Yorkshire terrier w fryzurze azjatyckiej

Wielu miłośników psów wybiera krótkie fryzury dla pieska. Jest to związane z większą praktycznością i mniejszą kłopotliwością z pielęgnacją psów. Nasz yorkshire terrier może posiadać fryzurę w stylu azjatyckim. Jest to krótkie i bardzo modne uczesanie, idealne na lato.

Zdjęcia i galeria fotografii z salonów groomerskich prezentują wiele yorków w fryzurach azjatyckich. Jest to modne rozwiązanie dla miniaturek i psów o średniej wielkości. Strzyżenie krótkie odbywa się tu przy pomocy maszynki z krótką nasadką dystansową. Tułów pieska jest jednolicie, krótko przystrzyżony. Włos na łapkach pieska obcina się nożyczkami lub maszynką ze znacznie dłuższą nasadką dystansową. Dzięki temu yorki osiągają ciekawe proporcje swojego ciała.

Modne, krótkie fryzury w stylu japońskim obejmują też króciutkie przycięcie pyszczka. Zdjęcia psów miniaturek prezentują tu pieska o nieco zaokrąglonej kufie. Jest to celowe działanie, mające na celu wydobycie ciekawych efektów wizualnych. Ciekawostką wśród fryzur japońskich są też dłuższe włosy na ogonie. Ich obcinanie wykonujemy na dowolną długość, pasującą do reszty fryzury. Yorki wymagają przycinania włosów na uszach. Galeria salonów groomerskich zazwyczaj przedstawia zdjęcia yorków z obciętymi włosami na uszach na 1/3 wysokości. Dzięki temu Yorkshire terrier posiada modne kształty, typowe dla szpica.

Fryzury dla yorka w stylu japońskim nadają się zarówno dla psów, jak i dla suczki. Wśród fryzur dla psów dominuje krótkie strzyżenie na głowie. Najważniejsze jest tutaj pełne odsłonięcie oczu. Suczki yorki posiadają nieco szerszy katalog fryzur. Ciekawie prezentuje się katalog fryzur z dłuższym włosem na głowie. Włos yorków nadaje się do zaplatania kucyków i wiązania ozdobnych kokardek.

Strzyżenie yorka - fryzury dla yorka w stylu misia

Pies rasy yorkshire terrier może też nosić fryzury na tak zwanego misia. Jest to kolejne modne rozwiązanie, dzięki któremu większość yorków przypomina młodego szczeniaczka. Katalogi z salonów groomerskich prezentują tu efektownie wyglądające zdjęcia samca i suczki. Warto bowiem pamiętać, że tego typu strzyżenie jest rozwiązaniem bardzo uniwersalnym.

Fryzury dla yorka w stylu na misia wykonuje się przy pomocy maszynki z nieco dłuższą nasadką dystansową. Najważniejszą zasadą będzie zapewnienie odpowiednich zaokrągleń fryzury. Obcinanie końcówek włosów na łapkach, uszach i pyszczku wykonujemy nożyczkami, stosując się do zasad zaokrąglania kształtów ciała.

Fryzura na szczeniaczka czy na misia przeważnie nie obejmuje długiego włosa na czubku głowy. Przez to zdjęcia suczki i psa samca wyglądają bardzo podobnie. Uszy można przyciąć z zachowaniem nieco bardziej zaokrąglonego kształtu, co jeszcze bardziej upodobni dorosłego psa do szczeniaczka.

Polecane karmy dla psów - sprawdź ceny!

Obcinanie miniaturek obejmuje także nadanie odpowiedniego kształtu ogona. Strzyżenie przeprowadzamy tu nożyczkami, zapewniając jak największe wrażenie objętości. Ogon samca czy suczki w fryzurze typu na misia czy na szczeniaczka nie może posiadać włosów o zbyt dużej długości. Jeśli szukasz więcej inspiracji, sprawdź także ten artykuł z poradami, jak obciąć yorka.

Pies yoork w fryzurze koreańskiej

Pies z rodziny yorków, maltańczyków czy shih tzu może też nosić modne fryzury w stylu koreańskim. Tego typu uczesanie nadaje się zarówno dla psa samca, jak i dla suczki. Galeria i katalog fryzur typu korean style mogą dać nam wiele interesujących pomysłów na strzyżenie szczeniaczka czy dorosłego psa.

Strzyżenie w stylu koreańskim wykonujemy maszynką z króciutką nasadką dystansową (przeważnie do 6 mm). Równomiernie strzyżemy nią cały tułów i nasadę łap. Króciutko przystrzyżony pies wygląda na nieco mniejszego niż większość miniaturek w fryzurach na misia. Przełamanie krótkiej szaty stosujemy na łapkach, zostawiając włos o znacznie większej długości. Pies powinien posiadać tu włos, którego długość równomiernie poszerza się ku dolnym partiom łap. Ich kształt będzie nieco teraz przypominał trójkąt.

Strzyżenie yorkshire terriera, modne uczesanie
Jaki fryzury dla yorka warto wybrać, by łączyły modę i wygodę dla pupila

Charakterystyczną cechą stylu koreańskiego jest też krótkie przystrzyżenie pyszczka. Galeria fotografii uwidacznia tu fryzury o delikatnie zaokrąglonych kształtach kufy. Włos musi być mocno podcięty od góry i od dołu, po bokach pyszczka nieco dłuższy, co pozwala na uzyskanie ciekawego efektu optycznego. Ważnym elementem takiej fryzury jest też uwidocznienie oczu. Włosy nad oczkami mogą być luźno spięte lub przystrzyżone. Z kolei włos na uszach przycinamy w sposób charakterystyczny dla yorkshire terrierów.

Fryzura dla yorka w stylu koreańskim czy japońskim wygląda bardzo efektownie i okazuje się modnym rozwiązaniem. Będzie dobra dla pupili, które nie wymagają stosowania butów ochronnych. W niektórych przypadkach należy jednak zakładać odpowiednie buty dla yorka. Dłuższy włos na łapkach może się wtedy kołtunić i okazać się trudny do utrzymania.

Buty dla yorka – czy są konieczne?

W ofertach sprzedaży znajdziemy różnorodne buty dla yorka. Ich zastosowanie jest nadal kwestią dość kontrowersyjną, która dzieli środowisko miłośników psów. Buty dla yorka nie będą potrzebne, jeśli pies porusza się po pozbawionym soli drogowej terenie. Niestety w większych miastach nie zawsze mamy taką możliwość.

Sól drogowa może ranić wrażliwe opuszki łap naszego pupila. W tym przypadku buty dla yorka mogą okazać się skuteczną ochroną, gwarantującą bezpieczny spacer w dowolnych warunkach pogodowych. Jednak występujące w ostatnich latach coraz łagodniejsze zimy sprawiają, że buty dla yorka nie cieszą się zbyt dużą popularnością.

ikona podziel się Przekaż dalej