy i picie wody psom starszym i chorym, dzięki czemu nie będą musiały one nadmiernie napinać szyi, a także odciążą swoje stawy. Oto kilka polecanych modeli misek na stojaku:

Automatyczne miski– dozownik na karmę dla psa

Ostatnią naszą propozycją jest dozownik na karmę dla psów, który często można samodzielnie programować. Zadaniem takiej miski będzie automatyczne dozowanie karmy, co sprawdzi się w przypadku gdy planujesz wyjść z domu np. na kilkanaście godzin. Co ciekawe, niektóre dozowniki umożliwiają również nagrywanie głosu właściciela, przypominającego psu o porach karmienia. Pracujesz dużo? Dozownik na karmę może okazać się świetnym rozwiązaniem zwłaszcza, gdy w domu masz małego yorka lub innej rasy psa. Gdy psiak podejdzie, miska się otworzy i zamknie w momencie, gdy pies od niej odejdzie. Oto kilka popularnych dozowników na karmę:

Wszystkie rodzaje opisanych misek dla psów możesz kupić w sklepie Fajny Zwierzak, w okazyjnej cenie. Oprócz nich, w asortymencie sklepu znajdziesz również inne gadżety dla psów takie, jak klatka dla psa, legowisko, szelki, pasy dla psa i zabawki.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 94.5% czytelników artykuł okazał się być pomocny