Rodzaje zabawek dla piesków

Tresurę psa należy rozpocząć już pierwszego dnia w nowym domu, a ustalone zasady należy później konsekwentnie przestrzegać. W przypadku szczeniaków może to nie być łatwe, jednak nawet małego psa należy odpowiednio wychować. Im pies starszy, tym trudniej odzwyczaić go od złych nawyków.

Zabawki, jakie możesz kupić dla swojego psa, to m.in.:

 • piłki,
 • gryzaki,
 • szarpaki,
 • sznurki,
 • kong,
 • piłki z wyrzutniami,
 • piłki ze sznurkiem,
 • przytulanki/pluszaki,
 • dyski (frisbee), okręgi,
 • stick (np. w formie kości) z wypustkami,
 • przyklejane do podłogi,
 • wodne,
 • na przysmaki,
 • na inteligencję,
 • z szeleszczącą folią lub z piszczałką.

Z psami można się bawić na wiele sposób. Jednak istotny nie jest nie tylko rodzaj zabawki, ale także wiek i rozmiar psa. Nie każdy szczeniak jest mały, a dorosły osobnik duży. Dorosłe psy mogą mieć zabawki twardsze, ale w przypadku szczeniąt dużych rasy należy pamiętać, że ich szczęka dopiero się kształtuje, więc pewne zabawki i zabawy nie będą zalecane.

Jakie są najfajniejsze zabawki dla dużych psów?

Najfajniejsze zabawy dla małych kotów opierają się głównie na polowaniu. Z psami jest nieco inaczej. Psy uwielbiają węszyć, żuć, gryźć i lizać. Godzinami mogą szukać ulubionych przysmaków, aportować piłeczkę, bawić się w chowanego czy w przeciąganie sznurka. Bardzo często psy cieszą się wszystkimi zabawkami.

Dla szczeniąt należy kupować miękkie zabawki, ale zazwyczaj akcesoria dla psów podzielone są na rozmiary. W tabeli poniżej przedstawione są ciekawe zabawki, które powinny spodobać się psom o większych gabarytach.

Zabawki dla psów

TOP 10 – najfajniejsze zabawki dla dużych psów

Piłka

Duże psy nie mogą mieć piłek o złej jakości ani za małych. W przypadku większych psów mogą nie sprawdzić się piłki ażurowe, ale na rynku dostępne jest wiele innych modeli (m.in. piłki zapachowe, gładkie, z wypustkami).

Mata węchowa

Przysmaki należy schować pomiędzy polarowymi frędzlami. Zabawka pobudza zmysł węchu psa.

Pluszak

Często to pluszaki stają się ulubionymi zabawkami psa. Psy chętnie przenoszą je z miejsca na miejsce. Należy pilnować, czy pies ich nie wypruwa. Nie powinny mieć doczepianych elementów (guzików etc.).

Gryzak

Wielu właścicieli psów poleca naturalne gryzaki, ponieważ nie tylko zapewniają psu rozrywkę i zaspokajają potrzebę gryzienia, ale też stanowią formę nagrody (przysmaku).

Puller

Ta zabawka w formie okręgu wykonana jest z elastycznego tworzywa. Nie powinna się łamać, odkształcać, tonąć na wodzie ani pękać na mrozie. Do tego nie kaleczy zębów psa.

Flyber

Ten latający dysk jest bardzo wytrzymały i miękki. Nie uszkadza zębów, nie rani dziąseł. Pies może go gryźć i szarpać. Nie pęka na mrozie i unosi się na wodzie.

Szarpak

Warto zadbać o to, aby szarpaki dla dużego psa nie były zbyt małe. Mogą być wykonane m.in. z bawełny, polaru, sznurka. Psy mogą je szarpać (jak wskazuje nazwa) i gryźć.

Zabawka przyklejana do podłogi

Zazwyczaj jest to piłka, która jest mocowana do ziemi za pomocą przyssawki. Do środka można włożyć smakołyki.

Kong

Ta zabawka wykonana jest z kauczuku. Należy ją uzupełniać pastą, którą pies ma z niej wylizywać. Duże psy lubią podrzucać tą zabawką.

Piłka ze sznurkiem

Piłka może być wykonana z TPR (kauczuk termoplastyczny). Jest to wytrzymały materiał, więc pies może spokojnie gryźć taką piłkę. Dodatkowy sznur pozwala na możliwość zabawy z psem. Można się z nim siłować, ale ta zabawka nadaje się też do aportowania.

Polecane akcesoria dla psów - sprawdź je!

Pies trzymający w pysku piłkę, a także najfajniejsze zabawki dla dużych psów krok po kroku
Najfajniejsze zabawki dla dużych psów krok po kroku, a także producenci, porady i rodzaje

Gryzienie pomagam psom rozładować napięcie czy ograniczyć stres. Jeśli pies nie będzie miał zapewnionych zabawek, jego naturalnym odruchem będzie gryzienie innych rzeczy. Mogą to być meble, posłanie, książki, a także ręce i nogi właściciela. To właśnie zabawki pomagają wyeliminować te złe nawyki. Jeśli planujesz zakupy dla swojego pupila, sprawdź także akcesoria dla psów w atrakcyjnych cenach.

Sklep dla zwierząt – gdzie są najciekawsze akcesoria dla psa?

Fajne zabawki dla psów mogą być tanie. Zarówno dla szczeniaków, jak i dla dorosłych psów, różne akcesoria znajdziesz w sklepach zoologicznych. Jednak te stacjonarne mogą mieć mały asortyment, więc najlepiej przejrzeć oferty dostępne w Internecie. Na samym serwisie Allegro jest dostępne ok. 60000 zabawek dla psów, więc jest w czym wybierać.

Wspólna zabawa z psem jest niezwykle ważna. Powinna być stałym elementem dnia. Nie dotyczy to tylko szczeniąt, ale też dorosłych osobników. Zabawa z psem umacnia więź między nim a właścicielem, a także buduje zaufanie. Jest to też najlepszy sposób na rozładowanie emocji psa. Pamiętaj, że znudzony pies w końcu zacznie niszczyć rzeczy znajdujące się w jego zasięgu, a także może rzucać się na inne psy. Jeśli szukasz więcej inspiracji, sprawdź także ten artykuł z poradami, jak zrobić zabawkę dla psa krok po kroku.

Najfajniejsze zabawki dla dużych psów można zrobić samemu. Domowe maty węchowe czy szarpaki wcale nie różnią się od tych kupowanych w sklepie. W ten sposób możesz nieco zaoszczędzić. Dla dużych psów sprawdzają się zarówno sznurki, szarpaki, pullery, jak i zwykłe piłki.

ikona podziel się Przekaż dalej