Rękawica do czesania psa – ceny, opinie i modele szczotek do wyczesywania

Dlaczego dbanie o psią sierść jest takie ważne?

Zanim skupimy się na kwestii, która rękawiczka do czesania zwierząt jest najlepsza, warto poruszyć temat psiej sierści i tego, dlaczego powinno się ją wyczesywać. Sierść dla każdego psa bądź kota pełni wiele różnych funkcji. Ma ona przede wszystkim spełniać następujące zadania:

  • Zapewnić ochronę przed zmiennymi czynnikami atmosferycznymi
  • Chronić przed zabrudzeniem skóry
  • Zapewniać ciepło w mróz, a także osłonę przed słońcem

Sierść jest dla psów swego rodzaju warstwą ochronną, a także informacją o stanie zdrowia czworonoga. Bardzo często to właśnie kondycja sierści pozwala stwierdzić, czy pupil jest zdrowy lub chory. Jak dużo jest psów, tak dużo jest różnych rodzajów psiej sierści. Jedne mają długą sierść, inne krótką, a jeszcze posiadają kilka warstw sierści. Poza tym, poszczególne rasy psów posiadają też inny skręt włosa czy gęstość. Niezależnie jednak od tego, jak bardzo ta sierść się różni, w większości przypadków psy zmieniają sierść w okresie jesiennym oraz wiosennym. Żeby więc ułatwić im tę wymianę, bardzo ważne jest wyczesywanie sierści psom. Dzięki temu, pies będzie miał szansę usunąć martwe włosy, a także umożliwić nowym wyrastanie w prawidłowy sposób.

Czy rękawica do czesania psa jest dobra?

Opinie na temat rękawiczek do zbierania sierści psów są mocno podzielone. Niektórzy uważają, że szczotka jest znacznie lepsza do ściągania sierści kota czy psa. Inni zaś uważają, że to właśnie rękawica do czesania psa będzie najbardziej odpowiednia w przypadku pielęgnacji psich włosów. Jedno jest pewne – możesz wyczesywać psa samodzielnie albo powierzyć to zadanie profesjonaliście, tzw. groomerowi. Gdy w swoim mieście nie masz dostępu do usług psiego fryzjera to oczywista sprawa, że powinieneś zająć się tym samodzielnie. Aby jednak odpowiednio wyczesać psa nie wystarczy kupić odpowiedniej rękawicy lub szczotki. Trzeba też choć w minimalnym stopniu posiąść wiedzę, jak czesać psa i robić to poprawnie, by nie wyrządzić zwierzęciu krzywdy.

Rękawica powinna być dobrze dobrana, by spełniała swoje podstawowe funkcje. Nie może być też skonstruowana z materiału, który będzie podrażniał skórę psów. Rękawica do czesania to nie jest tradycyjna szczotka silikonowa. Gumowa rękawica w ogóle jej nie przypomina. Może być za to świetnym elementem zastępczym dla tradycyjnej szczotki. Rękawica do wyczesywania powinna mieć specjalne wypustki, które zapewnią jej odpowiednie właściwości. Działanie rękawicy zbliżone jest do pracy zgrzebłem. Dzięki niej zbierzesz nie tylko martwe włosy swojego pupila, ale też cały kurz i wszelakie zabrudzenia na sierści. Poza tym, sierść pupila zacznie błyszczeć – co przemawia za uczynieniem rękawicy ważnym elementem pielęgnacji psa. Musisz mieć jednak świadomość, że nawet najlepszej jakości rękawica do czesania psa nie będzie w stanie usunąć kołtunów i splątanej sierści czworonoga. Rękawica nie jest więc przeznaczona dla psów, które mają problemy z kołtunieniem się sierści. Owszem, możesz nią codziennie gładzić włosie pupila. Jednak, rękawica nie pomoże ze splątanymi włosami i nie poradzi sobie ze zbyt gęstą szatą psów. Polecane rękawice do czesania psa znajdziesz w sklepie Fajny Zwierzak. Oprócz nich, w sklepie znajdują się również inne ciekawe gadżety dla czworonogów, jak miski, szelki, legowiska czy ciuchy dla psa.

Polecane akcesoria dla psów - sprawdź je!

Polecane modele rękawic do czesania psów – którą wybrać?

Czy warto zainwestować w rękawicę do czesania psa?

Niektórzy właściciele psów uważają, że rękawica nie jest najlepszym narzędziem do czesania psa. Zwłaszcza, gdy pupil ma bardzo długą sierść. Jednak, zgadzają się jednogłośnie co do tego, że rękawica do czesania psa sprawdza się znakomicie w pielęgnowaniu jego szaty. Poza tym, można z jej pomocą znakomicie wymasować psa, zapewniając mu relaks, a także dużą przyjemność. Okazuje się, że tego rodzaju rękawica pozytywnie wpływa więc na samopoczucie psów, przy okazji ściągając kurz i brud z okrywy włosowej. W dodatku, takiej rękawicy można też używać w kąpieli. Łatwo się na niej rozprowadza specjalistyczny szampon dla psów, a później rozprowadza go po sierści, docierając do trudno dostępnych zakamarków. Zdecydowanie wygodniej będzie to zrobić w ten sposób, niż rozprowadzając szampon na dłoni albo aplikując bezpośrednio na sierść zwierzaka.

Pies szczotkowany rękawicą do czesania
Rękawica do czesania psa krok po kroku, czyli ceny, rodzaje, porady praktyczne oraz wady i zalety

Kiedy szczególnie warto zainwestować w rękawicę do czesania psa? Otóż, gdy posiadasz bardzo lękliwego psa lub czworonoga, który jest wrażliwy na czesanie go szczotką. Tak samo, rękawica może stać się świetnym „wprowadzeniem” w proces czesania małych psów. Jeżeli posiadasz szczeniaka z długim i wymagającym włosiem, czesanie go będzie koniecznością. Rękawica do czesania psa może przyjemnie wprowadzić psa w tę regularną czynność. Będzie też w stanie przyzwyczaić go do czesania jednocześnie przekonując, że to zajęcie niesprawiające bólu. Dzięki rękawicy pupil być może przezwycięży też strach przed czesaniem – niestety, nie każdemu psu czesanie sierści kojarzy się bowiem przyjemnie. Czesanie sierści rękawicą zbliżyć też może do siebie właściciela i jego pupila – skoro czesanie będzie kojarzyło się psu przyjemnie z właścicielem, może więc to umocnić więź zwierzęcia z człowiekiem. Tak więc, pozornie jedna prosta rękawica może spełnić wiele ważnych funkcji w życiu czworonoga.

Polecane modele rękawic do czesania psów

Profesjonalne sklepy zoologiczne mają do zaoferowania bardzo dużo różnego rodzaju rękawic do czesania psów. Niektóre z nich skonstruowane są w ten sposób, by część spodnia służyła nie tylko do czesania psa, ale też do jego kąpania (i rozprowadzania szamponu). Druga część rękawicy, czyli materiałowa, powinna zaś umożliwić swobodne ściąganie włosów z mebli, ale i każdego przedmiotu w domu. Jest więc to urządzenie wielofunkcyjne, z którego korzystać można na przeróżne sposoby i w wielu sytuacjach. Oto lista polecanych przez nas rękawic do czesania psów.

Jeżeli chcesz kupić dobrej jakości rękawicę do czesania psa, warto zajrzeć do sklepu Fajny Zwierzak. Znajdziesz tam również inne, polecane akcesoria dla psów takie, jak legowisko, miski, obroża czy ciuchy dla psa.

ikona podziel się Przekaż dalej