Ranking – najładniejsze psy świata

Duże czy małe? Włochate czy bez sierści?

Wszystko zależy od indywidualnego punktu widzenia. Jeśli ktoś lubi małe i białe pieski, może mu się spodobać Coton de Tuléar, West Highland White Terrier lub maltańczyk. Z kolei osoba, która woli pieski cięższe i większe, może zdecydować się na Tosa Inu, doga niemieckiego lub owczarka kaukaskiego. Często to psy, które nie są rasowe, przyciągają nasz wzrok.

Na całym świecie istnieją różne rasy, a każda zachwyca w inny sposób. Najładniejsze psy to zarówno te małe, jak i średnie czy duże. Część z nich ma sierść krótką, a część długą. Jedne wymagają czasochłonnej pielęgnacji, podczas gdy inne wystarczy wyczesywać raz w tygodniu.

Przy wyborze psa kwestia wizualna nie jest najważniejsza. Rozsądniej jest wybierać psa pasującego do naszego trybu życia. Niektóre psy nie są zalecane dla osób, które większość czasu spędzają na kanapie. Z kolei inne są trudne w ułożeniu i należy poświęcić znaczną ilość czasu na ich tresurę.

TOP 10 – nasz ranking najładniejszych psów

Na naszej liście znalazły się takie rasy jak:

  • Border Collie
  • Welsh Corgi Pembroke
  • Owczarek niemiecki
  • Dalmatyńczyk
  • Golden retriever
  • Owczarek szetlandzki (sheltie)
  • Husky syberyjski
  • Owczarek kaukaski
  • Beagle
  • Cocker spaniel

W rankingu znalazły się rasy psów, które można kupić w Polsce. Jednocześnie są to najpiękniejsze psy świata. Wybierając pieska, należy zwrócić uwagę na parę rzeczy. Przede wszystkim hodowla z naszego kraju powinna przynależeć do ZKwP.

Szczenięta mogą opuścić hodowlę, gdy skończą 8 tygodni. Obowiązkowo muszą być zaszczepione, odrobaczone i zaczipowane. W dniu odebrania psa otrzymuje się jego metryczkę, dzięki której można wyrobić rodowód psa.

Zdjęcia, opis – jak wyglądają najładniejsze pieski na świecie?

Najładniejsze duże psy – TOP 5

Owczarek niemiecki może być krótkowłosy z twardym i przylegającym włosem okrywowym lub długowłosy o sierści miękkiej i nieprzylegającej. Ma podszerstek, więc w okresie linienia gubi dużo włosów i należy go codziennie szczotkować. Dopuszczalne umaszczenie to jednolite śniade, szare, czarne, czaprakowe z maską lub czarne z podpalaniem płowym, żółtym, czerwonym, jasnoszarym. Samiec osiąga wysokość w kłębie 60-65 cm, a suczka 55-60 cm. Owczarek niemiecki mocno przywiązuje się do właściciela i bardzo dobrze radzi sobie w roli stróża lub obrońcy. Ten pies szybko się uczy i lubi bawić się z dziećmi. Można uprawiać z nim psie sporty.

Dalmateńczyk w makach, a także 10 najładniejszych psów na świecie krok po kroku
TOP 10 najładniejszych psów na świecie, czyli lista najbardziej atrakcyjnych ras

Dalmatyńczyk ma krótką, lśniącą i twardą sierść. Ten pies jest biały z czarnymi lub czekoladowymi cętkami. Cętki powinny być podobnej wielkości (ok. 2-3 cm, na głowie i ogonie mniejsze), ale nie mogą się zlewać. Niedopuszczalne są większe plamy. Idealna wysokość suczki to 54-59 cm, a psa 56-61 cm. Jest to pies aktywny, ale wymaga odpowiedniej tresury. W czasie szkolenia trzeba wykazać się cierpliwością, bo może być uparty. Dalmatyńczyk jest przyjacielski i oddany.

