Czy ubrania dla psów są niezbędne?

Dla części psów wskazane jest noszenie ubranka, ponieważ niektóre osobniki nie są przystosowane do życia w klimacie, jaki panuje w Polsce. Dotyczy to zarówno psów małych, jak i tych średnich czy dużych. Psy pozbawione podszerstka bardzo szybko się przeziębiają. To samo dotyczy psów, które są łyse. Ubranie zalecane jest także przy psach bardzo młodych (szczeniakach), schorowanych i starszych.

Nawet psy, które mają podszerstek, mogą nie przepadać za wychodzeniem na dwór w czasie mrozów. Wtedy z pomocą przychodzą ciuchy dla psów. Z kolei zwierzę, które ma cienką okrywę włosową, ale jest bardzo energiczne, w zasadzie nie potrzebuje ubranka, ale warto mu je zakładać przynajmniej na początku spaceru. Przeciwdeszczowe można zakładać psom, które mają podszerstek i są w sile wieku. Ubiera się m.in. yorki, jamniki, mopsy, amstaffy, charty, buldożki francuskie.

Nie należy zmuszać piesków do noszenia ubrania. Zapoznanie z wybranym ciuszkiem powinno przebiegać spokojnie. Trzeba dać psu czas, aby się do niego przekonał. Na początek warto zacząć tylko od pokazania ubranka i nagrodzenie psa za spokojne obwąchanie. To pozytywne skojarzenie należy utrwalić kilka razy. Za pierwszym razem można ubrać psa tylko na kilka minut, a z każdą kolejną próbą należy wydłużać czas. Kiedy pies przyzwyczai się do ubrania, można wyjść z tak ubranym osobnikiem na spacer. Jeśli planujesz zakupy dla swojego pupila, sprawdź ubranka dla psów w atrakcyjnych cenach.

Kubraczek czy płaszcz przeciwdeszczowy dla psa – co wybrać?

Ciuchy dla psa są różne. Zanim zdecydujesz się na jedno z nich, musisz wiedzieć, że ubranie powinno być dopasowane. Dla szczeniaczków nie można kupować ubrań większych, które może będą dopasowane, gdy te dorosną, ponieważ nie będą zatrzymywały ciepła. Z kolei te za małe będą utrudniały ruchy pieska, a także mogą pojawić się otarcia, które skutecznie zniechęcą psa do spacerów w ubranku.

Najlepsze ubranie dla pieska to:

  • kurtka przeciwdeszczowa,
  • sweter,
  • bluza,
  • płaszczyk zimowy.

Polecane akcesoria dla psów - sprawdź je!

Powinieneś sprawdzić trzy następujące wymiary: obwód szyi, obwód klatki piersiowej i długość ciała psa. Z kolei rodzaj ubranka zależy od sytuacji, w jakiej ten będzie zakładany. Zimowe ciuszki to przede wszystkim te ocieplane. Mogą być także wodoodporne, jak np. płaszcz przeciwdeszczowy dla psa. Jednak częściej można znaleźć kurtkę przeciwdeszczową, która wykonana jest z przewiewnej siateczki i kurtkę zimową która ma kilka warstw i dobrze ociepla. Sweter lub bluza nadają się na chłodne, ale suche dni. Nie można ubierać ich na deszcz, ponieważ szybko nasiąkają wodą. Jeśli szukasz więcej inspiracji, sprawdź także ten artykuł z TOP 5 ubranek dla psa.

Ciuchy dla psa – co warto wiedzieć?

Niektóre ubrania (np. kurtka, bluza) mogą mieć kaptur, ale część psów nie będzie chciała w nich chodzić. Ograniczają widoczność, która dla psa jest bardzo ważna. Jeśli twój pies będzie się czuł niekomfortowo w ubraniu z kapturem, nie warto go zmuszać do chodzenia w nim.

Pies w odblaskowej pomarańczowej kurtce, a także informacje, jakie cuchy dla psa sprawdzają się najlepiej
Najlepsze ciuchy dla psa krok po kroku, czyli co wybrać, ceny, rodzaje, modele, wzory, kolory

Część ubrań ma wszyte odblaskowe elementy, ale jeśli często poruszamy się przy drogach, warto zakupić dla psa kamizelkę odblaskową. Ubrania dla szczeniaczków lub małych psów mogą być z szelkami, ale właściciele większych psów zwykle wolą korzystać z własnych. Niektóre ciuszki mają wykonane specjalne otwory na szelki, a jeszcze inne mają naszyte na grzbiecie zapięcie do smyczy.

Niezależnie od tego, czy zimowe czy nie, zazwyczaj to ciuszki dla szczeniaka i małych psów są tańsze od tych dla dużych. Łatwiej też je kupić. Zazwyczaj właściciele naprawdę dużych psów decydują się na ubranka szyte na miarę.

Za płaszczyk na zimę trzeba zapłacić ok. 150 zł, a za kurtkę ok. 70 – 100 zł. Z kolei kurtka dla średniej wielkości psa kosztuje ok. 170 zł. Najdroższy jest komplet dresowy, bo jego cena wynosi ok. 230 zł (dla małego psa). Cienkie sweterki mogą być tanie. Ich cena zwykle zaczyna się od 40 zł. Jednak te już nieco grubsze i wykonane z lepszych materiałów mogą kosztować nawet 80 – 100 zł. Za bluzę trzeba zapłacić ok. 120 – 190 zł, ale niekiedy można trafić na oferty za 30 – 90 zł.

Istnieją różne ubranka dla psów. Kurtki mogą być przeciwdeszczowe lub zimowe (niektóre sprawdzają się w obu sytuacjach), z kolei bluzy i sweterki nadają się tylko na suche dni. Ciuszki zalecane są dla psów, które mają cienką okrywę włosową (są pozbawione podszerstka) lub wcale nie mają sierści. Ubranka warto zakładać również zarówno młodszym, jak i starszym psom, a także tym schorowanym. Psa należy oswoić z ubrankiem, zanim wyjdzie się z ubranym psem na dwór. Na początku należy nagradzać go za każde spokojne obwąchanie ciuszka, aby w ten sposób zbudować pozytywne skojarzenie.

ikona podziel się Przekaż dalej