Modne fryzury na zimę i na lato – od czego zacząć?

W niemal każdym salonie groomerskim znajduje się galeria, zawierająca zdjęcia psów rasy shih tzu. Znajdziemy w niej wiele interesujących, a niekiedy i bardzo praktycznych rozwiązań na lato i na zimę. Pamiętajmy, że modna fryzura dla szczeniaka czy dorosłych psów powinna być przede wszystkim wygodna i zapewniająca komfort podczas spacerów.

Modna fryzura na lato może zostać wykonana przy użyciu maszynki z krótką nasadką dystansową. Będzie to uniwersalne uczesanie zarówno dla psów, jak i dla suczki. Chcąc obciąć psa na lato, pamiętajmy, że fryzury nie mogą być zbyt krótkie. Zbyt krótkie strzyżenie sprawi, że pies nie będzie chroniony przed działaniem intensywnych promieni słonecznych. Dlatego galeria ze zdjęciami fryzur przeważnie prezentuje strzyżenie na minimum 6 milimetrów.

Fryzury dla shih tzu na zimę będą jeszcze nieco dłuższe. Pamiętajmy, że dorosły pies i szczeniak rasy shih tzu posiada podszerstek, który jest naturalnym izolatorem termicznym. Zbyt krótkie strzyżenie psa na zimę może doprowadzić do szybkiego wychładzania organizmu. Chcąc obciąć w ten sposób psa, musimy liczyć się z koniecznością zakładania ciepłych ubranek ochronnych. Dlatego modna fryzura na zimę zazwyczaj obejmuje strzyżenie nasadką na minimum 9-16 mm. Nadal są to fryzury krótkie, jednak umożliwiają ogrzewanie psa naturalnym podszerstkiem.

Top 1 – psie fryzury dla shih tzu w stylu koreańskim

Fryzura w stylu koreańskim jest bardzo modna wśród miłośników shih tzu, maltańczyków czy yorków. Tego typu strzyżenie pasuje zarówno dla suczki, jak i dla psów. Galeria zdjęć z salonów groomerskich przedstawia tu szczeniaki i dorosłe psy z krótko wygolonym tułowiem oraz znacznie dłuższym włosem na łapach, ogonie i uszach.

Modna fryzura w stylu koreańskim obejmuje też króciutkie strzyżenie pyszczka. Wykonuje się je odpowiednio dobranymi nożyczkami (np. o zaokrąglonym kształcie, co pozwala na uzyskanie idealnych proporcji). Suczki noszą dodatkowo efektowne fryzury na czubku głowy. Pozostawione w tym miejscu modne, długie włosy można spinać za pomocą kokardek i tworzyć ciekawe fryzury dla shih tzu. Dużą popularnością cieszą się tak zwane top knoty.

Psie fryzury w stylu koreańskim można dopasować do typu budowy szczeniaka oraz dorosłych psów. Fryzura jest dość modna, przez co cena za wizytę w najlepszym salonie groomerskim może niekiedy okazać się dość wysoka. Galeria fryzur, przedstawiająca zdjęcia najlepszych fryzur w stylu koreańskim prezentuje nam shih tzu o wyjątkowym wyglądzie. Pamiętajmy jednak, że takie strzyżenie najlepiej sprawdza się na lato. W sezonie zimowym warto obciąć włosy na tułowiu na nieco większą długość. A może zainteresuje cię także ten artykuł o czarnym shih tzu.

Top 2 – psie fryzury w stylu na misia

Modna fryzura typu na misia sprawdza się w przypadku większości shih tzu. Są to też modne fryzury dla yorka i maltańczyka. Galeria ze zdjęciami fryzur na misia prezentuje nam dorosłe psy, które wyglądają zupełnie jak szczeniak lub pluszowa maskotka. Warto wiedzieć, iż są to bardzo modne psie fryzury, zapoczątkowane u szpiców miniaturowych.

Zdjęcia psów we fryzurach na misia prezentują średnią długość futra. Pies może być obcięty maszynką, jednak równie popularne jest tu strzyżenie nożyczkami. Fryzura pasuje do niemal każdej rasy, zarówno dla pieska jak i suczki. Dzięki odpowiedniemu obcięciu włosa na pyszczku i uszach możemy sprawić, że dorosły pies będzie mocno przypominał małego szczeniaka. Wystarczy zachować odpowiednie proporcje i upewnić się, że włos nie został obcięty zbyt krótko.