Rolden Retriver na szarym tle, jeden z najpiękniejszych psów na świecie, a także nasze TOP 10
TOP 10 najładniejszych psów na świecie, czyli lista ras, które najbardziej zasługują na uwagę, opis i wygląd

Golden retriever ma sierść w odcieniu kremowym lub złotym. Jego szata jest falista albo gęsta. Powinien mieć dobrze owłosiony ogon, uda, klatkę piersiową, tylne strony przednich łap i brzuch. Jego podszerstek jest wodoodporny i gęsty. Odpowiednia wysokość u suki to 51-56 cm, a u samca 56-61 cm. Golden retriever to bardzo łagodny piesek, który nie nadaje się na stróża. Jest przyjazny nawet wobec obcych. Za to dobrze sprawdza się jako pies rodzinny, ponieważ świetnie dogaduje się z dziećmi.

Husky o niebieskich oczach, a także TOP10 najładniejszych psów na świecie - poznaj najlepsze rasy
TOP 10 najładniejszych psów na świecie, czyli zestawienie najciekawych i najpiękniejszych ras, opis i charakterystyka

Husky syberyjski ma prosty i średniej długości włos okrywowy oraz gęsty i miękki podszerstek. W rasie akceptowane są różne umaszczenia od czysto białego do czarnego. Wysokość w kłębie suczki wynosi 51-56 cm, a psa 53,5-59,5 cm. Siberian husky zachwyca swoją urodą, ale nie posłuszeństwem. Należy na niego uważać szczególnie na spacerach, ponieważ ma silnie rozwinięty instynkt myśliwski. To bardzo wytrzymały pies, który uwielbia biegać. W ciągu dnia należy poświęcić mu dużo czasu. Nadaje się do różnych psich sportów. Husky jest przyjazny i towarzyski.

Owczarek kaukaski leżący na ziemi, a także 10 najładniejszych psów na świecie, nasze TOP10
TOP 10 najładniejszych psów na świecie, czyli zestawienie najpiękniejszych ras i najciekawszych piesków na świecie, zdjęcia oraz opisy

Owczarek kaukaski jest bardzo dużym i ciężkim psem. Pożądana wysokość w kłębie u suki to 67-70 cm, a u psa 72-75 cm. Jego sierść jest gruba i prosta, a także odstająca. Krótszy włos rośnie na przednich nogach i głowie, ale na uszach sierść powinna być długa. Owczarek kaukaski ma kryzę na szyi i portki na udach. Jego ogon jest mocno porośnięty. Występuje w różnych umaszczeniach. Może być m.in. łaciaty, biały, rudy, pręgowany. Ten pies ma skłonność do agresji. Na owczarka kaukaskiego powinna zdecydować się jedynie osoba doświadczona. Bardzo dobrze sprawdza się w roli stróża i potrafi przywiązać się do rodziny. Sprawdź także ten artykuł o psie rasy owczarek kaukaski.

Border Collie na śniegu, a także TOP10 najładniejszych psów na świecie krok po kroku
TOP 10 najładniejszych psów na świecie, czyli najciekawsze i najbardziej godne uwagi rasy psów na świecie, opis i zdjęcia

Najpiękniejsze średnie i małe psy – TOP 5

Border Collie uchodzi za najinteligentniejszego psa na świecie. Doskonale sprawdza się w psich sportach. Ta rasa psa obdarzona jest dużym temperamentem. Oznacza to, że należy poświęcać mu bardzo dużo czasu. Wymaga ćwiczeń fizycznych i umysłowych. Border Collie jest przyjazny i łagodny, więc nie nadaje się na stróża. Ten pies jest bardzo przywiązany do opiekuna i nie lubi się z nim rozstawać. Jest czuły, a czasami wręcz nachalny. Pies powinien mierzyć 53 cm w kłębie, a suczka powinna być trochę mniejsza. Border Collie może mieć długą lub krótką sierść. Występuje w różnych umaszczeniach, ale biel nie może zajmować więcej niż 30% ciała psa.

