Świecąca obroża dla psa - istota działania i przeznaczenie

Jak działa świecąca obroża dla psa

Świecąca obroża dla psa zwykle wykonana jest z nylonu. Jest to opaska, zawierająca wewnątrz taśmę LED, zasilaną bateryjnie. Standardowo obroże mogą świecić w trzech trybach:

 • Miganie szybkie
 • Miganie wolne
 • Światło ciągłe.

Bateria wystarcza na około 30 godzin świecenia ciągłego i na około 35 godzin światła migającego. Jest wymienna, dołączona do obroży. Tryb świecenia można zmieniać za pomocą przycisku na obroży, który jest również wyłącznikiem. Obroża taka jest odporna na warunki atmosferyczne, aczkolwiek nie nadaje się do pływania.

Świecące obroże dla psów sprzedawane są w kilku rozmiarach, przeważnie dostępne są:

 • S – o długości 30 – 40 cm i szerokości 2 cm (dla psów małych, np. yorków, shih tzu)
 • M – o długości 35 – 48 cm i szerokości 2,5 cm (dla psów średnich, np. spanieli)
 • L – o długości 38 – 51 cm i szerokości 2,5 cm (dla psów dużych, np. owczarków collie)
 • XL – o długości 41 – 60 cm i szerokości 2,5 cm. (dla psów bardzo dużych, np. dogów)

Można również wybrać kolor. Obroże świecące zazwyczaj mają zapięcie na wsuwany zatrzask. Świecąca obroża dla psa nie może być stosowana jako jedyna obroża spacerowa, nie ma zresztą kółka do przypięcia smyczy. Powinna być traktowana jedynie jako dodatkowa, podobnie jak obroża na kleszcze dla psa.

Rodzaje obroży świecących

Innym wariantem obroży świecącej jest obroża silikonowa w kształcie rurki, wewnątrz której znajduje się pasek trwałych diod LED. Działa ona na tej samej zasadzie, co powyższa. Obroże świecące, zawierające wewnątrz paski LED, są najpopularniejsze.

Istnieją też inne rozwiązania. Jednym z nich jest obroża silikonowa, ładowana przez port USB. Jest ona o tyle lepsza od ledowej, że pies może być widoczny nawet z bardzo dużej odległości. Obroże silikonowe sprzedawane są w jednej wielkości. Taka obroża dopasowywana jest do obwodu szyi psa i odpowiednio przycinana, podobnie jak obroża na kleszcze dla psa. Dopasowanie jest niezwykle istotne, aby obroża nie ześliznęła się z szyi ani nie skryła się pod obfitą kryzą u psów długowłosych. W skrajnych przypadkach potrzebny będzie trymer dla psa w celu skorygowania nadmiaru sierści.

Dla bardzo małego psa lub wychodzącego na dwór kota można kupić świecące szelki. Działają one tak samo, jak obroże i podobnie są dostępne w różnych kolorach oraz z różnymi opcjami świecenia.

Poszukujesz smakowitej karmy dla swojego wybrednego psa?

Poznaj linię pełnoporcjowych karm Carnilove True Fresh, która oparta jest wyłącznie na świeżym mięsie! Mnogość wariantów pozwoli na idealne dopasowanie do Twojego psa! Postaw na wysoką jakość i smakowitość każdego posiłku!

Sprawdź!

Niezależnie od tego, na jaki rodzaj obroży czy szelek się zdecydujemy, konieczne jest przyzwyczajenie zwierzaka do tego gadżetu. Pies może zareagować nerwowo na świecący się wokół szyi pierścień. Należy przeprowadzić w domu próbę i ewentualną naukę noszenia takiej obroży. Pies musi ją obejrzeć, powąchać i oswoić się ze świeceniem, zwłaszcza migające może być trudne do zaakceptowania. Można jednak osiągnąć cel z odpowiednią dozą cierpliwości i… smakołyków. Jeśli planujesz zakupy dla pupila, sprawdź także akcesoria dla psów w atrakcyjnych cenach.

Świecąca obroża dla psa – opinie, inne akcesoria odblaskowe

Dlaczego świecąca obroża dla psa?

Świecąca obroża dla psa ma wiele zalet. W ciemności lub mgle zmniejsza się widoczność i można stracić kontrolę nad biegającym podczas spaceru psem, a obroża ledowa lub fluorescencyjna w takiej sytuacji jest nieoceniona. Dotyczy to zresztą nie tylko psa, ale również kota, który oprócz korzystania z kuwety w domu wychodzi także na dwór.

Duży pies z niebieską świecącą obrożą, a także opis, rodzaje, cena, porady użytkowników, zastosowanie
Świecąca obroża dla psa krok po kroku, czyli rodzaje, cena, opis, opinie i zastosowanie oraz porady właścicieli

Obroża świecąca (odblaskowa, fluorescencyjna, ledowa) jest odporna na deszcz i śnieg, na wysokie i niskie temperatury i może być stosowana o każdej porze roku. Ale uwaga: taką gwarancję dają tylko producenci akcesoriów markowych, posiadających renomę i dobre opinie, dlatego należy wystrzegać się tanich podróbek.

Obroża świecąca nie może być stosowana jako jedyna na spacerze, powinna być zakładana obok zwykłej lub szelek. Jest to dość cienka opaska i nie przeszkadza psu, podobnie jak obroża na kleszcze dla psa, noszona również razem ze zwykłą.

Świecąca obroża dla psa to niewielki wydatek. Najdroższe obroże można kupić za niewiele ponad 50 zł, najtańsze są dostępne już od kilkunastu. Sprzedawane są w różnych rozmiarach – dla małych (np. yorków), średnich (border collie) i dużych (dog niemiecki) psów. Do wyboru jest też kilka kolorów, w których można dobrać także inne akcesoria, np. smycze dla psów.

Inne świecące gadżety

Dla psów bardzo małych ras, dla kotów i innych zwierząt można kupić świecące szelki. Podobnie jak obroże, są one dostępne w kilku rozmiarach i kolorach, z kilkoma opcjami świecenia (migającym lub stałym). Należy zmierzyć zwierzakowi obwód klatki piersiowej i na podstawie pomiaru dobrać rozmiar szelek:

 • XS – 32 – 39 cm, szerokość pasków 1,5 cm
 • S – odpowiednio 32 – 40 cm i 2,0 cm
 • M – 38 – 50 cm, 2,5 cm
 • L – 43 – 60 cm, 2,5 cm
 • XL – 60 – 68 cm, 2,5 cm.

Do szelek są dopasowane kolorystycznie smycze dla psów.

Można także kupić świecącą zawieszkę. Można ją przymocować do dowolnej obroży. Zawieszka odblaskowa ma trzy opcje świecenia (szybkie i wolne miganie, stałe światło) i jest dostępna, podobnie jak obroże i szelki, w różnych kolorach.

Świecące akcesoria przydają się nie tylko podczas spacerów, ale także podczas zabiegów pielęgnacyjnych. Można zaopatrzyć w element świecący np. szczotkę, grzebień lub trymer dla psa, co może ułatwić odnalezienie narzędzia w trudnych warunkach.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 96.7% czytelników artykuł okazał się być pomocny