Popularne gry dla psów – sprawdź TOP 3 gry dla pieska

1. Łamigłówka dla psa

Jedną z najbardziej popularnych tego typu zabawek jest gra edukacyjna Trixie Flower Tower. Akurat ta konkretna zabawka składa się z 4 pięter oraz 6 stożków. Znajdują się na nich zagadki dla piesków, które pobudzają ich zmysły. Możesz jako zabawę zaproponować mu np. utrudnione zadanie, by zdobyć ulubioną przekąskę ze stożka. Stożki, które mają za zadanie trzymać pokrywę, odpowiadają za stopniowe podnoszenie trudności zabawy. Jak dokładnie bawić się ze swoim pupilem? Wystarczyć ulubione łakocie psa schować w wybranych wieżach. Pupil, metodą prób i błędów, będzie musiał dostać się do smakołyków, a następnie je zjeść. Jest więc to zabawa, łącząca karmienie z pobudzaniem zmysłu węchu u psów. Czworonóg będzie musiał dobrze kombinować, by dostać się do przysmaku. Czego uczy ta wyjątkowa gra? Otóż:

  • treningu węchowego,
  • treningu intelektualnego,
  • zwiększenia motywacji u psa,
  • treningu komend typu „szukaj”,
  • rozwijania się więzi na linii pies-człowiek.

Możesz zmieniać smakołyki, by w pewnym sensie wymuszać na psach chęć zabawy. Niech będą to różne smaczne kąski, które pies będzie musiał odnaleźć. Zmieniając przysmaki, gry dla psów tego typu będą jeszcze bardziej atrakcyjne i mobilizujące zwierzęta do działania. Flower Tower jest grą dobrą również dla dzieci, które chcą zintegrować się z psem. Wydaje się to prosta zabawka, ale za to bardzo angażująca wszystkie zmysły czworonoga. Pamiętaj jedynie o tym, że tresowanie psa przy pomocy takich gier wymaga nie tylko cierpliwości, ale też bycia systematycznym. Pozytywne szkolenie przyniesie pozytywne rezultaty po warunkiem, że nie przestaniesz być regularny.

2. Pluszowa maskotka

Jedną z uwielbianych zabawek, zwłaszcza przez młode psiaki, jest pluszowa owca Trixie. To zabawka przeznaczona dla małego pieska, który dopiero odkrywa świat. Oczywiście, pluszowa owieczka o wielkości ok. 30 cm nada się idealnie także dla dużych czworonogów, które uwielbiają się bawić. To jeden z najlepszych sposobów na bliską integrację z pupilami. W środku maskotki znajdują się piszczałki, ale też grzechotki. Bawiąc się maskotką wspólnie z psiakiem, z całą pewnością będziesz mógł zbliżyć się do czworonoga.

Zabawka działa na psa pobudzająco, ingerując w różne jego zmysły. Pluszowa owieczka wywiera na psach świetne wrażenie, wydając z siebie zabawne dźwięki (grzechotanie, piszczenie). Właśnie to pobudza większość psiaków do wspólnej zabawy. Pupil będzie podnosił owieczkę, potrząsał nią, przyciskał i nosił ze sobą. Szybko przekonasz się, że stanie się jego nieodłącznym towarzyszem dnia. Z taką zabawką żaden szczeniak nie będzie się nudzić! Poza tym, pluszową owieczką mogą się bawić również dwa psiaki, w tym samym czasie. Pluszową owieczkę Trixie znajdziesz w sklepie Fajny Zwierzak, w bardzo atrakcyjnej cenie. Oprócz zabawnych gadżetów dla psów, w asortymencie sklepu znajdziesz także poidło dla psa, basen dla psa lub ciuchy dla psa.

Poszukujesz smakowitej karmy dla swojego wybrednego psa?

Poznaj linię pełnoporcjowych karm Carnilove True Fresh, która oparta jest wyłącznie na świeżym mięsie! Mnogość wariantów pozwoli na idealne dopasowanie do Twojego psa! Postaw na wysoką jakość i smakowitość każdego posiłku!

Sprawdź!

Najlepsze gry dla psów – zobacz, w co lubią się bawić czworonogi

3. Logiczne wieże

Hodowcy bardzo polecają interaktywną więżę dla psów, jaką jest Gambling Tower Trixie. Jest to logiczna gra dla psów, która pozytywnie wpłynie na rozwój jego inteligencji, a także pobudzi zmysł węchu. Wieża wyposażona została w dwa poziomy trudności. Po ukończeniu zadania, pies zostanie poczęstowany przysmakami – to nimi należy wypełnić bowiem Gambling Tower. W wieży znajdują się puste kręgle, które należy odczepić i wypełnić psimi smaczkami. Jeżeli pies będzie dobrze radził sobie z poszukiwaniami przysmaków, możesz zwiększać mu poziom trudności, jeszcze bardziej stymulując zmysły.

Gra logiczna dla psa, a także inne gry i zabawy dla psów - w co bawić się ze swoim psem
TOP 3 gry dla psów, czyli w co bawić się ze swoim psem - zastosowanie, rodzaje zabawek

Co ciekawe, do każdej takiej zabawki producent dołącza specjalny zeszyt z ćwiczeniami. Znajdują się w nim propozycje trików oraz ćwiczeń, które pies będzie mógł wykonywać. Z całą pewnością, jest to gadżet warty uwagi, który zaciekawi każdego czworonoga.

Pamętaj, że…

Ciuchy dla psa, legowisko, basen dla psa, dobrej jakości smycz bądź poidło dla psa to nie wszystko, czym obdarować możesz swojego pupila. Odpowiednio dobrane zabawki pozwolą mu bowiem rozwijać się, a także zachować dobrą kondycję – zarówno fizyczną, jak i psychiczną. Warto pamiętać też o regularnej zabawie ze swoim psem, by umocnić więzi między czworonogiem, a jego opiekunem.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 91.8% czytelników artykuł okazał się być pomocny