Cocer spaniel o jasnej sierści, a także TOP10 najładniejszych psów na świecie krok po kroku
TOP 10 najładniejszych psów na świecie, czyli najciekawsze i najładniejsze oraz najbardziej popularne rasy psów, opis i historia

Cocker spaniel angielski lubi szczekać i bywa uparty, ale na ogół jest to pies, który nie lubi rozstawać się ze swoim właścicielem. Zazwyczaj lubi się uczyć i jest łagodny wobec ludzi. Samiec osiąga 39-41 cm w kłębie, a suczka 38-39 cm. Cocker spaniel ma kryzę na piersi oraz pióro na kończynach. Krótszy włos rośnie na głowie. Sierść powinna być gładka, przylegająca i jedwabista w dotyku. Dopuszczalne są różne umaszczenia jednolite (np. czarne, czekoladowe podpalane, rude), dwubarwne (m.in. biało-pomarańczowe, biało-czarne), trójbarwne (np. biało-czarne z podpalaniem) i przesiane (np. cytrynowe, niebieskie z podpalaniem).

Owczarki Szetlandzkie leżące na trawie, a także TOP10 najładniejszych psów na świecie - zestawienie najpiękniejszych psów
TOP 10 najładniejszych psów na świecie, czyli najbardziej popularne najładniejsze rasy psów, opis i opinie

Owczarek szetlandzki (sheltie) ma długi włos okrywowy, który jest prosty i twardy. Z kolei gęsty podszerstek powinien być miękki i krótki. Na szyi tego psa jest obfita kryza, a na kończynach pióro. Krótki włos znajduje się na pyszczku i łapach. Idealna wysokość w kłębie u suczki to 35,5 cm, a psa 37 cm. Sheltie może mieć umaszczenie tricolor, marmurkowe, śniade, czarno-białe oraz czarne podpalane. Jest to pies stosunkowo łatwy do ułożenia. Dobrze dogaduje się z dziećmi i bardzo przywiązuje się do opiekuna. Zazwyczaj jest łagodny i tolerancyjny wobec innych zwierząt.

Beagle ma krótką i gęstą sierść. Występuje w wielu umaszczeniach. Może być m.in. trójbarwny (czarny, płowy, biały), błękitny, czerwony z białym, czarny z białym, biały w łaty, zajęczy, cytrynowy z białym, borsuczy. Ten pies zawsze ma białą końcówkę ogona. Właściwa wysokość beagle mieści się w granicy 33-40 cm. To bardzo energiczny piesek, który zachowuje się łagodnie względem innych psów oraz ludzi. Jest odważny, wytrzymały i wesoły, ale na spacerach należy uważać, aby nie uciekł, podążając za interesującym go tropem.

Welsh corgi wśród hortensji, a także TOP10 innych najładniejszych psów na świecie krok po kroku - najciekawsze rasy
TOP 10 najładniejszych psów na świecie, czyli najładniejsze psy małe i duże oraz opis najlepszych ras

Welsh Corgi Pembroke to pies o krótkich nóżkach. Ta rasa osiąga wysokość w kłębie 25-30 cm. Ma prostą sierść średniej długości. Ze względu na gęsty podszerstek ten pies traci dużo włosów w okresie linienia. Dopuszczalne umaszczenie w rasie to jednolicie płowe, śniade albo rude, czarne podpalane. Może mieć białe znaczenia na klatce piersiowej i łapach. Welsh Corgi Pembroke jest inteligentnym pieskiem, który szybko się uczy. Dobrze dogaduje się z dziećmi i przywiązuje do całej rodziny. Mimo małego wzrostu można uprawiać z nim część psich sportów. Może mieszkać w bloku. Dla tego psa warto kupić specjalne schodki, aby ułatwić mu wchodzenie na kanapę lub do samochodu.

Najładniejsze psy mają różne rozmiary. Każdy z wyżej wymienionych psów na swój sposób przyciąga uwagę, ale nie wszystkie tak naprawdę muszą się podobać. Jest to indywidualna kwestia. Część osób woli pieski małe i prawie gołe, podczas gdy innym odpowiadają włochate olbrzymy. Jednak warto wybierać psa dopasowanego do trybu życia właściciela.

ikona podziel się Przekaż dalej