Szczeniaki posokowca bawarskiego – zdjęcia i opinie na temat rasy

Pielęgnacja posokowców bawarskich

Posokowiec bawarski to pies niemiecki, jednak dla naszej Polski również jest to rasa bardzo dobrze znana. Pies posiada specyficzny, myśliwski charakter i jest typowym tropicielem zwierzyny łownej. Czarny piesek wymaga też opieki, którą każdy właściciel powinien nad swoim pupilem sprawować. Na samym początku warto zaznaczyć, że posokowce bawarskie nie linieją zbyt mocno, więc utrata sierści w ich przypadku jest dość umiarkowana. Wiadomo, w okresie linienia należy częściej czesać swojego czworonoga, jednak nie powinno to sprawiać kłopotów – zwłaszcza, że sierść tych psów jest krótka. Tak więc, jest zarazem bardzo łatwa w pielęgnacji. W zupełności wystarczy, że będziesz czesał swojego posokowca raz w tygodniu.

Dlaczego tak ważne jest szczotkowanie sierści psa? Otóż, w ten sposób pozbędziesz się martwych włosów posokowca, a wraz z nimi brudu czy pasożytów. Hodowla zaznacza, że częste czesanie piesków sprawia, że pobudza się u nich krążenie krwi, a włosy posokowca stają się zdrowe i lśniące. Jeśli chodzi zaś o mycie posokowców, nie powinno się tego robić zbyt często. Niestety, ale w ten sposób sierść rasy może zacząć robić się matowa. W dodatku, często czesząc psa możesz pozbawić go warstwy tłuszczu, która pełni naturalną barierę ochronną u psów. Co jeszcze powinieneś kontrolować u swojego posokowca bawarskiego? Szczeniaki posokowca bawarskiego, a także dorosłe pieski – podobnie, jak np. owczarek argentyński czy jakakolwiek inna rasa – wymagają również:

  • przycinania i kontrolowania pazurków,
  • czyszczenia zębów (raz w tygodniu),
  • czyszczenia uszu (raz w tygodniu).

Karmienie posokowców bawarskich

Charakter posokowców bawarskich jest bardzo specyficznym wyróżnikiem rasy. Każdy pies posiada swój indywidualny, jak np. owczarek argentyński. Jednak, usposobienia psa nigdy nie będzie można poznać w pełni, jeżeli czworonóg będzie nieszczęśliwy. Jak więc uszczęśliwić swojego psa? Otóż, dobrze karmiąc swojego pupila! Szczeniaki posokowca bawarskiego nie wymagają specjalnej karm, jednak zawsze powinno się dostosować sposób żywienia do zarówno wieku, jak i aktywności psa czy jego stanu zdrowia. Czym powinno się karmić posokowca? Ten niemiecki piesek musi mieć dietę bogatą w składniki odżywcze, a także stały dostęp do świeżej wody.

Pies rasy posokowiec bawarski podczas spaceru, a także szczeniaki posokowca bawarskiego i jego opis
Szczeniaki posokowca bawarskiego, a także ich hodowla, ceny i charakter
Szukasz dobrej karmy, która oprócz zdrowia psa pomaga troszczyć się o środowisko?

Wybierz spośród receptur Brit Care Sustainable! Pełnoporcjowych karm na bazie hipoalergicznego białka owadów z wysokostrawnym kurczakiem lub aromatyczną rybą! Postaw na wsparcie idei zrównoważonego rozwoju z Brit Care!

Sprawdź!

Czy istnieje jakaś jedna karma, którą czarny posokowiec będzie najbardziej lubił? Nie, nie ma takiej. Ważne jednak, by znajdowała się w niej odpowiednia ilość białka, tłuszczy i węglowodanów. W karmie dla posokowca bawarskiego nie może brakować również cennych makro i mikroelementów, a także witamin. Jeżeli zapewnisz swojemu pupilowi dobrej jakości pożywienie, przyczyni się to z całą pewnością do jego prawidłowego rozwoju i wzrostu szczeniaka. Należy jednak pamiętać, że karma powinna być dostosowana również do konkretnej rasy. Szczeniaki powinny dostawać pożywienie najlepiej 4 razy dziennie – w postaci posiekanych rozdrobnionych, miękkich oraz możliwie wilgotnych pokarmów. Szczeniaki posokowca bawarskiego będą taką karmę lepiej trawić, a także gryźć. Jeśli szukasz więcej inspiracji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o posokowcach.

Jak opiekować się szczeniakiem posokowca bawarskiego?

Zdrowie posokowca bawarskiego

Posokowce bawarskie żyją średnio ok. 12 lat. Pieski wykazują dużą odporność np. na wysoką temperaturę. Kiedy jednak temperatury są zbyt wysokie, psu należy ograniczyć aktywności na dworze i postarać się o to by miał on swój zacieniony kącik oraz stały dostęp do świeżej wody. Mimo, że pies należy do zdrowych ras, należy zwracać u niego uwagę na pewne przypadłości, m.in.:

  • kamień nazębny
  • zapalenie spojówek
  • zadrapania / otarcia (zwłaszcza podczas aktywnego spędzania czasu)
  • dysplazja stawów biodrowych

Czy szczeniaki posokowca bawarskiego są dla każdego?

Kiedy szczeniaki posokowca bawarskiego dotarły z Niemiec do Polski, natychmiast stały się popularne. Cena za posokowca bawarskiego podobna jest, jak cena chow chow (ok. 3000 zł). Jednak cena chow chow, posokowca czy innego psa nigdy nie jest jedna i ta sama. Ustala ją hodowla na podstawie wieku, płci, zbliżenia do wzorca ras FCI czy ilości szczeniąt w miocie.

Szczeniaki posokowca bawarskiego najlepiej sprawdzą się jako pomocnicy podczas polowań. To idealny pies dla osoby aktywnej, ponieważ nie należy on na pewno do rasy spokojnej, która leży na kanapie. Posokowiec bawarski to doskonały czworonóg dla osoby, która będzie mu zapewniała wiele ruchu na świeżym powietrzu, szkoliła go i nie pozwalała na to, by pies siedział ze sobą sam. Dlatego też zaleca się, by na rasę decydowały się wyłącznie osoby z doświadczeniem w wychowywaniu psów.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 98.4% czytelników artykuł okazał się być pomocny