Modne fryzury typu na misia sprawdzają się zarówno na zimę, jak i na lato. Suczki zazwyczaj nie posiadają tu kokardek, przez co fryzura wygląda dość uniwersalnie. Psie fryzury na misia mogą też niekiedy posiadać strzyżenie na irokeza. Jednak jest to znacznie mniej popularne rozwiązanie, obejmujące przeważnie uczesania dla piesków.

Top 3 – a może bardziej odważne psie fryzury z irokezem?

Strzyżenie psów z irokezem nie cieszy się tak dużą popularnością, jednak gotowa fryzura okazuje się wyrazista i dość charakterystyczna. Galeria ze zdjęciami fryzur na irokeza zazwyczaj prezentuje dorosłe psy rasy shih tzu. Irokez nie sprawdza się w przypadku suczki i małego szczeniaka.

Fryzury dla shih tzu z irokezem mogą być krótkie lub półdługie. Charakterystyczny irokez na głowie sprawia ciekawe wrażenie wizualne i nie stanowi dla psa żadnego dyskomfortu. Może to być ciekawa opcja dla osób, które nie do końca wiedzą jak obciąć psa i chcą wyróżnić swojego pupila. Ocena fryzur z irokezem jest zazwyczaj dość wysoka, jednak tego typu strzyżenie rasy należy do bardziej odważnych.

Polecane karmy dla psów - sprawdź ceny!

Pies rasy shih tzu na niebiesko drewnianym tle, a także fryzury dla shih tzu i strzyżenie psa
Strzyżenie oraz ciekawe fryzury dla shih tzu, czyli zdjęcia i galeria z fryzurami

Strzyżenie samodzielne kontra salon groomerski

Omawiając fryzury dla shih tzu, nie można pominąć kwestii miejsca strzyżenia. Niektórzy właściciele długowłosych czworonogów chętnie korzystają z usług salonów groomerskich, inni wykonują strzyżenie w zaciszu własnego domu. Oba rozwiązania posiadają własne atuty i mankamenty.

Osoby decydujące się obciąć psa w salonie groomerskim mają szerokie możliwości wyboru fryzur. Dobry groomer dopasuje fryzurę do konkretnego psa, pomoże w zakresie pielęgnacji czy w wyborze kosmetyków. Zaleca się, by szczeniak przybył na wizytę zapoznawczą już po odbyciu cyklu szczepień. W ten sposób zapozna się z zapachami salonu, narzędziami, co przełoży się na mniejszy stres podczas właściwego obcinania. Cena wizyty zapoznawczej jest zazwyczaj bardzo atrakcyjna.

Dorosłego psa lub szczeniaka możemy też obciąć samodzielnie. Do tego celu potrzebna nam będzie dobra maszynka i nożyczki fryzjerskie. Entuzjaści takiego rozwiązania wskazują na mniejsze zestresowanie pupila. Dużym plusem może być też sama cena. Pamiętajmy jedynie, że cena zakupu dobrej jakości sprzętu, mogącego dobrze obciąć szczeniaka lub dorosłego psa, może okazać się dość wysoka. Cena samej, dobrej jakości maszynki bezprzewodowej do użytku domowego często sięga kwoty ponad 600 zł. Jest to kwota, która zwraca się po kilku do kilkunastu strzyżeniach.

Samodzielnie tworzone fryzury dla shih tzu mogą urzekać oryginalnym wyglądem i nietypowymi rozwiązaniami. Trzeba jednak pamiętać, że nienauczony pielęgnacji szczeniak może się wyrywać, co utrudnia odpowiednie strzyżenie. Dlatego tworząc krótkie czy średnie fryzury, należy powoli przyzwyczajać pupila do pielęgnacji. Wykonanie idealnej fryzury będzie wymagało czasu oraz większej wprawy. Dlatego samodzielne strzyżenie shih tzu jest rozwiązaniem dedykowanym dla osób, które mają dostatecznie dużo czasu na naukę pupila, nie boją się nowych wyzwań i są w stanie wykonać strzyżenie w sposób bezpieczny dla swojego psa. W pozostałych przypadkach pozostaje nam skorzystanie z oferty salonów groomerskich. Na szczęście jest to coraz popularniejsza branża, a dobre salony znajdziemy w niemal każdym mieście.

ikona podziel się Przekaż dalej